Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nektek is vannak olyan emberek...

Nektek is vannak olyan emberek akik ok nelkul utalnak titeket?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kedves, baratsagos, nyugodt embernek tartom magam. Sok baratom van akik nagyra ertekelnek. Ennek ellenere vannak emberek akik lazan leneznek, ugy beszelnek ki vagy vagjak a pofakat, hogy halljam/lassam (bar ezt nem tudom, hogy eszreveszik-e hogy mindent eszreveszek). Nyilvan a szemembe mar nem mondananak semmit, sot meg olyan is van aki kifejezetten kedves velem. Nyilvan, tehetek barmit, nem lehet megfelelni mindenkinek, de kivancsi lennek, hogy masnak is vannak ilyen lehuzo emberek az eleteben? 20L

2019. ápr. 11. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem kaptam még ennek jelét eddig, viszont szinte biztos, hogy van. Boldog-boldogtalan utálkozik másokkal szemben, pontos körülmények ismerete nélkül, és javarészt az érintett tudta nélkül. Szóval ne aggódj, ez így szokott lenni, általános jelenség...
2019. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen, meg se tudom számolni, hogy hány ilyen ember van. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ember kedves velem. És akik közel állnak hozzám pont az egyik ilyet utálják ok nélkül.
2019. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én alapesetben kedves vagyok mindenkivel, nézhet ki bármilyen irritálóan, idegesítően az illető, viszont ha látom a másikon, hogy valahogy nem szimpatizál velem, annak az ég irgalmazzon.
2019. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Én sokáig nem hittem az ilyenben, mert akik ezelőtt nem bírtak engem, azoknál mindig meg tudtam pontosan határozni, hogy mivel vívtam ki az ellenszenvüket.

Viszont a mostani munkahelyemen van egy 2-3 fős társaság, akik már az első napomon eldöntötték, hogy utálni fognak engem, holott akkor még nem is beszéltem velük semmit.

Azóta eltelt lassan egy év és változatlanul tartják magukat ehhez. Ugyanaz van, mint nálad: lenézően állnak hozzám, gúnyosan reagálnak ha mondok vagy teszek valamit a közelükben, nem bírják ki, hogy ne tegyenek hangosan valami megjegyzést, ha elmegyek mellettük, és végezhetem bárhogy a munkámat, folyton megkritizálják, amint van egy szabad percük.

Eleinte próbáltam valahogy a kedvükre tenni vagy legalább megfejteni, hogy pontosan mi lehet velem a bajuk, de egy idő után bevettem a lesz*rom tablettát. Elkönyveltem ezt színtiszta gonoszságnak és céltalan arcoskodásnak, menőzésnek a részükről.

És bár korántsem vagyok tökéletes, de nem érzem úgy, hogy olyan trágya ember lennék, mint amilyennek beállítanak, mivel a többi munkatársammal érdekes módon egész jól kijöttem.

2019. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk például munkában alapból klikkesedés van. Vannak projekt vezetők, megvannak alattuk a nagyjából fix emberek. És az egyik csapat tagjai elvből utálják a másikat.


Én ráadásul több projektvezetővel is dolgozom, úgyhogy fokozottan érint a dolog. De van olyan munkatársam is aki szimplán azt élvezi, ha kavarhatja a szart és mindenkit utál. Bár őt szerintem még a saját anyja se szereti.

2019. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon sok ember utál, egy részük okkal, más részük nem. Aki okkal utál, hát tegye. Aki meg ok nélkül, hát istenem, ez van. Engem éltet, nekem erőt ad ez a dolog. Nem veszem a szívemre. Vannak olyan személyek, akik nekem is kevésbé szimpatikusak, de kifejezetten senkit sem utálok.


Aki csak úgy "eldöntötte hogy utálni fog" az csak saját magáról állít ki típusbizonyítványt :)


Klisé alert:

Ilyen az élet, fogadd el.

Klisé vége.


Remélem segítettem! :)

2019. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy az embernek ilyen kellemetlen eleve a személyisége (mármint aki kibeszél meg pofákat vág)

Ezt szívta magába, v ez alakult ki neki amíg felnőtt; a mindenféle hatásokra; vagy nem is tudom, még akár lehetséges az is, hogy magától lett ilyen, de még bedobnám ide az önbizalomhiányt is (azért fikáz/azért nyom le másokat, hogy önmagát ezzel "magasabban", nyeregben érezze; és amíg mások hibáira hívja fel a figyelmet, és a kis barátai, sleppje meg támogatják -igazat adnak neki, bőszen helyeselnek - az jól esik neki, meg még pluszban el is tereli vele a saját hibáiról a saját figyelmét.)

Vagy pedig reinkarnációs okból is taszíthat valaki; hogy volt 1-2 kellemetlen élményetek, összezördülésetek, valami ellentét, utálat már közöttetek előző életben is, és azt is hozhattátok magatokkal:P

De amúgy énszerintem ezeket az embereket hagyd figyelmen kívül, vagy esetleg megpróbálhatsz értük imádkozni.

Imádkozásnál vmi ilyesmit tudnék elképzelni, hogy pl kérni Istent , hogy segítsen neki a múlt sérelmeit feldolgozni, azokon túltenni magát; vagy, hogy megnyissa a szívét mások felé, hogy abban segítsen neki; vagy ilyesmik.

2019. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*"Ezt szívta magába, v ez alakult ki neki amíg felnőtt"

Pl leszídhatták őt alaptalanul (ilyenből egy is elég hozzá, hogy ilyen legyen valaki)

Vagy pl mégegy, hogy túl kedves a személyiséged esetleg, és nem tudja értelmezni (pl azt a könnyedséged, kedvességet) , vagy pedig irigy rád.

Meg ő pl tehát nem is szereti saját magát, és érzi, hogy igazából mások se őt, pont mert ilyen, nem tudott mély, csak felszínes kapcsolatokat kialakítani; másokon meg azt látja pl hogy téged szeretnek, meg még azt is látja, hogy te is elégedett vagy,jóban vagy önmagaddal, és ezért pl lehet irigy rád. Meg pl még ő tehát tényleg nem is szereti saját magát, és ezért kívülről igyekszik magának minél több szeretetet, akár rajongást, de mindenképpen elismerést, elismerő bólogatásokat begyűjteni. (Boldog, ha van egy kis sleppje, ha osztják a véleményét; neki kell ez a visszaigazolás, hogy legalább valamilyen szinten értékelje önmagát) Meg egyébként közben még kétségbeesetten próbálja magának bizonygatni, hogy rendben van az ő önbizalma. És átesik a túloldalára a lónak , és akkor meg pont túl egósan fog kinézni. Vagy lehet, hogy pl tényleg istencsászárnak képzeli magát, és tényleg lenéz mindenkit, még azokat is, akikkel beszélget. Ők is lehetséges, hogy csak ilyen "szolgáknak" kellenek neki, hogy ne legyen egyedül; ilyen "alattvalóknak". És amúgy lehet az ő hibája is, de egyébként lehet még az is, hogy otthon vagy ignorálták, semmibe vették; vagypedig pont, hogy elkényeztették. Mindakettővel lehet elérni ezt a hatást.:S Úgyhogy neki se könnyű pl :S:S Egy rakat sebet hordoz magában az ilyen ember is -lehetséges - csak próbálja leplezni, próbál erősnek látszani, erősnek mutatni magát, vagy akár még "dominánsnak" is.

2019. ápr. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Szeretne 'főnök ', 'vezető' lenni, akár ilyen "véleményvezér"; hogy valahol/valamelyest/vmennyire fontosnak érezze magát.
2019. ápr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Vagypedig csak zavarja, hogyha te pl adott esetben 'nem álltál be a sorba'. Nem büfénél, hanem átvitten.
2019. ápr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!