Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szokás egy jogászt doktornak...

Szokás egy jogászt doktornak szólítani?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy orvost szoktak "Kovács doktor"-nak szólítani. Szokták így szólítani a jogászokat is, vagy csak "Dr. Kovács"-nak?

2019. júl. 16. 20:09
1 2
 1/12 nemaRendőrség ***** válasza:
7%

Még doktor kovácsnak sem.

Aki 5 év után kap doktori címet az kenje a hajára, annyit ér

2019. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogy szólítanál egy jogászt?
2019. júl. 16. 20:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A jogászok többsége nem várja ezt el, sőt nem is kedveli, ha így szólítják. A legegyszerűbb, ha a hivatását használod, mint jelző, pl.: ügyvéd/bíró/ügyész úr/nő.
2019. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. júl. 16. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogot tanulok. Az egyetemen sok jogász "doktor" fordul meg. Mikor előadás előtt felolvassák a nevét akkor benne van a jelző. De amúgy mindenki vagy a nevén vagy a hivatása szerint hívja őket.


Ha sikerül elvégeznem a szakot akkor én se tervezem használni.


Első meg remélem orvos.

2019. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első, én jogi egyetemet végeztem, nagyon sokat kellett tanulni, kemény vizsgákat teljesíteni, egy hajkencénél szerintem többet ér a belefektetett munka. A diploma megszerzése után csak 2 évvel vitettem be a személyimbe a doktori címet, mert a munka megkívánta. Sohasem doktorként mutatkozom be, csak hivatalos leveleknél használom a dr. rövidítést.
2019. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Az első biztos nem orvos. Nem szeretjüka jogászokat, de nem szoktuk leszólni a diplomájukat.
2019. júl. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
7-es. Hidd el a jogászok se szeretik egymást. Ez egy ilyen hivatás.
2019. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Jogászoknál az ügyvéd/bíró/ügyész a hivatalos megszólítás általában, bár hallottam már doktorozást is.

Egyébként meg igenis legyen büszke magára egy orvos,jogász, gyógyszerész, fogorvos, állatorvos hogy viselheti a dr.-t, kemény energiát fektetnek a tanulmányokba, megérdemlik.

2019. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek!
2019. júl. 22. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!