Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szokás és hogyan illik...

Hogyan szokás és hogyan illik egy lánynak, hölgynek bemutatkozni?

Figyelt kérdés

Férfival egyszerű, mert erőteljes határozott kézfogás és név ennyi. Nővel viszont nem igazán szoktak kezet fogni ahogy látom, vagy ha úgy is akartam bemutatkozni akkor a kézfogást az esetek felében elutasítják, a másik felében meg meglepően fogadják.


Szóval külön kérdezem, hogy egyrészt mi a mai bevett általánosan elfogadott módja és mi a hagyományos illemtan szerinti módja illetve van e különbség fiatal-fiatal, fiatal-középkorú és középkorú fiatal közötti bemutatkozás módjában?



2019. jún. 5. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyiszor volt kérdés, hogy mar én is megtanultam, férfi nőnek nem nyújthat kezet. Odamész köszönsz, mondod ki vagy, ha ő nyújtja a kezét akkor kézfogás, ennyi.
2019. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Normális nők automatikusan nyújtják a kezüket ilyen helyzetekben, bemutatkozáshoz.

A többi meg.....gáz helyzet.

2019. jún. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, hogy mi a "szabály", de nekem fiatal nőként teljesen természetes, hogy bemutatkozáskor kezet fogunk, akár férfi, akár nő az illető. Sosem figyeltem arra, hogy ki nyújt kezet kinek, nekem az a természetes, ha az nyújt kezet, aki kezdeményezi a bemutatkozást. Furcsa is lenne, ha megismerkednék egy férfival, mondaná, hogy "Kovács Béla", nézne rám és várná, hogy én nyújtsak neki kezet.
2019. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Furcsa is lenne, ha megismerkednék egy férfival, mondaná, hogy "Kovács Béla", nézne rám és várná, hogy én nyújtsak neki kezet."

Sokkal furcsább, hogy te nő létedre nem érzed sokkal furcsábbnak, hogy egy vadidegen pasi kezdjen nyúlkálni feléd derékmagasságban...

Kultúrember igenis megvárja, amíg te nyújtod a kezedet.

2019. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!