Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te mit gondolsz arról, akiről...

Dq kérdése:

Te mit gondolsz arról, akiről annyit tudsz, hogy Mensa tag?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat, ha lehet.

2019. ápr. 3. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy legalább 130 az IQ-ja.
2019. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Pont letojom. Van köztük ismerősöm. Nem nagy szám.
2019. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

Legalább ezek egyike: Imádja a szudokut, a társasjátékokat. A táskájában mindig van egy Rubik kocka, amit maximum 1 perc alatt kirak. Penge ultiban vagy pókerban. Észérvekkel könnyen meggyőzhető.


Közben meg gyakran egyik sem. 38F/Mensa tag.

2019. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik tanárom az.

Amiket tanult, abban meglátja a lényeget, a dolgokat jól össze tudja rakni, viszont nem igazán értelmes tanár.

Hiába érti a tanulmányokat, fogalma sincs hogy kell bánni az emberekkel hogy jó legyen nekik, nem érti az életet lényegét mélyebben, nincs benne bölcsesség, vagy akármi.

Az osztálytársamnak 125 -ös IQ-ja van, Ő is jó a vitákban, és érti a leckét, de az hogy az életben mi a célunk, hogyan kell boldognak lenni, vagy szimplán meglátni a mélységet annak hogy egy nővel hogy kell úgy kommunikálni hogy vonzódjon hozzá, esélytelen a számára.

Szóval akik oda tartoznak, amiket tanulnak abban nagyokat alkothatnak, de ha úgy nézzük, ezek mind lényegtelenek abból a szempontból, hogy boldog, sikeres életet élnek e vagy sem, hiszen nem vezetik rá a logikájukkal önmagukat, hogy mi is a jó, és mit is jelent boldognak lenni.

2019. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
A mensa a magas iq-val rendelkező embereket gyűjti. Az eq az érzelmi intelligencia. A kettő nem jár kéz a kézben. Hála istennek. Nekem pechem van, mindkettő magas. Értem és látom, hogy működnek dolgok. És értem az érzelmeket, a viselkedés és érzés mögötti logikát. Őszinte leszek: qrva szar. Bár születtem volna lelki szegénynek.
2019. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Válaszolók (Egypáran, akikhez első sorban szólok)!

A kérdés a Mensa-tagokra vonatkozik ezért kér belekeverni a boldogságot és az élet egyéb oldalát.

A Mensa-tagok IQ-ja nagyon magas (fentebb már írták, hogy 130), azaz jó a logikus gondolkodásuk, hamar ráakadnak az észszerű megoldásra. Tisztelem őket.

2019. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudom? Engem egyébként nem érdekel, hogy Mensa tag-e valaki vagy sem. Aki hivalkodik vele, az nem szimpatikus.
2019. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem a hugom Mensa tag, 35 éves kora óta. Teljesen normális nő, vág az agya, nagyon szép karriert csinált amúgy is. Nyelveket nagyon könnyen tanul (amúgy műszaki, 3 diplomás mérnök). Jó fej, és soha nem dicsekszik.
2019. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 BringaManó ***** válasza:
100%

#4: nem túl meredek ebből a két példából általánosítani?...

(bár megértem, mert mi másból általánosítson az ember, mint abból (a kevésből), amit ismer – na de akkor is...)

2019. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Pont ahogy az első írta. Annyit tudok róla, hogy 130 fölötti az IQ-ja. Ez még a világon semmit nem jelent.

(Ha nem ragaszkodom az objektivitáshoz, akkor 90%-ban valószínűsítem, hogy az illető egy nagyképű, ostoba majom - aki a jó adottságait nem volt képes kiaknázni, és a Mensa tagság az utolsó esélye a kitűnésre,

10%-ban pedig, hogy ... Ja, nem... Aki valóban értelmes, az nem ezt az infót nyomja a homlokára, hanem a sokkal lényegesebb tudnivalókat...

2019. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!