Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tudok tenni, ha az emberek...

Mit tudok tenni, ha az emberek nem tudják helyesen leírni a nevemet soha?

Figyelt kérdés

Olyan nevem van, amiből létezik "A-s" és "mentes" verzió, mint pl Nikolett-Nikoletta, hasonlók. Csak az enyémből nagyon ritka a "mentes" verzió, és nekem az van.


Mindenhol, ha kérdezik a nevem, és megmondom, akkor utána az "A-s" verziót írják mindenre.

- Egyetemen a jelenléti íven rendszeresen az A-s volt (nem is értem, Neptunból lementette a tanár, majd külön energiát fektetett bele minden héten, hogy átjavítsa)

- Rendőrségen tettem egyszer feljelentést, utána a levelezésben következetesen az A-s változatot használták, pedig az okmányaimat odaadtam a rendőrnek ottjártamkor. (Ráadásul a két keresztnevemet is fordított sorrendben használták...)

- Új munkahelyen kezdtem nemrég, most nézem, a weboldalunkra felkerültem, mint új munkatárs, de nyilván az A-s változatban (pedig itt is leadtam minden okmányom másolatát ugyebár)

- Orvosnál mindig az A-s kerül a leletekre, stb-re, pedig ott is adok okmányokat.

- Facebookon rendszeres, hogy az A-s verzióval szólítanak meg - mondjuk ott lehetNE kiírva becenév is legalább... na de a többi?

Stb... Mindenhol, ahol be kell mondani vagy ki kell tölteni a nevemet, mindig átjavítják. Ez csak pár gyors példa volt. :))


Ezt miért csinálják? Hogy jut eszébe valakinek "csak úgy" átjavítani egy másik ember nevét? Ez milyen dolog már, miért neveznek át valakit önkényesen? Vagy azt hiszik, hogy becenév van a személyimen?

Teljesen felfoghatatlan számomra.


Mit tudok csinálni? Mármint persze, mindig egyesével utánajárok a dolognak, megkeresem az illetékest, előadom a mondókám, lobogtatom a személyim, kérem a módosítást, bólogatok a "téééényleg? ilyen is vaaaan?" kérdésre, oké, de egy idő után már nagyon zsibbasztó.


Miért nem hiszik el még az érvényes okmányaimnak se, hogy az a nevem?

Tehetnék valamit, hogy nem is tudom, átmenjen az infó, hogy tényleg ez a nevem?


2019. ápr. 11. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Miért csinálsz ebből problémát? Változtasd meg a neved a másik verzióra, és rögtön helyes lesz mindenhol.
2019. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Szeretem így, meg nem is tudom, remélem viccből írtad, és nem kell megindokolnom, hogy miért nem akarnék nevet változtatni azért, mert pár ember korlátozott. :)

Azt is írtam, hogy miért zavar: egy idő után fárasztó állandóan utánajárkálni, futkosni emberek után, könyörögni, bizonygatni.....


#2

#3

Jól szórakoztok? :D

2019. ápr. 11. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Most komolyan, mi a keresztneved?
2019. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod rá a figyelmet, hogy nem hétköznapi neved van, legyenek szívesek helyesen írni! Ha kell betűzöd. Hivatalos helyeken addig nem írod alá a papírokat, amíg nem szerepel jól a neved rajtuk. Nekem is mondták már, hogy a nevemnél (Kőváry) írjam alá. Mondom, nem, mert ez nem az én nevem. Engem Kővárinak hívnak.
2019. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol bemondod a neved, vagy leírják, mindig tedd hozzá, hogy nincs a végén a betű, ebből megértik.
2019. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kijavítod és többet nem foglalkozol a dologgal. Valószínűleg komolyabb kinézeted van és az emberek automatikusan az a-s verzióval azonosítanak, mondhatni nem érzik, hogy becézni akarnának téged. Valószínűleg észre sem veszik, hogy rosszul írták le a neved.

Én szerintem leírhatom, mert elég gyakori név, Alexandra vagyok. Őrülten utálom, ha Szandinak becéznek, próbálok mindenkit leszoktatni róla, de egyszerűen nem megy. Számukra nem vagyok elég "Alexás", reflexből Szandinak könyvelnek el. Valószínűleg onnan adódik, hogy kerek arcom van pisze kis orral, ha fejre is állok, cukinak éreznek, a cukisághoz meg cuki becenév dukál.

Ez ellen nem lehet mit tenni, annyira felesleges puffogni rajta, csak magadat hergeled :)

Egyébként egyszer találkoztam egy emberrel, aki végre nem Szandinak akart rögtön hívni, egy idősebb texasi ismerőssel, akinek viszont folyamatosan beletört a nyelve, így maradtam Alexander. Legalább egy lépéssel közelebb kerültem a célhoz :D

2019. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak eleve nem mindennapi neve van, talán 10 ember él Magyarországon akiknek ez az első nevük. Mindenki néz amikor megtudja. Ez van sajnos. Ismerek valakit aki hivatalosan nem változtatott nevet, de máshogy hívja magát, úgy mutatkozik be mindenkinek. Neki átlag neve van, de nagyon hosszú, senki sem jegyzi meg.
2019. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vezetéknevem olyan, hogy többféle írásmód létezik rá, és több helyen mondani kellett, hogy az enyém melyik változat. Apámnak az egyik közüzemi szolgáltató küldi rendszeresen rosszul írva a számlát, szólt is miatta, nem javították. Mondtam neki, hogy egyszer ne fizesse ki, mert az nem ő, talán észrevennék. :-D
2019. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a vezetéknevemet szokták átalakítani, pedig semmi nehéz nincs benne. Probléma is volt belőle, mikor egy földhivatali dokumentumon írták el a kezdőbetűt, és az ingatlanom egy nemlétező személy nevére került. 30 éves iratokat kellett előkerítenem, hogy kijavíttassam.
2019. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Óhhhhh, hát ez még semmi... :)

Nekem olyan keresztnevem van (ffi vagyok), aminek létezik női párja is. Természetesen a legtöbbször önkényesen átkeresztelnek a női névre, ahol még nem ismernek. Pl.: A következő előadónk: Kovács Andrea! Fogadják nagy szeretettel! És akkor belépek én, Kovács Andrásként... Vagy orvosnál szólít az asszisztens: Kovács Andrea?! És akkor feláll a székről egy szakállas csávó (én) és mindenki rá(m) néz. :)))

(Nem ez a nevem, csak példának írtam egy hasonlót.)

Úgyhogy te még jobban jártál, hogy csak egy plusz A betűt kaptál! Én mindig kapok két cicit is. :)))

2019. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!