Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyedül vagyok vagy csak...

Egyedül vagyok vagy csak rossz helyen?

Figyelt kérdés

Harmincas férfi vagyok. Úgy érzem egyedül vagyok a világban. No nem felsőbbrendűség miatt vagy mert okosabbnak tartom magam. Sőt, átlagos embernek tartom magam mind kinézetre mind tudásra.

Vonzanak a művészetek, a különleges emberek, egyediség. Viszont nem jövök ki senkivel. A senkivel majdnem szó szerint értendő. A munkatársaim nem kedvelnek, nincs sok barátom és a legtöbb ember pár beszélgetés után kerüli a velem való kommunikációt. Nem értem mi a baj.

Vagyis lehet hogy értem csak nem világos teljesen.

Sok minden érdekel de ugyanakkor ezek a legtöbb embert nem érdeklik, vagy csak részben.

Nem érdekel a foci, a partik, az úgynevezett jó nők, a ragadós pop zenék, a mindenki által kedvelt block buster filmek, nem dohányzom, nem iszom és a drogok sem érdekelnek.

Viszont érdekelnek a küzdősportok, művészet, rengeteg féle zene, elvont filmek, szeretek dolgozni és új kihívásokat teljesíteni, befogadó vagyok az új dolgokra, tolerálom a másságokat, bele tudom képzelni magam mások helyzetébe és empatikus vagyok. Szeretek sétálni, kerékpározni vagy utazni, nyugalomban lenni.

Viszont a legtöbb helyzetben kívülálló vagyok mások számára. Nem fogadnak be, kigúnyolnak vagy kizárnak a kommunikációból. Ha beszélek közbevágnak és nem hagyják hogy befejezzem amit szeretnék.

Csak álmodni merek arról hogy egyszer olyan munkahelyem lesz ahol elfoagnak, megtanítanak rendesen és értékelik hogy komolyan veszem amit csinálok és szorgalmas vagyok.

Vagy találok olyan embereket akik hasonlóan éreznek vagy gondolkodnak mint én. De sajnos 33 év után kezdem feladni a reményt hogy ez lehetséges. Belefásulok és elhiszem hogy egyedül vagyok. A feleségem és az az 1-2 jóbarát támogat és megért, de ez csak néhány ember akikkel ritkán érintkezem.

Úgy gondolom hogy talán vannak odakint még olyanok mint én, csak nagyon elrejtve élnek.

Persze nem hibáztatom a többi embert, nekik más az életük, máshogy gondolkodnak, nekem ezzel nincs problémám. Nem vagyok jobb mint ők. Inkább irigylem őket hogy egymással jól kijönnek én pedig nem tudok.

Lehet hogy mentálisan van valami bajom, nem jól gondolkodok, vagy csak tényleg bolond vagyok ahogy sokan tartják csak épp nem veszem észre. Sokat gondolkodtam hogy logikusabb lenne meghalni, így nem okoznék sok bajt. Sokszor van konfliktusom az emberekkel mert nehezen tűröm ha igazságtalanok velem vagy másokkal.

Bajba kerülök ha őszinte vagyok és nyílt.

Félek hogy megöregszem és senkit nem érdekel majd mi van velem mert az emberek szerint kiállhatatlan vagyok.

Nincs kinek elmondjam ezeket mert mindig azzal jönnek hogy az igazi férfiak nem hisztiznek ilyeneken. Meg hogy másnak is vannak gondjai mégsem hisztiznek.

Nem akarok hisztizni, de nincs rendben az ahogy most élek. Távolinak tűnnek a barátok, az emberek, egy munkahely ahol megbecsülnek ha szorgalmas és hűséges vagyok.

Tudom hogy sok ember vágyik jobbra de sosem kapja meg, igazságtalanság mindenkivel történik nem csak velem.

De nem tudom mit csináljak.

Angliában kezdtem új életet, de 7 év után itt sem érzem jól magam. Nem találom a helyem. Vissza vágyom Magyarországra de mindenki lebeszélni akar hogy itt kint jobb az élet. Pedig itt is sok a gond, a legtöbb magyar itt sem él olyan jól mint sokan gondolják.

Lehet negatív vagyok, de így érzek.

Mondjátok el mit tennétek a helyemben.

Kérdezzetek nyugodtan.

Köszönöm hogy elolvastátok.



2019. júl. 5. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hm.

Sokat gondolkodtam azon, hogy egy hasonló kérdést én is feldobok, hogy ugyan mi baj lehet velem.

De aztán rájöttem, hogy azoktól az emberektől kapnék választ, akikkel amúgy se jövök ki, többségében itt is csak olyan emberek vannak, akikkel a hétköznapjaimon se keresem a kontaktot, mert nincs miről beszélnem velük, nem tudok úgy gondolkodni, mint ők és nem is nagyon érdekelnek.

Hasonszőrűekkel persze szívesen venném körül magam, csak az a baj, hogy ha eleinte annak is tűnik valaki, pár hét alatt legkésőbb kiderül, hogy nem, mégsem.

Úgyhogy most már nyitni se szoktam.


Szerencsésebb vagy nálam.

Nekem se család, se élettárs, se barát nincs, én tényleg kiállhatatlan vagyok és emellé komolyan depressziós is, amit nem kezeltetek már. Logikusan, hideg észérvekkel és teljesen érzéketlenül végiggondoltam innen is és onnan is, szépen levezettem ok-okozati összefüggéseken keresztül és mindig arra jutok, hogy valóban nem sok értelme van tovább erőltetni ezt az elrontott játékmenetet, ám valami még mindig túl erősen itt tart. Kíváncsiság? Félelem? Nem tudom. De még nem nyomtam meg az ESC gombot. (Inkább ctrl-alt-del kéne XD)


No mindegy, azt hiszem csak tudatni akartam veled, hogy nem vagy egyedül ezzel.

2019. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 barátod is van, de legalább vannak. Én itt vagyok 32 évesen, férjnél vagyok, van 2 csodálatos gyerekem és bele vagyok fásulva az életbe. Az életem arról szól, hogy dolgozom és a gyerekeimmel vagyok. Nincs 1 barátom vagy barátnőm sem akivel ki tudnék mozdulni. Én igényelném, hogy csak 2-3 mi barátok, férj és gyerek nélkül elmehessünk valahová, de a környékünkön bár sok a fiatal pár, de mind a férjükkel, párjukkal, gyerekeikkel jár szórakozni. Ennek is meg van a maga varázsa, de én igényelném azt, hogy csak mi egyedül. De nincs kivel. Neked legalább van.
2019. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy bizonyos szempontból még mindig szerencsésnek mondhatom magam. Vannak emberek sokkal több problémával. Nem én vagyok a legfontosabb a világon, csak néha jó lenne valaki akivel kibeszélhetek olyan titkokat vagy érzéseket amiket diszkréten kezelnek és nem ítélnek el azonnal.


Vannak emberek sokkal rosszabb helyzetben, keményebb sorsokkal.

Sokaknak nem sikerül feldolgozniuk traumákat amiket szereztek életük során.

Sok embert nyomorítottak meg lelkileg testileg, vagy erőszak áldozatai.

Meg tudom érteni az ő fájdalmukat is.



A hozzászólásotok alapján látom hogy sok rossz tapasztalaton vagytok túl. De ha van kedvetek akkor írjatok rám nyugodtan. Nem ígérek semmit, nem is várok semmit. Csak beszéljünk, hátha segít enyhíteni a szenvedést.

Ezt azoknak is írom akik csak olvasnak de nem akarnak hozzászólni. Szívesen venném ha kialakulna egy diskurzus. Olyan kevesen vagyunk hasonlóak. Kevesen értenek meg minket.


Szóljatok hozzá és írjatok bátran!

2019. júl. 5. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:

nem, nem vagy egyedül.

a legtöbb ember alapvetően a szórakoztató, harsány emberek társaságát keresi, ebből is következik, hogy a legtöbb beszélgetés felszínes, így a komolyabb témákról szeret beszélni és nem jó annyira bájolgásban, ökörködésben, azok kiszorulnak a beszélgetésből.

szerencsére most családi cégnél vagyok, és csak 2 munkatársam van, így nekem ezzel nincs probléma, am korábbi helyeken volt ebből bajom bőven.

szerintem ne irigyelj annyira más embereket, mert a legtöbb baráti kapcsolat borzasztóan felszínes.

na de kicsit akkor rólam:

a gimi után már egyáltalán nem erőltettem a beszélgetést, sem a beilleszkedést sehol. több szempontból is kilógok a sorból (nem gondolom különlegesben magam vagy iylesmi), és beletörődtem, hogy nekem egyszerűen ez nem megy.

azóta interneten megismerkedtem pár emberrel, akikkel találkozgattam is, 1-gyel ma is tartom a kapcsolatot.

most 31 vagyok, és egy emberrel tartom a kapcsolatot (a szüleimen kívül), aki az ország másik végében lakik.

elismerem, hogy nehéz eset vagyok, de sztem jó barát és eleég empatikus is, de hát ez van, az én fajtámból nem kér a legtöbb ember, és én se belőlük.

persze, jó lenne vki, akivel néha el lehet menni biciklizni, utazni, meghallgatnánk egymást, de nagyon nehéz ma már normális kapcsolatot kialakítani bárkivel is. nekem az a legrosszab, hogy folyamatosan mehetnékem van vmerre, de egyedül nem akarok.

nem nagy dolgokra gondolok, hanem hogy ha besokkallok, vagy csak nagyon utazhatnékom van, akkor biciklire/kocsira fel vkivel, és elmenni vmerre.


régen annyi volt a max., amit el tudtam érni, hogy tőlem 50 km-re élő emberekkel időnként összefutottunk, és messengeren beszélgettünk.

2019. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 1/4


Amit leírtál arról eszembe jut az egyik kedvenc filmem, a Sunset Limited.


Nekem is hasonló dolgok fordulnak meg időnként a fejemben.

Tommy Lee Jones jól érvel a filmben, sajnos igaza van még ha nem is szép.

2019. júl. 9. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!