Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A fiam késsel megy ki csak ha...

A fiam késsel megy ki csak ha elmegy egyedül hazulról. Milyen büntetést kaphat, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Próbáltam neki magyarázkodni de aztmondta hogy értsem meg, a legtöbb barátja szintén kest hord magánál és hogy tudom hogy gyakori itt a késelés, meg csak biztonság erzetet ad neki és csak önvédelemből használná. 16 éves még csak és nemtudom milyen büntetést kaphat? Angliában élünk. Apjának semmiképpen nem akarnám elmondani, megtiltani meg hogy tudnám neki?

2019. ápr. 2. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Érdeklődj ügyvédnél, hogy milyen kést szabad magánál tartania. Magyarországon nem büntetik, amennyiben nem több a penge hossza, mint 6 cm (de nem vagyok benne biztos)
2019. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sportoljon és inkább gáz-, vagy paprikasprével mászkáljon. Ha meg nem tudja használni a kést (miért is tudná ..), könnyen a hasában láthatja újra. Egy ügyesebb gyerek kicsavarja a kezéből, ha azzal hadonászna. Ennyire gáz ott a közbiztonság??
2019. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan hordhat kést önvédelemre,ne legyél ennyire túlféltő
2019. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Milyen túlféltő? Nehogymár normális legyen a fiam 16 évesen késsel megy ki a házból. Ahhozképest biztonságos városban éünk.
2019. ápr. 2. 11:27
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Egy férfinél amúgy is van 1-2 kés, bicska, bármire jól jöhet. ha valaki ölni akar, azt simán megteheti egy ceruzával, esernyővel, vagy puszta kézzel is. De egy késsel elvágható vészhelyzetben egy beragadt biztonsági öv, megszorult cipzár, akármi.
2019. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha neki ez ad biztonságérzetet, ne vedd el tőle!
2019. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

A kés felelőtlen használattal veszélyesebb önmagára nézve mintha nem hordana semmit.


Borsodi vagyok, itt általában akik rabolnak/kötözködnek kézzel mennek rá az emberre, de ha önvédelemből kést ránt, akkor nagy eséllyel ők is előveszik és akkor megszúrják, megölik. Ezt mondd el neki. Hordhat magánál kést, azzal nincs gond, de ne felelőtlenül használja, csak tényleges vészhelyzet esetén (amit nem kívánok).

2019. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Nincs abban szégyen ha nem bízik az emberekben, az én lányom egyszer úgy jött haza az iskolából hogy megállt mögötte egy nagy furgon! Pedig mi is biztonságos helyen élünk" mégis.. az elmúlt 3 hónapban 4 gyerek tűnt el.
2019. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ha az eredetileg nem késsel támadó támadó is előveszi a vágóeszközt, az valószínűbben fog vele sérülést okozni, mint a megtámadott.

A késes támadásra a megadást, de főleg a menekülést hallottam rendőröktől Magyarországra vonatkozóan mint megoldást, sosem a saját kés elővételét, főleg, hogy arra nem is lesz idő.

Az aikido és a paprikaspré lehet az optimális megoldás.

2019. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Angliában kést hord?


Ott a világ egyik legszigorúbb szabályozása! Ha elkapják vele garantáltan fiatalkorúak intézetébe kerül! KOMOLYAN!

Ott még a gázspray is tilos!

Ja, és ha megvág vele valakit, akkor nagykorúként kezelik és mehet a sittre!


"A nagyvárosokban, különösen London egyes kerületeiben a fiatalkorúak körében előforduló késelések miatt Nagy-Britanniában szigorúan büntetik, ha nyilvános helyen (vagy akár gépjárműben) valaki nyomós indok nélkül tart magánál kést (az önvédelem nem számít nyomós oknak). Ugyancsak tiltott a 7,62 cm-nél nagyobb pengéjű zsebkés, bicska birtoklása, vagy az önvédelmi gázspray használata."


Késből pedig csak 3″ alatti pengehosszú és nem zárható vagy fix pengés a legális közterületen!


Inkább hordjon paprikasprayt!

2019. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!