Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mitől lesz a számodra valaki...

Mitől lesz a számodra valaki szimpatikus, és mitől ellenszenves?

Figyelt kérdés
Mi az a tulajdonság, viselkedés, aminek hatására barátkozni szeretnél valakivel, és mi az, amiért elkerülsz egy embert?
2019. márc. 22. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, ha valaki jó kedvű, mosolygós és kedves. Ha mindig van egy biztató vagy dicsérő mondata a másikhoz, és emlékszik a korábbi beszélgetésetekben elhangzott elemekre (ergo figyel rád).

A goromba, panaszkodó ember taszít, de ugyanúgy a fenti vidám-kedves ember túlmajmolt, álarc verziója is.

2019. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ellenszenves az, ha elkezd úgy viselkedni mint a nyílt tengeren a fuldoklók, hogy mások lenyomásával akar feljebb kerülni. Vagy ha csupa unalmas témái vannak.

Szimpatikus az, ha pozitívot jelent az életemre.

2019. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy vettem észre, hogy a jókedvű emberek taszítanak másokat. Ha jókedvű vagyok, biztos, hogy akad legalább 3 ember, aki azonnal el akarja rontani a kedvem.
2019. márc. 22. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azok csak irigyek, ne foglalkozz velük és semmiképp se engedd, hogy sikerüljön elrontaniuk a kedved.

Sőt, legtöbb helyzetben akármilyen lehetsz, akkor sem fognak bizonyos emberek kedvelni téged. Ezért meg se próbáld úgy alakitgatni a viselkedéset, személyiséged, hogy másnak tetsszél és szimpatikusnak találjon. Állandó feszültség és megfelelési kényszer lesz az életed.

Szerintem az, hogy kinek ki szimpatikus nagyba függ attól is , hogy az illető milyen. Pl én visszahúzódó, nyugodt ember vagyok, igy hasonló természetü emberrel tudok barátkozni, ők a legszimpatikusabbak számomra. Ugyanigy a társasági, hangosabb, nyüzsgő emberek nem keresik az én társaságom, ők egymással barátkoznak.

Én ezt igy elfogadtam és örülök annak a pár embernek akivel sikerült jó viszonyt kialakitani, a többi már nem érdekel és nem akarok megfelelni senkinek.

Ha szeretnek jó, ha nem akkor is. :) 22n

2019. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert én pl alapból nyugodt természetű, de beszédes és sok témát ismerő ember vagyok, nem szeretem a nagy nyüzsgést, de szeretem a társaságot, mégis sem a nyüzsis emberek nem találnak meg, sem az introvertáltabbak. Az egyiknek túl kevés vagyok, a másiknak túl sok, a harmadik meg féltékeny valamire. :D
2019. márc. 22. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóhoz hasonlóan én is azt tudnám mondani, hogy imponál, ha valaki mosolygós, közvetlen, életvidám kisugárzású. Persze, ha túltolja, az már könnyen ijesztővé válhat.

A zsémbes, megkeseredett emberek engem is taszítanak, ugyanúgy ahogy flegma, másokat lenéző, önmagukat imádó egyének is, amilyeneket legtöbbször manapság a 18-23 éves korosztály között szoktam látni.

De nem bírom azt se, ha valakinek egyfolytában szóf*sása van, és az egész élettörténetét elmeséli neked, de felőled sohasem érdeklődik.


25/F

2019. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom körbemagyarázni, mert nekem egy külsőre durcás egyén ugyanúgy lehet szimpi egy idő után, mint egy "Miss University" kaliberű nő. Bár ezen utóbbiak rendszerint a túl nagy önbizalmukkal el is vágják magukat sokszor előttem magukat...
2019. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szimpatikus: nem dumál fölöslegesen h*lyeségekről, akár visszahúzódóbb is, van egy normális stílusa, nem a divatot követi, vagy egyedi, ápolt.


Taszít, ha valaki hangos, harsány, menőzik, mindenkivel flörtöl, primitív, mai divatot követi minden erejével.


Talán azért tarhatnak unszimpatikusnak, ha vidám vagy, mert néhány embert kifejezetten irritál a "tejbetökség", jópofizósnak is tud hatni. Kicsit megjátszottnak. Én is így vagyok néha, szerintem meg kéne találni azt az arany középutat, mikor se nem nevetgélsz hangosan mindenen, se nem húzol le mindenkit a depressziódba.

Persze ha ilyen vagy, ilyen vagy, és ha így érzed jól magad, pláne ne változtass. Inkább olyan emberekkel beszélj, akiket nem zavar a hangulatod.

2019. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!