Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honnan jön az, hogy egy 30+...

Honnan jön az, hogy egy 30+ pasinál elvárás a saját kocsi?

Figyelt kérdés

Bevallom, az egyik itteni kérdés inspirált, ahol csomóan írták, hogy egy 30+-os pasinak már elvárás a saját kocsi, mert milyen már BKV-zni, meg távolsági busszal, neadj'Isten vonattal utazni.

De ezt már megkaptam párszor a való életben is, ismerősöktől, munkatársaktól, illetve néhány randin is.

Vezető fejlesztőként dolgozok egy bankban, jól keresek, van saját lakásom, nyilván kocsira is lenne pénzem, de sose éreztem szükségét. Alapvetően 99%-ban Budapesten belül mozgok, reggel/este beérni a munkába körülbelül ugyanannyi idő BKV-val mint kocsival, csak a BKV-n abban az egy órában el tudom olvasni az emailjeim, és meg tudom nézni, hogy aznap milyen meetingek lesznek, amit vezetve nyilván nem tudnék megtenni.

Munkatársaktól/ismerősöktől is mindig megkapom, hogy ők ugyan nem szállnának fel a BKV-ra, mert tele van büdös részeg alkesz hajléktalanokkal, meg hasonlókkal. Hiába mondom nekik, hogy én speciel 10-15 utazásból maximum egyszer tapasztalok ilyet, és akkor egyszerűen átmegyek egy másik kocsiba, 20 mp és probléma megoldva. Nem tudom, gyerekként, huszonévesként sem derogált soha BKV-n utazni, mindig tanultam, olvastam, zenét hallgattam közben és teljesen jól elvoltam.

Nyaralni mindig külföldre szoktam menni, és biztos az is nagyon durva lesz, de általában fapados légitársaságokkal, és nem, az sincs tele büdös/alkesz emberekkel, a stewardesek sem bunkók és a gép sem zuhan le. De mentem már wellnessezni (kapaszkodjatok meg) távolsági busszal, és ott sem volt semmi. Volt hely bőven, sőt légkondi és wifi is, úgyhogy még olvasniis tudtam kellemesen néhány órát.

És hiába mondom ezt azoknak az ismerősöknek/kollégáknak akik ezzel jönnek, egyszerűen nem értik meg, én meg azt nem értem meg, hogy mi ez a nagy autó-fétis.

Múltkor egy randin is megkaptam, hogy így 32 évesen igazán lehetne már kocsim. Én meg megmondtam neki, hogy neki meg így lassan 30 évesen meg lehetne már 2 gyereke és tudhatna nokedlit szaggatni, de erre még én voltam a bunkó (pedig nyilván szarkazmus volt, nem vagyok hímsoviniszta).

Szóval tényleg nem értem, hogy albérletben lakni az nem gáz, hitelre kocsit venni szintén nem gáz, de BKV-zni és távolsági busszal menni nyaralni az meg az?

Nem tudom nekem sosem derogált sem tömegközlekedéssel utazni, se távolsági busszal, se vonattal.


2019. máj. 3. 22:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Mert manapság az egész világ erről szól, hogy annyit érsz amennyi pénzed van. Vagy amennyit próbálsz magadról láttatni hogy van.
2019. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem elvárás de megkönnyíti az életet (azonkívül, hogy hoz magával problémát is mint pl. biztosítás, műszakiztatás, hasonlók). Pl. ha költözöl bele tudod pakolni a cuccaidat és kész, nem kell ismerőstől kérni autót vagy pénzért költöztetni magad. Vagy el tudsz menni a barátaidhoz vidékre, felnőttként röhej tömegközlekedési árak vannak. De arra is jó pl. ha egy szeretted rosszul lesz be tudod vinni a kórházba, a mentő se jut el mindenhova fénysebességgel. Vagy ha este akarsz menni valahova amikor nem jár annyi busz.
2019. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Én győri vagyok, egyelőre busszal járok, de most csinálom a jogsit, aztán utána veszek is egy autót. Itt állandó tömegnyomor van, csúcsidőben fel se férsz sokszor, csúcsidőn kívül meg olyan ritkán járnak, hogy gyalog előbb odaérsz. Mondjuk ha már két busszal kéne elmenned valahova, add fel. Ezenkívül fényes nappal többször belém kötöttek már, láthatóan drogos meg idegbeteg emberek. Legutóbb amikor egy ilyen drogos pasas belém kötött, konkrétan meg akart ütni, úgyhogy a sofőr rendőrt hívott és a pasival együtt szállhattam le én is, várni a rendőröket. Szerencsére nem munkába mentem aznap, hanem különórára, amit mondhattam le.
2019. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Mig szingli voltam, nekem se kellett auto, eltem mint hal a vizben, eszembe se jutott jogsit szerezni.

De majd ha lekomolyodsz, es meg gyerekeid is lesznek, azt is elfelejted hogy van a buszmegallo.

2019. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan jön, de rakás dologgal így voltam egész életemben, hogy nem értettem ezeket. Elmúltál már 30, lassan megtanulod, hogy ne foglalkozz azokkal akik emiatt beszólnak. Vagy mondd azt, hogy a hajléktalanok szagát jobban viseled mint a hülye kérdéseket.
2019. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
igen látom te is "lekomolyodtál"
2019. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. ha költözöl bele tudod pakolni a cuccaidat és kész, nem kell ismerőstől kérni autót vagy pénzért költöztetni magad."


Nem tudom, kinek mennyi cucca van, nekünk volt családi autónk, mégis kellett költöztetőt hívni. Vagy még mindig hurcolnánk a cuccokat.


Kérdező, hagyd. Nekem egyik sem tetszik, mert mindkettő időt vesz el tőlem. De én tudom, hogy nem tudnék biztonságosan vezetni, úgyhogy marad a BKV.

2019. máj. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
23%

Onnan, hogy nem mindenki Pesten sorvad egész életében a 4 fal között.

Másrészt, ha van életed, akkor a távolsági busszal kitörölheted a segged.

Bevásárlás, gyerek, kirándulás nem megoldható autó nélkül.

2019. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vásároltam eddig be, ha nincs autóm? 🤔
2019. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Bevásárolni általában elmegyek a Sparba, 5 perc séta, és annyi kondim azért van, hogy haza tudjam cipelni a cuccokat. De ha nagy tételben kell valami, akkor Tesco házhozszállítás.

Nem a négy fal között, rengeteget utazom külföldre (oda nyilván nem kocsival), Magyarországon belül pedig viszonylag sokat túrázom, amik mivel nem körtúrák, így azokra sem lenne sok értelme kocsival menni.

Mellesleg egész életemben távolsági busszal mentem vidékre, és soha semmi traumám nem származott belőle, kényelmes, légkondis és mostanában már wifi is van, valamint tudok olvasni és netezni közben. Tényleg kész kínszenvedés...

2019. máj. 3. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!