Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek örülnek, ha valaki...

Az emberek örülnek, ha valaki segítséget/tanácsot kér tőlük?

Figyelt kérdés
Ti hogy vagytok vele? Inkább tehernek érzitek, vagy inkább örültök neki, ha valaki segítséget kér tőletek, esetleg a véleményetekre kíváncsi? (Sokszor azért nem kérek segítséget valakitől, mert nem szeretném zavarni, terhelni a problémával, és kíváncsi vagyok, mennyire megalapozott ez az aggodalmam)

2019. ápr. 13. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miféle segítséget kér az illető. A koldulást, a "tesókám aggyá mán egy cigit" ki nem állhatom, és próbálok úgy tenni mintha ott se lennének, de ha valaki például nem talál egy bizonyos utcát, épületet, akkor szívesen elmagyarázom neki.
2019. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többség szívesen segít ha nem érzi úgy, hogy csak kihasználják. Szóval amíg eseti a dolog és nem másoktól várod az életed megoldását, addig szerintem nyugodtan kérj segítséget.

Tanácsot meg pláne mindenki szívesen ad, mert hízelgő az egojának, hogy ő mondhatja meg a tutit és ez még nagyon fáradtságába se kerül.


Én pl. szívesen segítek másoknak de valahogy segítséget kérni meg nem tudok meg nem is szeretek.

2019. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában már nem nagyon szeretem, mert sokan visszaéltek vele. Pl.lelkiszemetesnek használt valaki,egyébként meg egy alaptiszteletet se adott meg.Sokaknak egy jó beszélgetésre vagy együtt töltött időpre van szükségük vagy arra,hogy elmenjenek valakivel valahova amott meg lepottyantanak a magasról más körülmények között.Mindemellett szívesen segítek másoknak, de mértékkel.Ha mondjuk ma megkérnek valamire nem muszáj néhány naponta újabb szivességet kérni,mert az már kihasználás kategória.
2019. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1, Igen, többnyire örülnek neki, mert ezáltal érzik, hogy van hasznuk, értelmük az életüknek.

2, Én is szeretek tanácsot, ötletet adni, bár vannak olyan területek, amikben nem vagyok jártas, és az nehéz. Azonban fontos, hogy figyeljen arra az ember, hogy A, ne kihasználás-, vagy B, ne a másikkal való kib×s végett tegyék próbába;

3, Volt egy időszak, amikor segítő, megmentő szerepet játszottam, mert úgy éreztem, hogy ez jó. de rájöttem, hogy ez nem jó, mert ezzel többnyire csak szívni lehet. Így örülök is neki, ha segítséget kérnek tőlem, de ma már jobban (kell) figyelek, hogy ez milyen mértékű.

2019. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:
Én igen, mert dilettáns és egoista agyok, szívesen mondok véleményt olyasmiről is, amihez nincs hozzáértésem. Mások szívesen szoktak segíteni nekem, ezzel nincs probléma, de bele tudnak fáradni az emberek, ha nehezen értesz meg dolgokat vagy elfelejted, esetleg nem érdekel, vagy olyasmi amit magadtól is kitalálhatnál vagy megtalálható leírva másutt- senki nem szereti azt látni, hogy az erőfeszítése elpazarolt volt, vagy hogy valaki el túl sokat foglalkozik veled a szabadideje kárára. Ha ilyen nyilvánvaló dolgok nem állnak fent, szerintem a legtöbb ember megtisztelőnek érzi, nyilván nem mindenki,
2019. ápr. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szeretek segíteni, de van egy határ. Meg nagyon hangulatfuggo, illetve az is számít, hogy mennyi időm van.

Mikor pl buszon látom hogy idős néni/bácsi majd “meghal” a lépcsőn akkor mindig szó nélkül segítek nekik. De! Mikor látja az öreg neni, hogy fejhallgato, tele a kezem, és rohanok, erre odajön, hogy ott fog menni a busza, segítsek már, mert öreg és nem bírja... na olyankor nem szoktam segíteni, akkor sem, ha ez így bunkóság.

Amikor valaki lelki szemetesnek akar használni, azt hagyom, mindenkit meghallgatok, az sem érdekel, ha “kihasználnak”. Nekem nem teher mások lelkét ápolni, viszont! Ha valaki már 10edjére bánkódik, hogy ez így nem jó, az meg úgy, de nem tesz semmit azért, hogy ez változzon, pedig az az egyetlen megoldás, nem pedig az, hogy megvárja, hogy bármi is az ölébe hulljon, akkor azt nem hajtom el, de a beszélgetést egy mondattal lezárom.

N

2019. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!