Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy kapcsolatban mindenképpen...

Egy kapcsolatban mindenképpen bele kell áldozni az egyént kettőtökért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy benne vagyok egy kapcsolatban és van egy olyan jellemvonásom, szokásom, ami a személyiségem részét képezi. Viszont a párom ezt ugye nem kedveli. Én nem szeretnék megválni ettől a habitusomtól, mivel akkor önmagamat adnám fel. Viszont ha nem válok meg tőle, akkor a kapcsolatomat veszíthetem el. Mi lehet a megoldás? Hol vannak a határok egy kapcsolatban, amíg nem sérül az egyén individuálja? Van joga a páromnak azt mondani, hogy tulajdonképpen ne legyek önmagam?

2019. máj. 3. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy alapvető részed feladásába kerülne ez a kapcsolat, akkor nem éri meg benne maradnod.
2019. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez azért nem ilyen egyszerű. Nem mindegy, hogy az a bizonyos szokásod annyi, hogy hetente más színűre fested a hajad, vagy konkrétan összeférhetetlenül viselkedsz. Előbbi esetben nyilván jogod van hozzá, utóbbi esetben a párodnak van joga választás elé állítani, akár lelépni. Könnyű dobálózni azzal, hogy "így vagyok önmagam", csak éppen minden amit csinálsz, rá és az ő "önmagára" is kihatással van és ugye ha neked jogod van önmagadnak lenni, akkor neki is, nyilván.

Normáliséknál erre találták ki a kompromisszumot.

2019. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem mész bele egy olyan kapcsolatba, ahol az alapvető értékeitek nem egyeznek és ahol a személyiséged alapvető része nem tetszik a másiknak. Akkor se, ha beleszeretsz.
2019. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétum nélkül nehéz erre bármit mondani, és csak általánosságban tudom írni, hogy a jó kapcsolatban önmagad lehetsz, nem kell feladnod magad.

De nem mindegy, miről beszélünk, nem mindegy, hogy mit kellene elengedned - így ez csak közhely marad.

2019. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Lószart se ér egy olyan kapcsolat, ahol be kell áldozni az egyént. Bármelyik egészséges emberi kapcsolat két különálló egyén szövetségéről szól, nem pedig egy összeálló, kodependens "mi" masszáról.
2019. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
És ő milyen dolgain változtatott érted és a kapcsolatért?
2019. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy úgy szeressen, ahogy vagy. Vagy sehogy.

Csak akkor kell elhagyni a jelemvonást, ha neked is káros.

2019. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Kezd körvonalazódni, miért olyan "tartósak" mostanság a kapcsolatok. Ügyes :D
2019. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi áldozat szerintem szükséges, a mérték és a cserében kapott "kompenzáció" azonban nagyon is lényeges.

Ha nem így lenne, ki lenne az a bolond aki a családjáért sok olyasmit megtesz ami függetlenként egyáltalán nem fontos vagy, nem lenne rávehető az ember olyasféle erőfeszítésekre ami csak kapcsolatban fordul elő.

2019. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván összecsiszolódtok, finomodtok, de alapvetően nem fog megváltozni senki. Ha vki ezt várja, eleve bukta a dolog.
2019. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!