Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti megharagudnátok, hogy nem...

Ti megharagudnátok, hogy nem hívott meg az esküvőjére?

Figyelt kérdés

Középben és szakmai évfolyamon voltunk 3-an barátnők (pl A. B. C.), suli után mindhárman egy városba is költözünk, de a kapcsolat csak én (A) és (B) tartjuk, C valahogy elpártolt, bepasizott és nem nagyon találkoztunk. Facebookon egyre ritkábban beszéltünk vele B és én is.

Tavaly C-vel összefutottam a városban, de épp bevásárlás közben volt, úgyhogy csak megkérdeztem mi van vele és hogyha szeretne, írjon üzenetet, hátha találkozunk még szervezetten is.

De semmi.


Jól van, gondoltam, éli az életét, engem tényleg nem zavart. És sem vagyok társasági ember, megértem ha nincs kedve régi barátnőknek jopofizni meg sztorizni. Nem haragszom rá, tényleg. B-vel 2 hetente összefutok, programokat csinálunk, neki van erre igénye.


Múltkor B felhívott, hogy C megházasodott.

Mondtam neki, hogy az remek, valahol várható is volt :D

Küldte a facebook képeket, esküvői videókat, akiket megosztott neten, párat megnéztem, de nem kötött le. Olyan régen találkoztunk, szóval örültem a boldogságának, de ezen kívül semmi extrát nem gondoltam.


B viszont teljesen kiborult, hogy C még csak nem is szólt neki hogy esküvője lesz.

És nagyon dühös volt C-re, mert úgy érezte, mintha hazudott volna neki.

És hozzá tette, hogy jövőre az ő esküvőjére sem fogja C-t meghívni.


Én csak megvontam a vállam, hogy "ember, mire számítottál? 4-5 évig elvoltunk a suliban és ennyi. Az hogy mi Ketten még tartjuk egymással a kapcsolatot, az a ritkaság.

C eltávolodott tőlünk, de ezzel nincs semmi gond.

Én se hívtalak volna meg az ő helyében, s az én esküvőmön sem lesz ott.De nem emiatt az eset miatt nem, hanem amúgy sem..."


Ezzel megjobban kiakasztottam, de én nem értem ezt a fajta sertődést:D ti hogy látjátok, nekem vagy B-nek van igaza?


2019. júl. 16. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked van igazad
2019. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mind a kettőtöknek igazatok van a maga módján. Érthető az is hogy B-nek rosszul esett hogy nem hívta meg, mert azért mégis csak barátnők voltatok nagyon sokáig. Viszont neked is igazad van abban hogyha eltávolodtatok egymástól és nem nagyon tartjátok a kapcsolatot akkor meg minek. Már kár ezen rágódni hiszen megtörtént. B helyében viszont én csak azért is küldenék neki egy meghívót hogy azért érezze hogy "ha már te nem hívtál meg bennem van annyi vér hogy meghívlak ha eljössz ha nem" nagy eséllyel nem fog elmenni. De akár még írhattok is neki facebookon hogy sok boldogságot ha mindenképp bűntudatot akartok kelteni benne :D
2019. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érthető, hogy valahol rosszul esik neki, de valóban nem volt elvárható, hogy meghívjon benneteket, hiszen már nem vagytok annyira közeli barátok. Nekem is volt hasonló esetem. Volt egy baráti társaságom, amibe a férjem is becsatlakozott ( akkor még nem ismertük egymást). Őt egy tag, akinek a társaságban nagy volt a befolyása, nem kedvelte, és mikor mi összejöttünk, láthatóan engem is marni kezdett, és mindenkit szépen lassan ellenem fordított. Még mielőtt ez bekövetkezett, mi összeházasodtunk, és a társaságból pár közeli barátot meghívtunk. Aztán a férjem munkája miatt költöznünk kellett, és meg is szakadt ezzel a társasággal a kapcsolat, mert senki sem volt hajlandó szóba állni velünk. Eltelt egy év, és láttam a facebook-on, hogy az egyik baráti páros, akik az esküvőnkön ott voltak, a csaj koszorúslányom volt, esküvőre készültek. Jó nagy lagzi volt , rengeteg meghívottal, de minket nem hívtak meg. Nem okozott lelki törést (Kb. 2 év múlva elváltak).
2019. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Éljen sokáig az ifjú pár!
2019. júl. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jogos! Miért lenne jogos a felháborodása??? Ezzel B megmutatta, hogy mekkora primitív..

Az esküvő egy magánügy és a pár azt hív meg akit akar. Ezen nincs mit megsértődni. Oknak kell lennie annak, hogy Ti nem voltatok ott. Ez az ok nem más, minthogy már nem találkoztok annyit és nem is fogtok valószínűleg. Mi értelme lett volna, hogy meghív Titeket azért, mert anno suliban barátnők voltatok, vittétek volna a drága nászajándékot, aztán minden ment volna a régi kerékvágásba?... Nem akart titeket kihasználni, hogy "na, esküvőre jók lesztek". Az nem zavarta B-t, hogy nem bandázik veletek, de az, hogy esküvőre nem kapott meghívót az már igen? Számomra ez a fura. Plusz honnan a francból tudja, hogy miért? Én egyetemen 3 évig ugyanazokkal a csajokkal laktam, mai napig beszélünk a neten, tartjuk a kapcsolatot, viszont az esküvőnkön nincs már hely. Limitálva van a hely kapacitása és nálunk nagy a család, így is túlléptük a "kényelmes" létszámot. Hova ültetném őket? A kertbe? Lehet ez is ok volt, hogy nem voltatok ott. Nem fértetek már be... Ugye és számoljunk rátok párt, az már 4 ember +. Ilyenkor minden számít, mégha azt hiszi valaki, hogy semmiség

2019. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!