Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A magányos emberek miért csak...

A magányos emberek miért csak a neten tudnak megnyílni?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést tesznek fel magányos, társ- és barátok nélküli emberek, hogy mit tehetnének?

Én direkt hetek óta figyelem a környezetemben élő magányos embereket, mi lehet a baj? Hát az, hogy az utcán, buszon, villamoson rohadtul nem néznek senkire, elvannak a maguk kis világában, nyomkodják a telefont, de soha senkire rá nem néznének. Nem élnek, nem élik az életet, hanem a kis szűk világukban vannak, naponta eljutnak A-ból B-be, aztán menekülnek haza, nulla kommunikáció.



2019. ápr. 3. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért nem beszélsz velük?
2019. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nincs jobb dolgod?
2019. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg tud nyílni a magányos ember személyesen is. De odajöttél bármikor hozzám, hogy szeretnél beszélgetni? Naugye. Neten ezt sokkal hamarabb megteszed.
2019. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj mert ha a buszon ránézek az emberekre, akkor már nem vagyok magányos, értem. :D
2019. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, képzeld, odamentem már nem egyszer, mert én mindig megsajnálom az ilyen embereket. De nem lehet velük beszélgetni, mert amint kizökkented a kis világából, megrémül.
2019. ápr. 3. 11:50
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Biztos vagy benne, hogy ilyen magányosak?
2019. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi kapcsolatok szerinted sajnálatra épülnek?
2019. ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bár nem szoktam kérdést feltenni magány miatt, mégis sokáig jellemző volt rám, hogy neten valamivel könnyebben megnyíltam. Nem kell sokat taglalni, hogy miért, könnyebb kommunikációs felületet kínál, pl. van úgy, hogy közvetlen beszélgetésnél nem jut eszembe valami, csak később, interneten meg jól jön, ott bármikor leírhatom azt, amire gondoltam, nem kell közvetlenül pillanat alatt reagálnom, mint élő-beszédnél. Azt nem mondanám, hogy annyira oda vagyok a netes beszélgetésért, én is igyekszem élőben is megnyílni, azt nem mondanám, hogy 0 kommunikáció:)... De azt én se tudom, hogy mit kellene azzal kezdenem, ha te sajnálatból odajönnél beszélgetni xDxD Miről szoktál beszélni ezekben a sajnálat beszélgetésekben?xDxD
2019. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj meg, de miből gondolod, hogy aki magányos, annak "beszűkült világa" van?


Pl. akik azzal töltik a szabad délutánjaikat, hogy sörözve focit néznek a haverokkal, azoknak tágabb a látókörük, mint pl. annak, aki mondjuk egyedül tanul, mindenfélét olvas a szobájában? Nem csak magányos emberek szokták nyomkodni a telefont.


Azt megértem, hogy sajnálod azt, aki sajnáltatja magát. Azonkívül nem kell mindenkit lesajnálni, van aki tök jól van egyedül, vagy kicsiny szűk társaságban, de nem ettől válik beszűkült emberré. Te nagyon nem vagy tisztában a beszűkültség fogalom jelentésével.

2019. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Például amikor egy szórakozóhelyen azt látom, hogy egyedül üldögél órák óta valaki, megkérdezem, mi újság, van-e kedve beszélgetni.
2019. ápr. 3. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!