Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol és hogyan tudnék ismerkedn...

Hol és hogyan tudnék ismerkedni olyan emberekkel, akik később megbízható barátként kivisznek engem külföldre?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egyszer elmenni innen, de tudom, hogy milyen nehézséget jelent a külföldi élet. Önállóság, erős nyelvtudás, talpraesettség, rátermettség. Csak sajnos én elég tutyimutyi vagyok, mamahotelben élek és a hivatalos alapvető ügyeket is nehezen végzem. Ezért jó lennének olyan megbízható kapcsolatok, akiken keresztül kimenetnék külföldre, segítenének nekem a megoldandó ügyekben (albérlet, bankszámla, munka, papírok stb.). Amúgy végzős egyetemista vagyok informatikai szakterületen (amihez amúgy nem értek és nem szeretem), de bármilyen nem szalagmunka pl. kertészeti/söprögetős munka is jó lenne, csak el innen. Hogyan tudnék ilyen emberekkel összebarátkozni, akik esetleg majd segítenének külföldi munkavégzésben és nem vernek át? Esetleg vannak erre facebook csoportok?

2019. júl. 12. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog helyetted albérletet keresni meg bankszámlát nyitni. Ideje felnőni.
2019. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se fogja senki sem vállalni, hogy majd egyengeti az utad.
2019. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyen szerencsétlen vagy,akkor az ksztrákoknál még sokkal rosszabb életed lesz mint itt. Azt hiszed ott tolerálják az ilyen $zarjankókat? Lesz majd pofáraesés.
2019. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mégis több olyan emberről hallottam már a távoli ismerősi körömből, akiknek vagy a haverja vagy egy másik kint élő ismerőse segített mindenben, beleértve a banki ügyintézést, albérletkeresést vagy munkahelykeresést. Minden lehetséges csak megfelelő erősségű megbízható kapcsolat kell.
2019. júl. 12. 14:11
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne legyél ennyire béna.

Senki nem lesz a barátod, hogy később majd ők pátyolgassanak.

2019. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

4#

Igen, én is így vagyok vele.

A különbség, hogy már évekkel azelőtt jó barátok voltunk, mintsem, hogy erre sor került volna.

2019. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#3: Ezt hogy érted? Valaki tök nulla nyelvtudással megy ki külföldre és vígan eldolgozgat évekig. Eközben meg kapja esetleg a családi pótlékot meg mindent, majd a gyerekeit is kiviszi miközben nulla nyelvtudással indult neki csupán voltak jó kapcsolatai meg ismerősei, akik elmentek vele egy-egy helyre, hogy tolmácsként a hivatalos alapügyeket elintézze. Én meg azért egy gyenge középszinten beszélem az angolt is.
2019. júl. 12. 14:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis több olyan emberről hallottam már a távoli ismerősi körömből, akiknek vagy a haverja vagy egy másik kint élő ismerőse segített mindenben, beleértve a banki ügyintézést, albérletkeresést vagy munkahelykeresést"

Csak épp ezek jellemzően nem érdekkapcsolatok, ahol az egyik fél eleve csak azért haverkodik hogy legyen akit ugráltasson, ahelyett hogy maga oldaná meg a problémáit...

2019. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan ismerősöd, akivel régen jóban voltál és kiköltözött? Vele felvehetnéd a kapcsolatot, persze úgy, hogy segít ebben és abban és nem helyetted csinálja.


Nekem vannak külföldről barátnőim (együtt csináltuk az általános felsőt) és, ha ők rám írnának, hogy MO-ra költöznek és segítsek ebben és abban, azt mondanám ok. Ha egy random emberke, akit életemben nem láttam kérné, elhajtanám. Ha valaki elkezdené tenni nekem a szépet aztán kibök hogy igazából csak arra kellenék, hogy segítsek neki itt elhelyezkedni, nagyon megsértődnék.


Ami talán még elfogadható, hogy, ha valaki magyar NAGYON jóban van velem, külföldön él és így kér meg, hogy XY-nak segítsek idehaza az alap dolgokban.

2019. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe ne fogadjalak?


Próbáld ki a felnövést, kedves Kérdező! Nem fáj, és csak kívülről tűnik megterhelőnek.

2019. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!