Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Melyik az egészségtelenebb?

Melyik az egészségtelenebb?

Figyelt kérdés
Melyik az egészségtelenebb? Kávé vagy Energiaital? hallottam már hogy a kávé több koffeint tartalmaz, viszont az energiaitalban meg iszonyat sok káros anyag van. Szóval melyik a károsabb?

2019. okt. 1. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Mennyiség kérdése. Ha túltolod a kávé is elég egészségtelen, de amúgy az átlag energiaital a sok cukor és "e-betű" miatt.
2019. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A RedBull a pénztárcának egészségtelen. :D De viccet félretéve az energiaital bőven túlhaladja a dolgot, egyrészt ugye a sok cukor (én, ha bármiből, legyen az kávé vagy energiaital, cukrosat iszok hosszabb időn át, a szívem megérzi sajnos), persze van cukormentes is, de ettől függetlenül még mindig rengeteg dolgot tartalmaz és ott van a szénsav is, a legtöbb energiaitalban van. A kávét meg ihatod magában is, vagy valamilyen cukorpótlóval. Tehát az összetevők alapján az energiaital károsabbnak minősül, de, ahogyan előttem is írták a mennyiség nagyon fontos.
2019. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Az energiaital jóval egészségtelenebb. Mértékkel a koffein sem káros, viszont az energiaitalban a rengeteg édesítő idővel komoly gondokat okozhat, arról nem is beszélve, hogy a taurinnak hála jobban pörgeti a szívet, mint a KV vagy a kóla.
2019. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

#3 Nem tudom hányadszor olvasom már ezt, évek óta nincsen taurin a magyarországi energiaitalokban.


A koffein valóban nem probléma ha 1 doboz energiaitalról vagy 1 csésze kávéról beszélünk. Egy 250ml-es energiaitalban 80mg koffein van, 400mg felnőtteknek a napi limit amit nem szabad túllépni. Szóval ezzel nincs nagy gond.


Alapból tehát a cukor az amivel van a baj, illetve a cukormentes energiaitaloknál az édesítőszer. A többi "E-szám" ami benne van azok nagyrészt ártalmatlan dolgok vagy épp vitaminok. De tény hogy a cukortartalma miatt csak mértékletes fogyasztás ajánlott, de mondjuk heti 1 doboznál még nem lesz gond belőle. Ennél többet viszont nem nagyon kéne.


Azok a különféle kávék amiket mondjuk egy Starbucksban lehet kapni, azok ugyanolyan egészségtelenek, sőt valószínű rosszabbak is mint egy energiaital. Ha valaki viszont tényleg kevés cukorral issza, akkor egészségesebb a kávé.

2019. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Az energiaital.


A kávéban normál esetben van természetes anyag is....

2019. okt. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok tévhit kering az energitalokkal szemben, a fentebbi kommentekben sikerült is prezentálni a klasszikusokat (taurin van benne meg a félelmetes e számok stb).

A cukros/édesítős dolog meg azért vicces, mert a kávét mivel isszák az emberek?


Szerintem alkalmanként bármelyik belefér, a napi ajánlott mennyiséget nem túl lépve. Hosszútávon mindkettő komoly függőséget okoz és káros hatásai lehetnek a szívre és az érrendszerre.

A legegeszsegesebb, ha egyikre sem szokik rá az ember. És tényleg figyelni kell a mennyiségre.

Rengetegszer hallottam olyat, hogy valaki rosszul lett az energiaitaltól. Aztán kiderül, hogy a napi maximális mennyiség többszörösét itta meg. De az energiaital a hibás, nem ő. Ugyanez lehet kávéval is.

2019. okt. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Megis milyen káros anyag van az energiaitalban?


Ivóvíz, Cukor, Étkezési sav (citromsav), Szén-dioxid (min. 0,3%), Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Koffein (0,03%), Aroma, Színezék (ammóniás karamell), Vitaminok [B3-vitamin (niacin ), B5-vitamin (pantoténsav), B6-vitamin (piridoxin), B2-vitamin (riboflavin), B12-vitamin (kobalamin)], Glükuronolakton, Inozitol



Attól, hogy idegen hangzása van egy szónak, meg nem káros. Nem szégyen ám utána nézni ezeknek. Mellesleg egy doboz energiizltalban max. 100mg koffein van, a kávéban pedig 70-180 között

2019. okt. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik KVban. Gondolom ide sorolandó a capuccinó is.
2019. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!