Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szeretnék társasági életet...

Szeretnék társasági életet élni, van lehetőségem szinte a 0-ról ezt elkezdeni? 19

Figyelt kérdés

Kicsit hosszasan fogom leírni, hogy értsétek mire is gondolok és mit értek a "szinte a 0-ról" kifejezésen.

Soha nem voltam valami közösségi ember, nem is szeretek a középpontban lenni. Viszont most valami annyira megváltozott bennem, ezen a héten teljesen más ember lettem egy csettintés alatt kb (én se értem) és teljesen más dolgok kezdek el érdekelni, más stílus és érdeklődési kör is kb. Most elég nagy változáson megyek keresztül mind külsőleg mind belsőleg is (úgy tűnik)

Régen eléggé el voltam nyomva és ez meglátszott mind a személyiségemen mind testileg,lelkileg. Társasági életem nem is volt, ki sem mozdultam a házból vagy 4 évig... A mai napig akkora hatással volt rám ez az időszak, hogy facebookon likeolni se mertem semmit! Mert féltem mit gondolnak másik rólam... "Ő ezt likeolja?" vagy "Ez tetszik neki?!" ilyen hülyeségek. Megosztani még most se merek semmit, de sokat likeolgatok és végre kicsit kibontakoztam. Instára is raktam ki posztokat (beállítottam privátra és csak azokat fogadtam el, hogy kövessenek akiket bírok, nem kellett amiatt aggódnom, hogy mit gondol ez meg az, mert NEM VOLTAK OTT!) ez egy nagy lökés volt a mai helyzetemhez. De képeket magamról még mindig nem igazán rakok ki de szerintem most a változásom ezen dobni fog :)

És azzal, hogy ennyire nyitott lettem, rájöttem mennyi minden érdekel engem csak elvolt nyomva mélyen. Érdekel a művészet és az alkotás, meg rengeteg olyan dolog amit nem is gondoltam volna...

Viszont amire a kérdés leginkább szólni akar, hogy ugye én nem éltem még szinte semmilyen társasági életet, van 3 barátom. (Most nem sajnáltatom magam, nekem ők a mindeneim, régen ennyi sem volt, kerek 0!) Csak hiányzik ez a lazulás, bulizás ilyesmik. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam bulizni. És rájöttem arra is ez engem érdekel és nyitni akarok a világ felé mert azt a pár alkalmat nagyon élveztem! Csak nincsenek igazából emberek vagy ilyesmik akik ilyen nagyon szociálisak és "rángatnának" ide oda :D

Meg az ismerkedés is hiányzik az életemből, az emberekkel való kommunikáció és új emberek megismerése. Itt vagyok 19 évesen és úgy mond "semmit sem tudok felmutatni" nem tettem még semmit, egy naplopó, semmittevő vagyok :( Ezen is változtatni szeretnék. Mert 19 évesen azért már illik boldognak lenni és udvarolgatni... És a fiú sulimban nem igazán van erre lehetőségem :D

Szóval a kérdés szerintem ezek után már teljesen érthető. Van lehetőségem belevetni magamat ebbe az életstílusba? Ha igen hogyan? Egyedül azért nem szeretnék elmenni, szerintem (akármennyire is "idős" vagyok) mert a szüleim nem engednének el egyedül az éjszakába. De eleve ez csak egy ok, egyedül azért tényleg nem az igazi... Kicsit paradox, hogy ahhoz, hogy bulikba mehessek egy társasággal előtte társaságot kellene találnom akiket általában bulikban lehetne :D (Na ezt jól megfogalmaztam)

19/f



2019. márc. 17. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én facebookon kezdtem különböző csoportokban. Aztán új suliba kerültem és ott is lett pár barát. Onnantól meg jött magától :D Keress olyan csoportot ahol számodra szimpatikus emberek vannak, és ismerkedj ott. A mai világban egyáltalán nem szégyen, ha interneten keresel barátokat. Ha találsz olyanokat akikkel egy húron pendültök, evidens lesz hogy eljártok néha ide-oda :)
2019. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Nem feltétlen tudom még most, hogy milyen csoportokban lehetne ilyesfajta emberekre találni mint én akik esetleg még benne is lennének de ötletnek mindenesetre jó!
2019. márc. 17. 14:46
 3/3 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező fiú!


Igazából az első Válaszadó jól összefoglalta azt, amit itt kicsit tovább boncolgatok. Engedelmeddel...


Írod: "...Mert 19 évesen azért már illik boldognak lenni és udvarolgatni..."

Ez tévedés. Mi az, hogy "boldognak lenni"? Udvarolgatni sem "illik", hanem legfeljebb(!) nem hátrány.

De, maradjunk a "boldogság" szónál. Az mi vajon? Alapvetően csak egy szó, a magyar nyelvben. No, de mit jelöl? Milyen állapotot... Nos, ezzel kapcsolatban Popper Péter szavaira hivatkoznék (Lásd: https://www.youtube.com/watch?v=4CouF00Jpb4), aki azt mondta:

- A boldogság az nem egy folytonos állapot jellemzője az embernek. Hanem mondhatni vannak boldog percei(!) minden embernek, amikor valami jól sikerült, amikor valami nagyon kerek, azaz az elvárásainak megfelelően sikeredett számára. De semmiképpen nem egy folyamatosan tartó érzelmi állapot. Ugyanez vonatkozik a boldogtalanság érzésére is.

Az igaz, hogy a sorozatoz sikertelenség érzete egyfajta (folyamatosnak érzett) megkeseredettséget okozhat szinte bárkinél, amire aztán simán ráfogja: - boldogtalan vagyok! - (és ha sokat mantrázza, az is lesz)


Az utad, amit kifejtettél, hogy ma már másként próbálkozol, mint régebben, jó irányt mutat. Megtetted az első lépést! (Mindig az első lépést megtenni a legnehezebb)


Amit ajánlok: Sose tarts attól, hogy Ki és Mit is gondol rólad... ha te éppen like-olsz, vagy NEM like-olsz valami posztot. Vagy éppenséggel kommenteled. Sohasem fogsz tudni mindenki másnak megfelelni. Ezért ne is próbálkozz vele. (Az emberek annyifélék, ahányan csak vannak)


Csakis önmagadnak felelj meg. Önmagad elvárásainak.

De ne tedd sose túl magasra a mércét, mert állandóan le fogod verni. Mindig csakis picit emelj rajta. (Majd ráérzel, hogy a mércét sosem más teszi magasra számodra, hanem Te magad.)


Az, ami érdekel, azzal foglalkozz. Ami jól megy, azt erősítsd magadban. Ami meg nem megy jól... azt hanyagold. Ha pl. társaságban nem érzed magad annyira toppon, nem érzed magad a társaság "krémjének", a poénkirálynak, ne is törődj vele. Fogadd el, hogy ez jelenleg nem a stílusod. De, ettől még nem leszel se kevesebb, se több a hangoskodóknál, a "röhögés-gyártóknál".

Tehát se nem jobb, se nem rosszabb, csak MÁS. És keresd azon (szintén) MÁSOK társaságát, akikkel el tudsz beszélgetni, tök mindegy, h. fiú-e, vagy lány. Ha az épp aktuális társaságban, ahol vagy... senkit nem találsz hozzád hasonlót, nos akkor azt kell mondjam, nem jó (nem hozzád való) társaságot választottál. De, ha csak egyetlen egy valakivel szót tudsz érteni, akkor már jó helyen lehetsz..


Társaságban "felmutatnod" semmit nem kell. Legyél jó hallgatóság és akkor meghallod előbb-utóbb azt, ami érdekelni fog. Legyél csak higgadt szemlélődő, s ne zsongjon elmédben ezer dongó... (ne kattogjon az agyad) hogy most ezt így, vagy úgy kellett volna... ez most jó, vagy nem jó nekem... szép, vagy nem szép, stb. Remélem érted...


A facebookon is csak olyan csoportba lépjél be, ahol érdeklődési körödhöz kapcsolódó emberek gyülekeznek.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!