Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Teafőzésnél meddig kell...

Teafőzésnél meddig kell melegíteni a vizet és meddig kell a filtert a vízben tartani?

Figyelt kérdés

Meg kell várni feltétlen, amíg a víz bugyborékol?

A filtert elég fél percig tartani a forró vízben?


2020. márc. 24. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vizet forraljuk. Ha egy teát máshogy ajánlott készíteni, általában feltüntetik a csomagoláson.

A teákra rá van írva az ajánlott áztatási idő.

2020. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Minden teán van egy elkészítési javaslat.

Van amelyiket 5-10 percig kell áztatni.

Meg van amit csak forrázni kell.

Persze ha jó teát akarsz alapból nem fazékkal csinálod.

2020. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezen nincs rajta, hogyan kell elkészíteni. Amúgy Pickwick gyümölcstea. Az összetevők vannak rajta, meg hogy meddig használható fel.
2020. márc. 24. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak kb mindegy.

Forralj vizet és pár percre (2-8) rakd bele a filtert, nem annyira számít ilyeneknél.

2020. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Felforralom vízforralóban egy kicsit és kb 5 percig áztatom, 3 deciben 2 filtert, van akinek 1 is elég. Hany éves vagy hogy még a tea főzéshez is segítséget kérsz gyakorin? Uramisten... 😀
2020. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg tudom főzni, csak akkor már szeretnék nagyon precíz lenni. Eddig is nagyon finom teákat főztem. Csak érted, ha lúd, akkor már legyen kövér. ;) Milyen az már, hogy odadobom a vizet csak, meg beledobom a filtert és csókolom? Mindenhez érteni kell.
2020. márc. 24. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

#6

Nyugi, egy filteres Pickwicknek nem is kell több odafigyelés. :D

2020. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, kedvesek vagytok! Hát ugye főzögeti az ember naponta a teákat, aztán csak elgondolkozik már, hogy egész pontosan hogy is kellene csinálni. Sosem vártam meg, míg bugyborékolni kezd a víz, meg a filtert is fél percre tettem bele, mert valaki azt mondta egyszer, hogy túl sokáig sem jó áztatni.
2020. márc. 24. 16:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy neked jó. Ha finom, ahogy csinálod, akkor ne változtass rajta.

Én megvárom, amíg éppen csak elkezd forrni. De nem várom meg, hogy az egész lobogjon. A filtert addig hagyom benne, amíg szép színe lesz. Túl sokáig nem szeretem, nekem 5-10 perc után már túl erős az íze, meg túl savas, vagy nem is tudom, milyen. 1-2 percig szoktam csak. És csak sima feketeteát iszom.

2020. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

A legtöbb filteres tea csomagolásán piktogramokkal fel van tüntetve, hogy hány fokon, hány percig kell áztatni, talán az is rajta van még, hogy hány deci vízzel javasolt az elkészítés.


Különben kb. lényegtelen a dolog, mert ezekből a szupermarketes márkákból úgy sem lesz igazi tea. A rendes teák úgy néznek ki, hogy nagyobb levéltöredékek vannak összesodorva, amiket áztatás után szépen ki is lehet sodorni akár. Állítólag a Pickwick-féle teák úgy készülnek, hogy az asztal széléről lesöprik a szemétbe való levéltörmeléket és azt ízesítik meg kemikáliákkal. :)

2020. márc. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!