Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A magyarok külföldön miért...

A magyarok külföldön miért nem tartanak úgy össze mint más nemzetek?

Figyelt kérdés

Például vietnamiak, kínaiak, arabok itt magyarországon mindenki ismer mindenkit, össze tartanak, számíthatnak egymásra, esküvőkre járkálnak, szóval így össze tartanak egy szóval.

Elég sok magyar él egy helyen például Bécs, nagyobb német városok, Anglia, Írország, de ilyenekről nem nagyon hallottam hogy egy nagy közösségként, hanem max 1-2 család.

Nem vádaskodás vagy ilyesmi, csak érdekel az emberek viselkedése, és nem értem miért nem jött ilyen létre.



2019. júl. 21. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Itthon se tartanak össze.
2019. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
#1 pont ezt akartam írni :D Ott is ugyanúgy tartanak össze, ahogy itthon.
2019. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ez nálunk alap. Itthonról viszik ezt a hozzá állást a másikhoz. Ott lehet összetartást felfedezni, akik már rég kiköltöztek, az unokáiknál, dédunokáknál. Nem az itthoni légkörben nevelkedtek.
2019. júl. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Angliában élek 13 éve. Én tartanám a kapcsolatot más magyarokkal szívesen, de annyi volt a csalódás, hogy ma már inkább a 3 lépés távolság van meg. Sajnos sok olyan magyar van kint akikre azt szoktam mondani, hogy otthon sem barátkoznék velük, nem vagyunk egy hullámhosszon.

Én azt tapasztaltam, hogy sokan nem arra mennek, hogy legyen egy jó kis magyar közösség, hanem arra, hogy ki tud munkahelyet, ingyen szállást, állandó piálást elintézni. Ha nem áll módodban ezekben részt venni, segíteni, akkor te vagy a szemét. Én akik olyanok, hogy nem szégyen a társaságuk, akik hasonló felfogásúak mint mi, azokkal tartjuk, ápoljuk a kapcsolatot. Nekem már elegem van a sok csalódásból.

2019. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
92%
Sok ismerősöm mesélte, aki külföldre ment dolgozni, hogy azt várta, majd a külföldiek kinézik, a főnökség fogja csesztetni a "bevándorló" léte miatt. Ehhez képest, a magyarokon kívül senki sem szívatta. A magyar, ha neked 5 ft-al több jut, mint neki, már ellenségként tekint rád. Jól írják a fenti válaszolók, hogy ez tipikus magyar viselkedés...
2019. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Az araboknál, kínaiaknál sokkal nagyobb és láthatóbb a szegregáció, sokkal nagyobbak a kulturális eltérések, ezért is alakulnak ki összetartóbb közösségek. Illetve alapvetően sokkal nagyobb közösségekben mennek ki. Főleg a mostani migrációs időszakban, ahol családok, rokonság, szomszédok, mindenki ott van.


Magyaroknál alapból nincs semmi közösség tudat, még családon belül sem különösebben nagy az összetartás. Ebben benne van sok évnyi "a szomszéd is ellenség" gondolkozásmód, rossz családok, kiemelkedő alkoholizmus. Plusz ahogy előttem írják, ha a másik 5 Forinttal többet keres, vagy 5 perccel előbb megy el munkából akkor már megy az ellenségeskedés.


Illetve szerintem benne van az is, hogy a magyarok viszonylag alkalmazkodó nép még Kelet Európát tekintve is, nem hogy a Közel Keletet nézve. Sokkal inkább tud alkalmazkodni, beépülni a nyugati társadalomba.

2019. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Tavaly találkoztam Írországban egy magyar párral (én egyetemista vagyok, ők turisták), és meghallották, hogy magyarul beszélek (édesanyámmal telefonáltam). Miután letettem a telefont, rögtön letámadtak, hogy itt élek-e, mióta, mennyi a keresetem (itt csak pislogtam). Megválaszoltam minden kérdésüket, majd előadták nekem, hogy szeretnének ide költözni, de anyagilag nem állnak jól és a nyelvet sem beszélik (én se írul beszélek, hanem angolul). Kéne nekik valaki, aki eljár velük ügyet intézni, megtanítja őket a helyi kultúrára, segít ingatlant keresni (??). Komolyan nem tudtam mit mondani. Ők pedig csak mondták, mondták, hogy mi mindenben kéne segítenem. Elmondtam nekik, hogy egyetemre járok, ami finoman szólva elég sokat kivesz belőlem, a szabadidőmet pedig inkább a hobbijaimnak és a barátaimnak szentelném. A pár férfi tagja pedig elkezdett velem kiabálni, hogy milyen pofátlan lettem, csak mert nekem bejött az élet és jobb is lett Magyarország, hogy én elmentem. Konkrétan leri##cozott azért, mert nem inéztem el a költözésüket.
2019. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Saját országában sem fog össze, akkor máshol miért gondolkozna máshogyan?
2019. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyszerűen ilyen nemzet vagyunk.

Ismerősöm vállalkozó Litvániában, és állítja, hogy akkor nincs semmi baj, ha csak egy magyart vesz fel, viszont ha már kettő van, akkor onnantól megy a versengés, a másik fúrása, stb...

2019. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

A magyar kimegy külföldre micsoda, kicsoda? Egy migráns.

Mivel nem akar migransnak látszani ezért inkább az őslakosokkal haverkodik szívesebben. Görcsösen alkalmazkodni akar. Sajnos nem igazán van összetartás, Dubai-ban kb. harmincezer (30 000!!!), - ha nem több -magyar van, mégsem tud egyik a másikról. Pedig teljesen kultúridegen a környezet.

2019. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!