Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Írtam egy beszédet a nővérem...

Írtam egy beszédet a nővérem esküvőjére. Változtatnom kellene rajta? Ha igen mit?

Figyelt kérdés

Kedves Ifjú Pár! Tisztelt vendégek!

Örülök, hogy elérkezett ez a nap, mely felejthetetlen lesz talán mindenki számára, kedves Frissen Házasult Pár, mert ez az a nap, amikor egybekötöttétek életetek, melynél kevés szebb dolog van az életben. Erről Ernest Hemingway is így vélekedik, mivel a következő szavak tőle származnak: "Talán semmi sincs szebb a világon, mint találni egy embert, akinek lelkébe nyugodtan tehetjük szívünk titkait, akiben megbízunk, akinek kedves arca elűzi lelkünk bánatát, akinek egyszerű jelenléte elég, hogy vidámak és nagyon boldogok legyünk". Ti rátaláltatok egymásra, s egymásban megleltétek mindezt a szépséget, mely teljesebbé tette az életeteket.


Kedves (sógorom neve)! Először is, üdv a családban. Mostmár hivatalosan is a Sógimmá váltál. Más testvérek talán ilyenkor azt érzik, hogy elveszítették a testvérüket, de én most úgy érzem kaptam még egyet, s ez pedig te vagy. Mivel az elmúlt évek alatt rád is mindenben ugyanúgy számíthattam, boldog és szomorú pillanatokban is egyaránt, mint egy bátyjra, és köszönöm neked mindezt. Látva, hogy mennyire jól kijöttök a nővéremmel, azt is kijelenthetem, hogy nálad jobb férjet nem is kívánhatnék neki


Kedves Nőverkém! Azt mondják, hogy egy jó kapcsolatban az egyik fél hozzá tesz a másikhoz, és én ezt tapasztaltam nálatok is. Az elmúlt évek alatt tanúja lehettem mennyire jó hatással van rád (sógorom neve) , hogy boldoggá és pozitív kisugárzásúvá tesz. S mostmár azt is el kell árulnom, hogy sosem voltam magányos mindaddig, amíg szemtanúja nem lettem a közös boldogságotoknak, mert láttam mennyire kiegészítitek egymást és milyen tökéletes pár vagytok. Nagyon örülök nektek!


És mivel azt mondják, hogy a jó szónok három törvényt követ: állj fel, beszélj és aztán mihamarabb ülj le, így nem is húzom tovább a szót. Kívánom hogy legyetek boldogok, s éljetek mindig békében és szeretetben!



2019. máj. 1. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez nagyon jó lett. Önálló gondolatok?
2019. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Tele van közhelyekkel, hosszú és unalmas.
2019. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerinted itt mind személyesen ismerjük a nővéredet, hogy tudnánk, mit reagálna erre?
2019. máj. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj de sztem rettenetesen nyalas
2019. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Olyan mint mikor a Jóbarátokban Monica akar köszöntőt mondani. Le kéne rövidítened, és meg kéne fűszerezni, pl ilyenkor szoktak viccelni is (tudom ez nőként nehéz), fel lehet idézni egy-két közös történetet, ami elmondana valamit róluk, ismétlem röviden. Ez a szöveg olyan általános, hogy kis módosítással akár az anyakönyvvezető is mondhatná. Az jó hogy magad is belevonod, de ne így, meg hagyd Hemingwayt és a jó szónokot.
2019. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Én nem találok benne semmi kivetnivalót. Nem kellenek bele ócska poénok, szeritnem nyugodtan előadhatod. Bár nekem az a sosem voltam magányos, míg szemtanúja voltam közös boldogságotoknak túl nyálas és sok, de ha tetszene a párnak, akkor hajrá.
2019. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően nem rossz, de nekem nem tetszik. Unalmas és tényleg kicsit közhelyes, de az utolsó bekezdés aranyos. De te ismered a nővéredet, ha szerinted neki(k) tetszene, akkor ne változtass rajta :)
2019. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy a #6 írja, nem annyira illik oda az a rész, olyan mintha azt várnád tőle "itt kell mindenkinek bőgnie" valóban lehetne személyesebb legalább a nővéredhez szóló rész. Talán mindkettőjüké lehetne rövidebb is. Sógor, eddig is családtagnak szamítottál, de most már hivatalosan is blabla. Nővérem, remélem egyszer én is metalálom blabla, látva titeket blabla... a többi szerintem jó.
2019. máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
A Hemingway idézetet 99% hogy le fogja lőni az anyakönyvvezető, szóval én azt kivenném. Egyébként szerintem is hosszú egy kicsit. Viccelni szerintem felesleges (nem nőként nehéz, amúgy az, a többségnek nem megy, férfiként sem).
2019. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A "S mostmár azt is el kell árulnom, hogy sosem voltam magányos mindaddig, amíg szemtanúja nem lettem a közös boldogságotoknak, mert láttam mennyire kiegészítitek egymást és milyen tökéletes pár vagytok"


és a Ernest Hemingway idézetét el lehetne hagyni.


Egyébként jó.

2019. máj. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!