Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek a fiatal orvosok...

Szerintetek a fiatal orvosok körében mennyire gyakoriak ezek a dolgok? (több lenn)

Figyelt kérdés
alkoholfüggőség, fű, kemény drogok, rendszeres dohányzás, nyugtatózás/más gyógyszerszedés
2019. máj. 21. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A dohányzás nem ritka, a stressz miatt.

Alkoholfüggő és kemény drogos viszont gyakorlatilag lehetetlen. Ilyen előélettel nem lehet annyit, és olyan szinten tanulni, hogy elvégezze az orvosit.

Illetve a felelős állásbók kirúgják, ha utólag szokna rá.

A gyógyszereket ismerik, szerintem csak javallat szerint szedik.

A fű egy komoly állásban már égő, még a néha-néhai is.

Azt nem gondolnám.

2019. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy elég sokan használnak füvet és amikor lehetett kapni, koffeintablettát a tanulás elősegítésére, sőt ismertem olyat is aki masszívan ivott de nem tudom, hogy végül elvégezte-e. Csak párszor úgy jött be anatra hogy a formalinin át is érezni lehetett rajta az aromát. Amúgy inkább falusi háziorvosokról közismert felénk hogy isznak. A cigit nem tudom, alapvetően sokan az egyetemen szoknak rá a stressz miatt, de tény hogy ha valaki jó füvet akar venni, azt orvosis berkekben kell keresni. Mindenesetre aki nagyon hardcore tol bármi ilyesmit, az úgyis kibukik mert egy idő után nem bírja majd a szervezete vagy észreveszik rajta és kivágják valamelyik gyakorlatról.
2019. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dohányzásról és nyugtarózásról tudok.
2019. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alkoholfuggoseg nem jellemzo, de a fektelen bulizas (reszegeskedessel egyutt) az igen.

Fu: igen, fiatal korban sok orvos kiprobalja. Aztan ahogy csaladjuk lesz, megkomolyodnak, elhagyjak ezt.

Kemeny drogok: abszolut nem jellemzo.

Rendszeres dohanyzas: inkabb az alkalomszeru jellemzobb, pl. bulikban. Hetkoznap inkabb csak az idosebbek dohanyoznak.

Nyugtatozas, gyogyszerszedes: ez se nagyon jellemzo. Talan pszichiatereknel. Meg idosebbeknel, akiknek ilyen-olyan maganeleti problemaik vannak (pl. elvaltak, kiegtek).

2019. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Orvosként én azt figyeltem meg, hogy a nyugtatózás nagyon gyakori, én is volt hogy használtam, dohányzás szintén elég gyakori. Alkoholfüggőség inkább az idősebbeknél fordul elő. Fű ritkább, kemény drog gyakorlatilag nincs.
2019. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!