Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 16 éves vagyok és a szüleim...

16 éves vagyok és a szüleim nem engednek el bulizni. Mi csináljak? Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Más szülők örülnének, ha a gyerekük nem nyomkodná a telefonját egész nap, végre kimozdulna, az enyémek meg itthon tartanak mindig. Az összes barátnőm volt már bulizni, csak én nem. És ne jöjjön senki azzal, hogy majd ráérek 18 éves korom utan bulizni, mert akkor már oda a fiatalságom.


Kérdeztem már, hogy miért nem engednek. Azt mondták, hogy azért, mert féltenek.


Ok, értem én, hogy féltenek, de tök ciki, amikor az osztálytársaim hétfőnként a pénteki vagy a szombati buliról beszélnek, én meg nem tudok hozzászólni a témához.



2019. márc. 16. 20:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%
Várj! Hozok pár hagymát, hogy el tudjak érted morzsolni pár könnycseppet....
2019. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
52%

"Akkor már oda a fiatalságom." LOOOL nevetséges a mai fiatal generáció. Anyádék meg majd felnevelik a gyerekedet, akit 17 évesen fogsz szülni, vagy rohannak majd éjjel érted a detoxikálóba. Az egyetemisták meg már nyilván nem buliznak, mert már öregek hozzá.


EMBEREK! Figyeljetek oda az egészségetekre, hogy még 70 évesen is tudjatok dolgozni, mert ezek nem fogják megteremteni a nyugdíjra valót.

2019. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%

Most lettem 18. Oda lenne a fiatalságom? Nyugtassatok meg, kezdek félni. 😂

Nagyon jól teszik a szüleid, jobb ha csak később tudod meg, mi folyik az ilyen bulikon. Az meg mégjobb, hogy kimaradsz belőle. Nem veszítesz semmit.

2019. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
55%
"Oda lesz a fiatalságom" :D Ez alapján abszolút érthető, hogy nem engednek el, te még nagyon éretlen vagy az éjszakai élethez. :D
2019. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

Azért ez az “oda a fiatalságom” duma roppant szánalmas és magasan az éretlenségről árulkodik. Nem lehet, hogy épp az a baj, hogy azért féltenek, mert nem tudnál vigyázni magadra?

Barátaid milyenek? Ha a tipikus hányásig isszuk magunkat és egy-két spangli is előkerül-kategória, akkor teljesen normális, hogy nem engednek el velük. Ha normálisak, akkor pedig próbáld meg bemutatni őket a szüleidnek, úgy sokkal nyugodtabbak lesznek, ha látják, hogy épkézláb társaságban lennél.

Ezeken kívül próbálj valamilyen kompromisszumot kötni, pl.hogy 11-re, éjfélre érted mennek (ne a ciki jelzőt dobd fel erre, mert akkor garantáltan nem fognak elengedni, a barátok pedig emiatt nem fognak bántani, ha tényleg a barátaid) vagy hogy addigra hazamész taxival és hogy nem iszod le magad nagyon durván. Ha megbeszéltek egy időpontot, ahhoz tartsd is magad, lássák, hogy megbízhatnak benned és ha elengednek, akkor jelentkezz be nekik mondjuk 2 óránként SMS-ben, hogy minden rendben van. Egyedül ne indulj el hazafelé semmiképp sem, legalább ketten menjetek vagy taxizz.

Én amúgy 19 vagyok és 18 évesen kezdtem el aktívabban szórakozni. SEMMIBŐL nem maradtam ki. A fentiekből az SMS-ezést a mai napig tartom és azt is, hogy nem hagyunk senkit egyedül hazamenni, maximum taxival és akkor is szóljon előtte. A szüleim teljesen bíznak bennem, lehet, hogy nem kell már kifejezett engedély tőlük, de nincsenek frászban, ha elmegyek, mert tudják, hogy figyelek magamra.

2019. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
55%
Teljes mértékben egyetértek az utolsóval
2019. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Jöjjön ertem 11re vagy éjfélre? Akkor kezdődik a buli.
2019. márc. 16. 21:06
 8/32 anonim ***** válasza:
45%
A felnőtteknek kiscsillag, nem a 16 éveseknek.
2019. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

"18 éves korom utan bulizni, mert akkor már oda a fiatalságom."


21 vagyok, jövőre már megyek nyugdijba....bezzeg az én időmben az ilyen kis világi csitrik mint te kapták ám a körmöst ha visszabeszéltek!

2019. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

B*szni nem csak este a buliban lehet, hanem lehet nappal is egy bokorban.

Nem szétb*szatni akarom magam, csak jól akarom magam érezni.

2019. márc. 16. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!