Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek miért dohányoznak...

Szerintetek miért dohányoznak még mindig ennyien? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már az is tudja, aki barlangban laki, hogy a dohányzás nagyon káros az egészségre (még ránk is, passzívokra). Az lenne a kérdésem, hogy miért nem teszik le? Egyetemista vagyok, rengeteget járok a társaim között, de 10 lépést nem tudok tenni úgy, hogy ne találkozzak egy pöfékelőssel sem. Aztán arról nem is beszélve, hogy így ismerkedni sem lehet nagyon, mert én, aki nem dohányzom, 100%, hogy nem fogok egy dohányossal összejönni, mert utálom a bagót. Persze, nem mindenki szívja, viszont én úgy látom, hogy kezd megint egyre terjedni. Sokszor volt már olyan, hogy ha találok egy normális beszélgetőtársat, de így programot sem lehet szervezni, mert nagyon büdösek a bagósok, még akkor is, ha éppen nem csinálják, mert hát ugye beleivódik a szag a ruhába, kocsiba táskába stb.

2019. ápr. 1. 17:23
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
lakik*
2019. ápr. 1. 17:24
 2/25 A kérdező kommentje:
Akkor sem értem miért nem érzik cikinek. Én szánalmasnak tartom, de nagyon, azon kívül, hogy nekik hála az én tüdőmbe is jut belőle...
2019. ápr. 1. 17:29
 3/25 anonim ***** válasza:
29%
Azért mert jótékony hatásai is van, nyugtató. Gondolom neked is vannak rossz szokásaid, látom ráérsz, hogy másokkal foglalkozz
2019. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem dohányzom, soha nem is próbáltam mégsem zavar. Viszont azt sosem értettem, hogy az emberek (jelen esetben TE) mi alapján akarják/od megmondani más embereknek, hogy mit csináljanak? Te miért eszel húst, vagy miért nem eszel húst? Ez ugyanilyen kérdés. Most, hogy az első reakcióm megvolt, így elmondom neked, hogy az emberek 95%-ának tuti van valami káros szenvedélye/függősége és én nem is értem, hogy mi ezzel a baj? Nem ér semmit az élet, ha nem élvezed.
2019. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%

Mert az embert fiatalon nem zavarja, ha valószínűleg pár évtized múlva rosszabb lesz az életminősége az egészségügyi állapota miatt, és valószínűleg hamarabb hal meg az átlagnál. Meg úgyis "csak egy szállal" kezdi mindenki (ami egyébként valóban nem oszt és nem szoroz), aztán előbb-utóbb belecsúszik.


Szerintem a bulidohányosból való függővé válásnál az a pont indít meg a lejtőn, amikor saját magadnak veszel cigit, hogy egyedül is tudjál szívni. Ha itt tartasz, ez egy felkiáltójel, hogy most hagyd abba. Akkor is, ha úgy vagy vele, hogy "simán abba tudnám hagyni, ha akarnám, csak nem akarom", mert később már nem fogod tudni simán abbahagyni...

2019. ápr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as, nem azért foglalkozom velük, mert marha sok időm lenne erre, hanem mert nekem is jut a dohány szagából. :)
2019. ápr. 1. 18:06
 7/25 A kérdező kommentje:
#4 nem szeretném megmondani nekik, mert az ő életük, de passzív dohányosként hadd legyen már jogom kérdezni, kérlek.
2019. ápr. 1. 18:08
 8/25 A kérdező kommentje:
#5 igen, valószínű, hogy így kezdik, hogy buliból ők is szívnak, ha a haverok is. Ehhez viszont az kell, hogy az adott embernek ne legyen visszautasításhoz képessége, azaz ha valaki valami hülyeséget csinál, akkor pl. én nem csinálom utána. Mindenesetre igazad van!
2019. ápr. 1. 18:10
 9/25 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud még úgy hozzászólni, hogy nem támad nekem egy kérdés, miatt, azt szívesen venném, a többiek meg inkább ne szóljanak le, ha őket pl. nem zavarja a dohányzás, kérlek.
2019. ápr. 1. 18:12
 10/25 anonim ***** válasza:
63%

A dohányosok nagy része tajparaszt. Egy városban tényleg nem lehet pár lépést tenni anélkül hogy valaki ne fújja az arcodba füstöt. Természetesen utána el is dobálják a csikket, elég csak körbenézni.

Viszont hármasnak szívesen mérgezném az ivóvizét. Ne mondja már meg nekem hogy mit csináljak!

2019. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!