Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ismertek olyan népet, mint a...

Ismertek olyan népet, mint a roma olyan szempontból hogy nincsen orszâg amihez igazán tartozna?

Figyelt kérdés
Roma,roma. Magányos,magányos,

2019. máj. 24. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A romák Indiából származnak, így igazándiból oda is tartoznának.
2019. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérlek bocsáss meg nekem,de én úgy tudom,hogy a romáknak csak egy része jött Indiából és erre az egyik legrégebbi bizonyíték a roma nyelvben van,de a roma nyelvben más népek is ott vannak,mint például a görög,amire szerintem az egyik legjobb példa az a szó,hogy Aba vagy vannak más példák is,mert egy nyelv szavai az adott népek vándorlási útvonalat vagy útvonalakat is bemutat,de szerintem ilyenek a magyar népnél meg a többinél is megvannak,de ez az én őszinte véleményem.
2019. máj. 24. 22:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Kérlek bocsáss meg nekem,de én úgy tudom,hogy a romáknak csak egy része jött Indiából és erre az egyik legrégebbi bizonyíték a roma nyelvben van,de a roma nyelvben más népek is ott vannak,mint például a görög,amire szerintem az egyik legjobb példa az a szó,hogy Aba,ami azt jelenti már, vagy vannak más példák is,mert egy nyelv szavai az adott népek vándorlási útvonalát vagy útvonalait is bemutatja,de szerintem ilyenek a magyar népnél meg a többinél is megvannak,de ez az én őszinte véleményem.
2019. máj. 24. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan nagyon másképp, mint a romák, de Európában itt vannak pl. a számik. Finnország északi, Svédország és Norvégia északkeleti, Oroszország északnyugati részén élnek egy egybefüggő területen nagyon régóta, és egyre kevesebben. Országuk nincs, és a mai értelemben valószínűleg soha nem is volt.

A Közel-Keleten hasonló helyzetben vannak (csak sokkal többen és jelentősebb érdekérvényesítő erővel) a kurdok (Irán, Szíria, Törökország, Irak), a drúzok (nagyrészt Szíria, Libanon, Izrael) vagy a palesztinok.

Dél-Amerikában és Afrikában pedig még gyakorlatilag az állami struktúrákon kívül létező népességekkel is számolhatunk.

2019. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a választ Öntől/Tőled is :-).
2019. máj. 25. 23:58
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
kurdok
2019. máj. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :-).
2019. máj. 29. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
baszkok
2019. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!