Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Segítséget kérni ciki?

Segítséget kérni ciki?

Figyelt kérdés

Magam 40-es vagyok és egy 20 évvel fiatalabb ismerősömmel/barátommal (nevezzük Gabinak) beszélgetve szóba jött a segítségkérés kérdése.

Van valami apró dolog, amiben megakadt és mondtam, hogy kérjen segítséget egy haverjától, akivel tudom, hogy jóban van.

Erre azt válaszolta, hogy rosszul látom, mert manapság már nem divat segítséget kérni és adni másoknak és ebben látszik, hogy más generáció vagyunk.


Nem ismerek sok huszonévest, de azt hiszem csak Gabi ilyen típus, hogy nem szeret/mer (apróbb) szívességet kérni a környezetében lévő emberektől.


Ti hogy látjátok? Tényleg a mai húszasok között már sokkal kevésbé megszokott egymás segítése, mint az idősebb generációkban, vagy én gondolom jól és csak Gabi ilyen típus?



2019. márc. 22. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindegy, hogy miben kér segítséget. De az esetek nagyrészében semmi ciki nincs a segítségkérésben és Gabi gondolja rosszul.
2019. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, a cím kicsit csalóka, nem azt mondja, hogy ciki, hanem hogy a mai huszonévesek körében nem divat, nem szokás.

(A konkrét eset az volt, hogy megkérheti-e a szomszédját, akivel jóban van, hogy egy alkalommal kimossa nála mosógéppel a ruháit - de igazából általánosságban másképp látjuk a segítségkérés dolgot.)

2019. márc. 22. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ciki segítséget kérni. Inkább kérjünk segítséget, minthogy rosszat tegyünk, mert nagy az önérzetünk.
2019. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

22 vagyok. Gabi jól mondja. Hacsak nem közeli/legjobb barátokról van szó. Ha valaki mégis segít, az meg a többszörösét várja vissza kamattal együtt. Aki segítséget kér, bármilyen jellegű is legyen az, az egy kiszolgáltatott állapotba lép. De egyszerű a képlet: borzalmasan elhatalmosodott rajtunk a technológia, sokan is lettünk és ezt a sok embert pletyivel meg másnak a kárával etetni kell, vagy ugye a mai nagy szociális társadalom a másik kihasználására és felülkerekedésére buzdít. Olyan, mint a gladiátor harcok Rómában, csak a kor változott meg. Most lehet, hogy ez egy éles példa volt, de igaz. Ma már nem hibázhatsz, mert egy pillanat alatt tönkre mehet az életed.


A másik, ezekből az okokból kifolyólag nem bízhatsz senkiben sem jóformán. Egyedül csak magadra számíthatsz még a piti kis dolgokban is. Lehet Gabi a saját bőrén meg is tapasztalta ezt korábban.


Ajánld fel a Te segítségedet Gabinak vagy beszélgess el vele erről. Akik olyan véleményen vannak mint Gabi, nem hiába jönnek ki jól, vagy barátkoznak idősebbekkel. Az idősek a mai világhoz naivan állnak hozzá, és hajlamosak csak az előnyeit nézni. Szóval kicsit olyan ártatlanok, mint a gyerekek. Persze minden korosztályban vannak kivételek.

2019. márc. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es nagyon köszönöm a válaszod!

Szomorú vagyok, ha tényleg ez a helyzet.


Egyébként az, hogy "sokan vagyunk" nem érv: a 70-es években évi 150-180e gyerek született, 20 éve kb. a fele, szóval ti kevesebben vagytok, mint mi, 40-esek.

2019. márc. 23. 19:26
 6/7 Vree ***** válasza:

Én 35 vagyok és nem emlékszem, hogy a mi korunkban olyan nagy divat lett volna a "baráti segítség..." :/


Talán a szocializmusban nagyobb divat volt az ilyen összefogás, de erről nem tudok nyilatkozni.


Az embernek nem ez a reflexe szerintem, a saját problémáidat tudd magad megoldani, de ne terhelj vele mást, egyrészt mert nem segít, mert nem az ő dolga, másrészt mert elveszíted a tiszteletét. Senki nem akar olyan barátot, akinek arra kellesz, hogy nyerjen rajtad valamit. Ha szívességről van szó, mindig te legyél az első, akitől kérik, akkor kvázi lekötelezetted az illető és kénytelen normálisan bánni veled, ha mégúgy utál is.


Segítség és tanács leginkább közeli haverok között van, de ezek nagyon magánjellegűek. Ha nekem egy idősebb ismerős ilyen formában nyomatná, hogy szálljak rá egy haveromra, én is tuti visszaszólnék valami ilyet, hogy "nem érted te ezt papa", függetlenül attól, ez a generációs másság így igaz-e. Egyszerűen csak, mert ne ő mondja meg már, hogy az intim barátaimat mibe rángassam bele, az egy bizalmi kapcsolat, más ne szóljon bele.

2019. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Vree, köszönöm a válaszod.


Annyival egészíteném ki, hogy nem "én mondtam meg neki, hogy mit csináljon", hanem ő kért tanácsot tőlem.

2019. márc. 31. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!