Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyen ma sok fiatal?

Miért ilyen ma sok fiatal?

Figyelt kérdés
Engem már hatodikban ki nevettek mert a egyetlen ember voltam, aki még nem ivott alkoholt és nem érdeklődött a szex iránt azt mondták emiatt apáca leszek meg nem normális. 9. Osztályban szinte én voltam a egyetlen szűz és ki nevetnek miatta meg hogy szeretek olvasni mert azt mondják ma már az nem normális. Miért van a középpontban a szex a buli és társaik?

2019. júl. 1. 19:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szimplan tinik. Mindenki furcsa lesz tinikent. Ne parazz ra,normalis vagy szimplan. 26/F
2019. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy nem tudom miért vannak ennyire sokan így ezzel a dologgal. Én egy elég jónevű gimnáziumban tanulok, és a barátaim, osztálytársaim nagyrésze szeret olvasni. Sokszor van az, hogy szünetekben megbeszéljük jelenleg mit olvasunk, de még bizonyos tanárokkal órák közben is.

Az igaz hogy osztályszinten nagyon bulizunk, meg az osztálykirándulások, szülinapok stb, nagyon el szoktak durvulni, de ebben mindenki közösen benne van. A szexet meg tök "normálisan" oldjuk meg. Tehát tudjuk kinek van párja, ki szokott szexkapcsolatban lenni, de nem beszélünk róla, és nem is szólunk be annak aki pl még soha nem szexelt.

Ebből azt akartam kihozni, hogy szerintem a közösség játszik szerepet abban hogy mi nálatok az elfogadott. Tegyük fel, ha egy szakmunkásképzőbe jársz, akkor természetes hogy gáz nekik az olvasás, és inkább a buli, szex, pia a fontosabb. Még egy gimnáziumban ez majdnem fordítva. (nem általánosítok)

2019. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát én szakgimnáziumba járok
2019. júl. 1. 19:33
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Miért ilyen ma sok fiatal, hogy egy-két rossz tapasztalat alapján leáltalánosítja az egész generációját?
2019. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy sok nem azt hogy mindenki.
2019. júl. 1. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Van a a mondás, hogy a fiatalok között vannak a jövő mérnökei, orvosai, tudósai. Csak azt nem teszik hozzá, hogy közöttük vannak a jövő naplopói, céltalan lecsúszott alkoholista egybitesei is. És sajnos utóbbiak vannak többen.
2019. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, jobb vagy náluk.
2019. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szex alapvetőbb ösztön, mint az olvasás. Az emberek, meg állatok alapvetően az önfenntartásra és a szaporodásra vannak kódolva, az olvasás, normális életpálya, viselkedés hosszabbtávon talán kifizetődőbb olyan szempontból, hogy minőségibb életet tudsz teremteni magadnak, a családodnak, minőségibb párt találhatsz, de vannak akik hedonistábbak, kiakarják élvezni az életet, mindent akarnak rögtön és megvan hozzá az alapvető felszínes tulajdonságaik (külső, pénz, szociális skill, gátlástalanság) megkapnak bármilyen hasonlóan felszínes havert, barátnőt, mindenféle kulturálódás nélkül jól élnek, gyakorlatilag cheatelik az életet ezekkel az adottságokkal, az ilyen emberek nem fogják soha megérteni, hogy más miért szenved annyit, mindenféle számukra unalmas dologgal. A kétféle embertípus (intro, extro?) soha nem fogja megérteni egymást.

Az alkohol meg a gátlás oldásra kell, főleg udvarláskor, na meg kedélyjavító (búval b**szott szorongó alak nem igen tud csajozni) a fiatalok esetében.

2019. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra emlékszem a tinikoromból, hogy a nagy része a pánikra ment el.

Nem akartam lemaradni a többiektől, nem akartam, hogy olyan tapasztalataik legyenek, amikben nekem még nem volt részem, amikor házibulikat rendeztek a többiek, engem pedig nem hívtak meg, akkor az egy késszúrás volt, nem azért, mert huuuu de nagyon akartam ba szni meg bepiálni, hanem azért, mert úgy éreztem, hogy nem vagyok a közösség része.

Persze a szexben és az ivásban is lehet örömet találni, de az csak másodlagos amellett az érzés mellett, hogy egy közösséghez tartozol.


Vannak, akiknek komplexusaik vannak, és nem igazán találják a helyüket az életben és a társaik között, ezért MINDENT ezekre az amúgy jelentéktelen mérföldkövekre hegyeznek ki, és ezek alapján mérik a saját, és a többiek "értékét" is.

Anno én is láttam példát mindkét tini típusra; olyanra is, aki bulizott ugyan hétvégenként, de nem is jutott eszébe, hogy másokat ez alapján ítéljen meg, hiszen rendben volt az önértékelése, és olyanra is, aki azt hitte, hogy ez a legfontosabb az életben.

Megjegyzem a második típusnál sincs garancia arra, hogy az illető később szar felnőtt lesz. 25 éves vagyok, és mostanra több ilyen nagyszájú ismerősömnek benőtt a feje lágya.


Nem kell magadra venni, ha piszkálnak. Szar ügy, de hosszú távon nem jelent az ég világon semmit ha apácának, meg ilyeneknek hívnak. Mindenkinek más a fontos az életben, más ütemben növünk fel, és más tartozik a felnőtté válási utunkhoz.

2019. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én olvasni is szeretek meg szexelni is. Nem zárja ki egymást a kettő
2019. júl. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!