Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » BME VIK mérnőkinformatika és...

BME VIK mérnőkinformatika és Schönherz kollégium. Mit várjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén megyek az előbb említett szakra, és lenne néhány kérdésem.

1.az informatika emelt szinten nagyon jól megy, de matekból és fizikából nem emelteztem,de 4 évig emelt szinten tanultam és olyan 70-70%-ra megtudnám írni készülés nélkül. Ez a tudás jól megalapozza az egyetemet?

2.Az év eleji fizika és matek felmérő mennyire vészes, és inkább emelt vagy középszint?

3.A közösséget hogyan jellemeznétek? Mindenféle lenézés nélkül én tényleg nagyon nem vagyok az a tipikus informatikus, tehát mennyire lesz tele ez a szak kockákkal?

4.A Schönherz kollégiumba elég lesz 452pont úgy hogy szociális az esélytelen?

5.A Schönherzben milyen a társaság?

6.A gólyatábor az milyen, mert eddig csak rosszat hallottam róla?



2019. jún. 9. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy részére szívesen válaszolok. Egy másik részére úgy hallottak alapján megpróbálok, amit meg egyáltalán nem tudok az kihagyam.


1. Szerintem ezzel a tudással nincs gond. Ha 20%-ra tudnád megírni az se feltétlenül lenne, mivel itt nagyon sok esetben nem a hozott tudásra támaszkodnak, hanem az a fontos, hogy itt mennyire tudod elsajátítani. Ha szorgalmas, akkor nem számít, hogy milyen hiányasságaid vannak.

Pl. én info érettségi nélkül kezdtem, és nem voltam hátrányban.


2. Ööö... Én középszintnek hívnám mindkettőt, de láttam embereket, akik könnyen elvéreztek rajta.

Itt tudsz gyakorolni, ha nagyon érdekel:

[link]

Itt van előző évi matek:

[link]


3. Szerintem mindenfélével fogsz találkozni, legalábbis az elején mindenképp. Én nagyon tipikus kockákat nem ismerek, viszont olyan szempontból elég vegyes, hogy ki hogy áll hozzá, illetve ki mire hajt. Lesznek, akik épphogy 2-esre mennek, lesznek, akiknek az 5-ös sem túl nehéz. De én mindkét végletből ismerek jófejeket.

Azért ez mégis csak a bme, egy viszonylag elég jó fej, kreatív közösségről van szó (lásd schönerzQPA).


4. Passz. Sosem laktam bent.


5. Ööö, ez megint elég változó. Én ismerek olyan kollégistákat, akiktől csak menekül az ember, mivel lehúzzák. Viszont van olyan ismerősöm, aki jó szobatársakat kapott, így élvezi.

Első félévben szívás is lehet, mivel felsőbbévesek osztanak be a szobákba, ahol nem szokott meglepő lenni az, hogy egy szobába kerülnek az azonos keresztnevűek.


6. Ezen én sem voltam. De a hallottak alapján kb. azt tudom mondani, hogy nyitott vagy és/vagy jó erőben vagy fizikailag, akkor nem lesz sok gondod, ha annyira nem szereted az embereket, akkor szenvedni fogsz.

Illetve, ha lány vagy, akkor hagyd figyelmenkívül az eddigieket, mert akkor nem lesz semmi gondod.



Amúgy a tanulmányi részről annyit. Hogy ha szorgalmas vagy, akkor nem lesz gondod. A legtöbb tárgy szorgalomból simán megoldható.

2019. jún. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is megpróbálok válaszolni.

1.: Sokszor nem számít, hogy milyen tudással jössz. Azon fog minden múlni, hogy mennyire gyorsan tudod az új ismereteket elsajátítani - mennyire érzel rá egyes dolgokra. Ismerek embert, aki minden téren jobb alapokkal jött-jobb érettségivel is és mégsem bírta sokáig. De olyat is ismerek, aki meg teljesen random helyről és még mindig egyetemen van.

2.:A matek nem vészes egyáltalán (bár ennek ellenére elszokták bukni emberek); fizika meg szintén nem vészes, ha tanultad gimiben.

3.:Az ország minden pontjáról jönnek emberek, nagyon vegyes a társaság. Lesznek tipikus informatikus emberek, lesznek "tryhard na most én nagyon menő leszek" emberek, full közösségi emberek, akik tanulni nem szoktak, de annál többet klubszobáznak stb. Az biztos, hogy megfogod találni a saját társaságodat is, de pl. nekem is beletelt egy időbe.

4.: Elég lesz.

5.: Alapjáraton a szobád lesz meghatározó. Van rá esély, hogy különböző bioritmusú emberekkel kerülsz majd össze, ami okoz majd problémát, de a lényeg, hogy mindent meg kell beszélni. A társasági élet az előbb említett klubszobában történik, ahol van pipa meg jókedv, meg minden. Nem mindenki szokott odajárni, de általában van egy klubszoba társaság, akik kb. mindig ott vannak.

6. Figyelj, nem tudom, hogy mit hallottál eddig róla. A lényeg az, hogy nem ez lesz életed legszebb/legjobb 5 napja, de hidd el, hogy az ott megismert emberekkel fogod ezt az egyetemet (végig) tolni. Találtam itt olyan embereket akikkel egyetemen kívül is szívesen találkozok, sőt megyünk együtt nyaralni is, szóval számomra mindenféleképpen jó ötlet volt elmenni. Menj el te is, ne olvasgasd sehol se, hogy mi fog történni, legyen minden meglepetés.

2019. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Elméletileg a 70-70% elég. Nem az határozza meg, hogy mennyit tudsz a gimiből, hanem, hogy mennyire tudod

a) kialudni magad este (ha kolis leszel, akkor az első nap beszéljétek meg, hogy éjfél körül villanyoltás van, mert nekem első félévben az egyik szobatársam reggel 6-ig játszott és addig égett az asztali lámpája),

b) rávenni magad, hogy rendszeresen (minden nap) tanulj c) mennyire tudsz másoktól segítséget kérni, ha nem értesz valamit

d) mennyire tudatosan bukod el a vizsgákat (első félévben ne a közgázos tárgyakat teljesítsd, ha nem megy mind, hanem azokat amik miatt instant egy évet csúszol),

e) mennyire ismered fel, hogy mit kell megtanulni, ahhoz, hogy átmenj

f)+1 a jó jegyhez: mennyire tudod megtanulni az elméletet és alkalmazni a gyakorlatban (én olyan voltam, aki a gyakorlatban nagyon jó voltam matekból, de az elmélettel mindig megszenvedtem - ezért a végeredmény általában kijött, de a köztes lépések nem mindig voltak rendben - pl. bizonyításoknál nem tudtam jól megfogalmazni, hogy az állításom miért igaz).


2. Nálunk a fizika felmérőn, az emelt fizika érettségin szereplő feleletválasztós kérdések voltak, volt egy könnyű számolós feladat, meg egy nagyon nehéz. Közép fizika érettségivel átmentem, de nem volt sok pontom. Matek, szerintem a kettő között van, nem emelt, de a középérettséginél kicsit azért nehezebb volt (mintha nem lehetett volna függvénytáblázatot használni).


3. A közösség nagyon sokszínű. Ötszáz főből (+2 évfolyam felfelé + villamosmérnökök) fogsz találni 1-2 embert, akikkel jóban lehet lenni. Koliban, programokon vagy hobbin keresztül még könnyebb (nem bulizósoknak is) barátokat szerezni.


4. Ezt nem tudom, nálunk még szociális alapon lazán be lehetett kerülni minusz ponttal, ha jól adtad le a jelentkezést, második félévtől viszont tanulmányi alapon ment.


5. Sch-ban a társaság vegyes. Első félévben szociális alapon kerülnek be az emberek. Második félévtől inkább azok kerülnek be akiknek vagy jó a tanulmányi átlaga, vagy aktív társasági életet élnek (senior, hk stb.-ben való részvétel plusz pontot ad), főleg ők tartják össze a közösséget. Összességében nekem az volt az érzésem, hogy az átlagnál alkalmazkodóbbak az emberek és a többség konfliktuskerülő. A táborban is erősen hangsúlyozták, hogy fogadj el mindenkit olyannak, amilyen.


6. A gólyatáborban nem sokat fogsz aludni. Szerintem a többség gyakran a konfortzónáján kívül kerül a tábor alatt, de pont ezért tudnak erős barátságok kialakulni (azoknak, akik nehezen barátkoznak, mindenképp ajánlom), ráadásul az egyetemen is ez lesz, jó gyakorlás a tábor. Nekem a gimiben is voltak hasonló elutazós bulik, úgyhogy igaziból semmi extrának nem tűnt, talán annyit segített, hogy megismertem a tankörtársaimat.

2019. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Ha az emelt menne készülés nélkül kb. 70%-ra, az alapnak bőven jó. Csak majd ne felejts el az egyetemen készülni is! :)


2. Elvileg középszint, félni tőle pedig felesleges. A felmérők célja az, hogy egy képet kapj, mennyire jók az alapjaid. Elvileg 70%-os emelt szintű tudással nem jelenthet gondot, de ha mégsem sikerülne, akkor érdemes felvenni a felzárkóztató tantárgyakat, amik valamennyire szintre hoznak (sajnos főleg fizikából hiányos a középiskolai oktatás, és sokan nincsenek birtokában azoknak az alapoknak, amik szükségesek lennének - és ez nem feltétlenül a hallgatók hibája).


A további kérdéseidre nem tudok válaszolni (soha nem voltam koleszos és 20 éve voltam gólyatáborban), de gondolj bele: bő 500-an kezdtek a szakon és a kollégiumban lesz vagy 150 évfolyamtársad - lehetetlen, hogy ne találj 5-10 olyan embert, akivel valamennyire egy húron pendültök!


Összefoglalva: no para, de kösd fel a gatyád! :)

2019. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2019. jún. 11. 11:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Húha, a vizsgaidőszak élvezetei mellett nem vettem észre ezt a kérdést. Gondolom, nem baj, ha én is válaszolok :)

1. Az infó emeltszint nekem kb. a 4. hétig segített, onnantól túllépitek majd az érettségi szintet progból.

A matek és a fizika szerintem fontosabb. Matekból szerencsére elég jó alappal jöttem, viszonylag könnyen mentek a matekos tárgyak. Az előttem szólóknak egy kicsit ellent mondanék: sokszor mondták a gyakvezek, hogy mennyi olyan hiba van a zh-kban, amit érettségi szinten tudni kellene, de sokaknak még ez sem tiszta. Úgy sem lehetetlen, csak keresni kell valakit, aki jól fel tud készíteni.

Nekem a fizikával voltak gondjaim, mert soha nem tanultam emelt szinten, sőt, a közép szintű érettségi szintjét se tanították meg a gimiben. De ha te emelten tanultad, nem lesz gond.

2. A matek szerintem a közép szinttől kocsot nehezebb volt, de nem emelt szint. Nekem ~70%-os emelt matekkal sikerült majdnem max. pontosra megírni.

A fizikáról nem tudok nyilatkozni, annyira esélytelennek tartottam, hogy meg se írtam (a matek kötelező, a fizika nem, de a saját tudásod ellenőrzése miatt érdemes megírni).

3. Van itt mindenféle ember. Vannak tipik kockák, meg olyanok is, akikről nem mondanád meg az utcán, hogy hova járnak. Az elején lesznek züllöttebb, butább arcok, de azok általaban kibuknak az első félévben vagy nagyon sokat csúsznak. Rengetegen vagyunk, biztos lesznek hozzád hasonlóak is. Inkább megtalálni nehéz őket a tömegben :D

4. Elég lesz. Tavaly és tavaly előtt 435-430 között volt.

5. Itt is vegyes. Elsősorban a szobatársaidtól függ majd, hogy érzed magad a koliban. Én sajnos az eddigi két félévemben két rossz szobatársat szedtem össze, de túléltem. Ismerkedj az első félévben is, mert nem biztos, hogy az akkori szobatársaiddal tudsz/akarsz majd maradni. Idővel kialakulnak jó szobaközösségek, a többit meg ki lehet bírni. Törekedjetek a konfliktuskezelésre.

Klubszobázni én nem nagyon járok, nekem félév közben rontaná a teljesítményemet, ha mindig ott ülnék :D Persze nem kell ilyen antiszociálisnak lenni, de fontos megtalálni az egyensúlyt, ne menjen a tanulás rovására a szociális élet!

6. Utólag szép emlék. Akkor én sem éreztem magam nagyon jól, főleg az első napokban, de mindenképpen megéri elmenni :)

2019. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!