Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Ilili1212 kérdése:

Hogyan dolgozzam fel, hogy szinte mindig bántanak a külsőm miatt és ezért pár perc alatt romokba tudják dönteni az önbizalmamat?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Most járom az 1. gimit, és az osztáy háromnegyede fiúkból áll. Tudni kell róluk, hogy önteltek tudnak lenni, őszinték és kanosak is... Jó az osztályközösség és amúgy a fiúk is rendesek tudnak lenni, jóba is van velük az összes lány, ahogy én is. Talán én jövök ki velük az egyik legjobban a lányok közül. A lányokkal is kijövök, de kevésbé annyira mint a fiúkkal. Persze a srácokkal szoktak menni a cukkolások, de sose vesszük magunkra annyira.

Viszont az rosszul szokott esni, amikor a hátam mögött hallom vissza, hogy ronda vagyok. Rosszul érint, mert egész általánosba ezt hallgattam és sosem tudtam ezt feldolgozni. Ha az emberek negatív kritikát mondtak rólam, mindig azon voltam, hogy javítsak. De a fejemen nem tudok változtatni, és ezért ezek sose fognak abbamaradni.

Jön a fordulat a sztoriban, és félek, hogy ti, akik ezt most olvassátok hisztis tinipi...nak néztek. Februárban kezdtem el beszélni az egyik fiú osztálytársammal, és el is juottunk pár hete odáig, hogy összejöttünk. Furcsa volt az egész, mert azelőtt fel se tűnt kb. hogy létezik a másik, ezzel mindketten így voltunk és nem beszéltünk egyáltalán. Ezért nem gondoltuk volna, hogy idáig jutunk. Adott is a kapcsolatunk egy önbizalom löketet nekem, de amikor visszahallom, hogy még mikor az egyik táborban amikor még nem is beszéltünk, csak átjöttek a fiúk a szobánkba és beszélgettünk, akkor ő mellém keveredett az ágyra és a végén bealudtunk. Később visszahallottam, hogy reggel mikor visszament a szobájába kiröhögték, hogy nem maradt más lány, hogy pont mellettem aludjon.

Csak folyamatosan kapom ezeket a beszólásokat, meg megaláztatásokat és nem akarom, hogy így érintsen, vagy hogy foglalkozzak vele, de nem tudom figyelmen kívűl hagyni évek óta.

Tanácstalan vagyok és zavar, hogy meg a barátom mellett, aki szeret, ilyen érzések kavarognak bennem.

Remélem nem fogok annyi hisztis tinipi**a választ kapni, én csak tanácsot szeretnék kérni, hogy mit kezdjek magammal, másokkal és az önbizalmammal.

Köszönöm előre a válaszokat és ha idáig elolvastátok.



2019. ápr. 7. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Fodrász, kozmetika, sport.
2019. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Vedd be a leszarom tablettát. Mármint komolyan. Pár év és kikerülsz ebből a közösségből, szóval mit számít a véleményük?

Nézd, én fiú iskolába jártam. És senki a 300+ diák közül nem akart velem kezdeni. (amúgy annyira nem is bánom, nem azért mentem oda, meg inkább én is fiúként viselkedtem... Null smink, sose vettem fel pl szoknyát, és ha beledöglöttem vmibe se mutattam magam esendőnek, nem kértem segítséget). Sokszor kaptam én is bántást a hátam mögött. Pl hogy lapos vagyok, stb. Meg tényleg sose voltam én se szép. Eltelt 15 év és még mindig ragyás a képem. :D

Ezt el kell engedni. Az önbizalom tesz vonzóvá, nem a külsőségek. Ha nem függesz mások véleményétől, ha magadnak megfelelsz (ha ehhez az kell, hogy változtass valamin magaddal kapcsolatban, akkor tedd meg, de csakis magadért!) akkor lesz majd nyert ügyed. Addig, míg érzik rajtad, hogy bánt, fogják is csinálni, bármit teszel.

2019. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fenti válaszolókhoz kiegészítésül azt tanácsolom, hogy menj el pszichológushoz (iskolaihoz (ha van), vagy a háziorvostól kérj beutalót.
2019. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :))
2019. ápr. 8. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!