Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg olyan elviselhetetlene...

Tényleg olyan elviselhetetlenek a borderline-os emberek?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon úgy próbáják beállítani, mintha a borderline személyiségzavaros emberekkel lehetetlen lenne közeli kapcsolatba kerülni és hosszútávon elviselni őket, mert képesek bármin vérig sértődni, óvodásokat meghazudtoló hisztiket vágnak le semmiségek miatt és bármikor idegösszeomlást kaphatnak, hogy aztán baltával a kezükben rohangáljanak.


Miért látják ennyire lesarkítva a dolgot? Miért hiszik azt, hogy a borderline-osok közveszélyes emberek? Ez nem igaz. Ők csak lelkileg sérült, sok fájdalmat megélt személyek, nem elmebetegek.


2019. ápr. 18. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Igen.


egy borderline-os

2019. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
71%

Mert akinek volt már rossz tapasztalata, és ráadásul hajlamos általánosítani, az minden bordert egy kalap alá vesz.

A borderek között is van ilyen és olyan (ilyenebb és olyanabb) esetek.

De az azért elég valószínű, hogy hosszabb távon legalábbis nehéz elviselni a hangulatingadozásaikat és a drámázásaikat.

2019. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem lehetetlen közeli kapcsolatba kerülni velük, az már más kérdés, hogy milyen szinten akarja az ember. Barátság rendben, párkapcsolatba nem mennék bele, bár ez attól is függ, hogy mennyire súlyos nála a zavar, jár-e terápiára stb. A borderline-os szélsőséges érzelmi állapotait szerintem nehéz kezelni a másik félnek, bármennyire is empatikus a hozzáállása.
2019. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szilágyiné takács er válasza:
58%
Borderline-os vagyok. Nehéz másoknak velem és nehéz nekem magammal. Segít nekem, hogy tudok a személyiség zavaromról és megpróbálom észrevenni a túlzott reakcióimat. Akikkel nagyon közeli kapcsolatban vagyok, beszéltem erről és kértem a segítségüket. Nekem az a nehéz, hogy nem írhatóm ki magamra, hogy "Vigyázz, borderline-os!" Fáj, hogy sokak fejében megfordul, hogy emiatt elforduljon tőlem. Nem gondolom, hogy a sorstársaim semmiségek miatt idegösszeomlást kapnak, baltával a kezükben rohangálnak, közveszélyesek. Engem emiatt a problémám miatt már kirekesztettek a számomra fontos életpályámból. Kérlek, ne tegyétek ezt másokkal!
2019. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!