Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme annak, hogy egy...

Mi értelme annak, hogy egy párnak közös Facebook fiókja van?

Figyelt kérdés

Néha látok olyasmit, hogy egy párnak akik kapcsolatban élnek, közös Facebook profiljuk van: ilyenkor elgondolkodom, hogy ennyire kontrolláló lenne valamelyik fél, hogy megpróbálja megakadályozni hogy valakivel online chateljen, vagy mi értelme van ennek?


Sokszor még csak nem is idősek, hogy technikai akadályai legyenek, szimplán csak "egyszerűbb" embereknek tűnnek



Ti belemennétek ilyesmibe?

Szerintem semmi köze egy nőnek sem, még ha kapcsolatban is vagyunk, az én privát beszélgetéseimhez, ugyanúgy mint ahogy nekem sem az övéihez



2019. máj. 5. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez szerintem is egy nagyon primitív dolog.

Attól, hogy egy pár lettek, még nem szűntek meg önálló személyként létezni.

Mi van ha én csak Marit ismerem, akkor hogy írok a Mari&Jani csoportnak, hogy Szia Mari!, és mi van, ha erre a Jani válaszol, hogy te meg mi a fenét akarsz a Maritól?

2019. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%

Ez olyan mint egy közös bankszámla.

Kapcsolatban vannak, minden közös, semmi titkolni valójuk nincsen. Valószínűleg úgy is megmutatná a párjának a beszélgetést (nálam is így volt, néha telót cseréltünk mert érdekelt vagy meg akarta mutatni) Privát beszélgetések nincsenek nagyon egy kapcsolatban, azok csak falakat építenek 2 ember közé ha titkolóznak, mi az a dolog amit egy haverodnak elmondsz de életed szerelmének nem?? Ez most komoly?

Semmi extra nincs benne. Nem értem miért akaszt ki téged ennyire, lehet neked lenne titkolni valód vagy megtalálna valami olyat amit nem kéne és ezért riaszt el de képzeld, vannak emberek akik ennyire nyitottak és semmi takargatni valójuk nincsen.

2019. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is primitív, és fiatalok szokták csinálni. Szerintem meg kellene hagyni mindenkinek a privát szféráját és az indentitását.
2019. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de én biztos nem mennék ebbe bele. Hagynék a páromnak is személyes teret és szabadságot, meg lenne nekem is. Pl a menstruációmmal kapcsolatban akarok valami tanácsot kérni barátnőmtől, azt most miért kéne a társam orrára kötni? Most csak mondtam valamit, de értitek, mire akarok kilyukadni.

Mondják, hogy engedd szabadon és ha szeret, visszajön. Ezt nem csak magam felé értékelem, hanem be is tartom. Ha tényleg megvan közöttük az összhang, úgyse lesz titkunk egymás előtt. De ne azért ne legyen, mert nem is lehet, hanem azért, mert nem akarjuk, hogy legyen. Óriási különbség.

2019. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is tudok ilyenekre példát de az általam ismert esetekben a pasiknak amúgy nem volt és nem is érdekli őket a téma de mégis jól fog nekik, hogy így az asszonyka tartja helyettük a volt osztálytársakkal/ismerősökkel a kapcsolatot.

(mindkét esetben a pasi csak akkor megy megnézni a profilt ha a csaj odahívja)

2019. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Az egyik válaszoló már leírta, hogy miért. Nehogy már a párja életének valami apró mozzanatából kimaradjon.

Köszönöm, én nem szeretnék ilyen közös profilt. A feleségem sem. Nem azért, mert olyan hű, de sok titkunk van egymás előtt. Mindkettőnknek vannak saját barátaink, akikkel néha írunk egymásnak. Ezek a külön barátok és a velük folytatott beszélgetések nem emelnek falat két ember közé, ahogy valaki fogalmazott. Miért lenne gond, hogy egy olyan barátommal folytatok privát beszélgetést, akit gyerekkorom óta ismerek??? A feleségemnek is van olyan barátja, akivel tudom, hogy gyakran beszél. Férfi az illető. Jóval régebben ismerik egymást, mint mi. Miért ne tarthatnák a kapcsolatot? Nem fogok gyanakodva beleolvasni az üzeneteikbe. A saját barátaim azért írnak nekem, hogy azt én olvassam el. Az üzeneteik nem a feleségemnek szólnak, hanem nekem. Ráadásul nekem a profilomhoz tartozik egy oldal is, ami a munkám része.

Szóval én nem vagyok híve ennek a közös profil dolognak. Nem zavar, ha másoknak ilyen van, csak nekünk ne legyen.

2019. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
83%
Szerintem rohadtul zavaró. Én biztos nem mennék bele, van nekem saját életem attól függetlenül hogy kapcsolatban vagyok valakivel. A telefonjában meg az e-mailjei közt se turkálok, miért tenném a fészbúkjában?
2019. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Sose mennék bele ilyenbe. Volt egyetemen egy fiú csoporttársunk, akit nagyon bírtunk. Volt egy éves találkozónk és hívni akartuk. Mivel a srácnak csak ez a közös profilja van, hát ide írtunk. Persze a párját is invitáltuk, mert nekünk is vannak párjaink. Erre a csaj írt vissza, hogy szálljunk le a pasijáról, meg így még úgy... Köpni nyelni nem tudtunk. Szegény fiú, szerintem nem is tudta, hogy még vannak hívva. Szóval szerintem ilyen féltékeny csajok/pasik találmánya ez, hogy kontrollálják a párjukat.
2019. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy fiatal felnőtt lány ismerősöm, aki szintén "egyesítette" a profilját a barátjáéval. És nyíltan közölte is, hogy ők mától eggyé váltak, már nincs értelme külön személyként beszélni róluk.

Következő héten szakítottak.

Egy jól működő kapcsolatban úgy gondolom, ilyenekhez nem folyamodik az ember. Nem mindig, de nagyon sokszor emögött pont az áll, hogy így akarják erőltetetten magukhoz láncolni a másikat. Persze, van, hogy egyszerűen csak azért csinálják, mert tényleg azt hiszik, hogy ez így mennyivel kifejezőbb, és mennyivel jobban tükrözi a helyzetet, de ez akkor sem túl egészséges.

Egy kapcsolat alapvetően a bizalmon alapul. Ahol már ellenőrizgetni kell a másikat, az már rég halott kapcsolat.

Másrészt még a legeslegjobb kapcsolatban is szükséges némi személyes tér. Az emberek nem atomok, hogy csak úgy egyesüljenek egy molekulává. Az ember egy önálló lény, akkor is, ha van társa. Nyilván onnantól rengeteg minden közös lesz, de egy tartós, boldog kapcsolat titka pont az, hogy szeretjük, és nem pedig elnyomjuk a társunkat.

Harmadrészt: igen, levéltitok és társai. Bár ehhez nem kell egyesített Fb-profil, de úgy gondolom, egy titkolózástól és játszmázástól mentes, jó kapcsolatban is alapvető, hogy nem tolakodunk bele a másik levelezésébe. Nem azért, mert bárki bármi aljas dolgot akarna tenni, hanem mert egyszerűen van egy olyan dolog, hogy bizalmas kommunikáció. Mondjuk ahhoz, hogy a szerelmemnek elmeséli a legjobb barátnője, hogy a legutóbbi pasija hogyan verte át, úgy gondolom, semmi közöm. De nem csak haverok írhatnak, üzenhetnek például munkatársak, vagy adott esetben üzleti partnerek is, bár utóbbira általában még mindig az e-mail, vagy postai levél a jellemzőbb. De mondjuk egy egyéni vállalkozót nem ritka, hogy Fb-n is megkeresnek.

És végül: bénán is néz ki.


#2: "Ez olyan mint egy közös bankszámla."

Ja, mert ugye ha összejövök valakivel, akkor onnantól közös személyi igazolványunk is lesz, igaz? ;-)

Ne keverjük a szezont a fazonnal...

2019. máj. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9: egy értelmes, jól megfogalmazott válasz :)

Vagy ahogy Dr. Philip McGraw is mondta: ,,What you just said, it is articulate, it is intelligent, and it is logical."


Én is nevetségesnek tartom, olyan mintha a '00-es években járnának amikor egy nap egyszer ránézett a leveleire az ember és annyi: manapság folyamatosan szükségünk van társalgásra, és engem például rohadtul idegesítene ha egy ismerősömmel beszélgetnénk fociról, csajokról, stb. és a barátnője is olvasná hogy miket gondol valójában (pontosítok: akkor ő, a barátom se fogalmazhatná meg 100% tisztán a gondolatait már alapból sem, ami szerintem abszolút mérgező hangulatot szülhet)

2019. máj. 6. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!