Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kapcsolódjak be a beszélg...

Hogy kapcsolódjak be a beszélgetésekbe?

Figyelt kérdés

Általában elég csendes vagyok, de még a régebbi ismerőseimmel valahogy eltudok beszélgetni. Viszont ha olyan társaságban vagyok, ahol 1-2 embert ismerek vagy senkit, akkor kb meg se szólalok. Ezen szeretnék változtatni, hogy ne csak mindig hallgassam a beszélgetést, mint egy külső megfigyelő. Tudnátok adni valami tanácsot, hogy kapcsolódjak be a beszélgetésekbe?

(Régebben szerintem az volt a gond, hogy féltem, hogy hülyeséget mondok, vagy nem érdekli a többieket, hogy mit mondok és lehet az van rám hatással még mindig. Másrészt néha ötletem sincs, hogy mit mondjak.)



2019. ápr. 20. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezd el a "mesélőt" kérdezgetni. Aztán vezesd vissza magadra a mondanivalóját egy sztorival vagy hasonló.
2019. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs mit mondanod a témáról, akkor jól teszed, ha hallgatsz.

Bizonyára van olyan beszédtéma is, amiben jártas vagy, van róla véleményed, tudsz helyeselni (egyetérteni), vagy ellenvéleményt nyilvánítani (ám, ilyentől félsz, nehogy esetleg hülyeséget mondj). Ha szilárdan meg vagy győződve az ellenkezője helyességéről annak, mint amit a többség állít ill. jónak mond, akkor állj a sarkadra, mondd el, hogy szerinted mi a helyes Nem baj, ha lehurrognak, ilyenkor ne akarj minden áron győzni, még ha meg is vagy győződve a szent igazadról..

2020. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!