Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sikeresebb emberek mellett...

Sikeresebb emberek mellett önértékelési zavarom, lesz, mit tehetek? Több lenn

Figyelt kérdés
Tehát ha életem során összeakadok olyan emberrel, aki nálam akármiben jobb, szebb, menőbb stb, akk automatikusan magamhoz kezdem hasonlítani, és mindig vesztek ugye, és már jön a depi utánna...

2019. márc. 24. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez annak a jele, hogy mindig másokkal méred össze magad (vagy mások hasonlítgattak téged mindig másokhoz és már önmagaddal is ezt teszed)... Ez nagyon nem jó, mert kedved mindig attól fog függni hogy mit látsz: "ha ennyi idősen vagy még fiatalabb korban mint te a másik többet ért el" akkor rosszul fogod magad mindig érezni...

Pszichológus biztosan tudna ezen segíteni.

2019. márc. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha valamiben jobb nálad,tiszteld tehetségét.

Ha szebb az csak azért van,mert szebbnek érzi magát,de Te is az vagy!

Tiszteld belső értékeidet,ha Te a szerényebbek közé tartozol és nem a menők közé,akkor azt becsüld magadban.

A "menőség" fárasztó,főleg,ha nem zsigerből jön.

Én ppróbáltam az lenni,valamennyire össze is jött,de nem voltam önmagam,másoknak akartam megfelelni.

A menő ember,olyan családban születik,ahol ezt tanulja,látja vagy veleszületett adottság...nemtudom.

Hidd el a menő emberek általában másoknak akarnak megfelelni.

Nagyobb a lelki nyugalma,annak,aki szerény.

2019. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint te tenyleg mindig igy eled az eleted?

Csak mert a sikeresek mellett erzed magad szarul, de arrol nem szolt a fáma, hogy mi van akkor amikor hasonlo vagy sikertelenebbekkel talalkozol. Akkor is nyilvan megy ez az osszehasonlitgatas, de akkor nem vagy “szarul”.

Hat nem tudom szerintem ez valami merhetetlen onbizalomhiany lehet... ezen dolgoznod kene, ha magadtol bem pszichoanalizis.

Vagy masszoval Ismerd meg önmagad.

Rájössz dolgokra és arra is milyen “buta” voltal. Mint mindannyiunk akik felebredtek valamelyest, akik az onmegismeres utjat jarjak. Hidd el, hogy nevetni fogsz tudni onmagadon, ha ezt a szintet meghaladod.

Hogy hogy lehet megismerni onmagad?

Nos ehhez tobb ut vezet. Nekem szemelyszerint a konkret pszichologusok mint popper peter, daubner bela - ez mar osszetettebb, de kezdetekben egy csernus eloadas meghallgatasa is eleg volt. Aztan persze egyre komplikaltabb osszefuggeseket szerettem volna megerteni igy jottek masok, komolyabb eloadok.

Ezen kivul a buddhista filozofia segitett, ami nem vallas. Ha valaki azt hiszi az, mutassa meg ki az Istenuk? ;)

A masik hogy elkezdtem figyelni onmagam reakcioit. Mindig. Ez folyamatosan erofeszites mert hajlamosak vagyunk onmagunkrol megfeledkezni es masokat biralni mikozben ugyanazon hibakat siman elvetjuk, csak hat magunknak meg a szeretteinknek megbocsatunk. Jott a kerdes bennem hogy vajon egy idegennek miert nem? Stbstb



Szoval mire ide eljutsz, mar nem szegyenkezel egy sikeres ember mellett, hanem ellenkezoleg... sot, tulleped ezt a kicsinyes egobantalmat es tudni fogsz figyelni arra is mitol sikeres. De mire itt vagy mar nagyjabol te is kezdesz az lenni, mert az onmegismeres egy ontisztito folyamat is, mely egyebkent baromira elore tud lenditeni az eletben - pont a magasabbszintu onkeped es gondolkodasod okan.

Szerintem minden embernek ez lenne a fo feladata.


De nem, inkabb nezik a tv-t, meg nezeznek, mert az KÖNNYEBB, es nem foglakoznak ezekkel a dolgokkal. (Egyebkent nehogy azt hidd en sem itt kezdtem. Kamasz koromban nem csinaltam mast csak bamultam a tv-t, es folyton oc jatszottam, halistennek az volt egyebkent a mazlim hogy a csaladi minta nagyon jo volt. Szuleim ertelmisegiek, jolelkuek, es kb rajuk nezek fel a legjobban azt leszamitva hogy latom a hibaikat is ;) az onmegismeresi folyamat mar csak ilyen. Ha megismered onmagad altala masokat is kiismersz... szoval jo buli ;))

Szoval ha nem ezzel foglalkozunk akkor meg mi ertelme az eletnek? Biztos nem azert amiket itt pl a gyakorin olvasni lehet. Ezen emberek fejebe mi van, te joeg. Nem csodalom hogy szenvednek... tehat onmegismeres...

Ha megis makacsul azt mondjuk szarok ra az onmegismeresre akkor arra is tudjon szarni az illeto ha bantja valami ami a rossz felfogasa miatt bantja... ;) (csak ez nem fog menni... ez benne a poen)

2019. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!