Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Energiaitalokban tényleg...

Energiaitalokban tényleg lehet amfetamin nevű drog?

Figyelt kérdés
[link]
2020. júl. 5. 06:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Az amfetamin-származékokat elég széles körben alkalmazzák szóval lehetséges, hogy némelyikben lehet ilyesmi, de amúgy passz.
2020. júl. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1-es szóval ilyen lehet a boltokban?

Monsterben van?

2020. júl. 5. 06:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha amfetamin lenne bennük, akkor már rég kihullott volna az össses fogad és üvegcsontúságban szenvednél meg 20 évvel öregebbnek néznél ki mint amennyi vagy

[link]

2020. júl. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3-as akkor az energiaitalokban tényleg az van ami rá van írva az oldalukra?

Mármint amiket boltban veszel meg azokban nincs semmi illegális?

2020. júl. 5. 07:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Miután már taurint is csak némelyik tartalmaz, szerinted?:)

A taurin egy aminosav. Nem drog... de emiatt "tud többet" az energiaital, mint egy kávé.

Azonban amióta a korábban energiaitalként árusított termékek zöme taurin nélkülivé és csökkentett koffeintartalmúvá vált (a max 32mg/100ml volt régen, ha jól emlékszem) a "chips - adó" után, most már ún. energiaital is alig maradt a piacon, a többség 'koffeintartalmú szénsavas üdítőital'-t forgalmaz.

A profit az isten: vajon ezek után mennyi eséllyel tesznek amfetamint az "energiaitalokba", ha már a koffeint és a taurint is csökkentették/elhagyták, mert ha megtartják, az áremelkedés miatt úgy bezuhan a forgalmuk, hogy a kutya sem venné?...


Nagyon meglepne, ha tartalmazna itthon(!) bmelyik is.

2020. júl. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5-ös itthon vettem energiaitalt illetve külföldön szlovák-cseh és osztrák körutazások során,mindig élelmiszerboltokban
2020. júl. 5. 07:32
 7/16 A kérdező kommentje:
Monstert szoktam venni illetve 1-2 vettem mást főleg sparban,tescoban és kisebb élelmiszerboltokban
2020. júl. 5. 07:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztaltál eltérést az összetevők és a hatás tekintetében?

Az amfetamin nem kicsit pörgetne bárkit, nehéz lenne nem észrevenni a különbséget, ha valaki próbál olyat és 'sima' e.italt is.

Gondolom utána mindenki az amfetaminosat venné, nem?

Illetve: nem tudom elképzelni, hogy az ára nem volna az egekben emiatt.

Bár lehet, hogy naiv vagyok...


Mellesleg a szárnyakat ígérő marka esetében sem éreztem a "csúcshatást", sőt, semmi extrát - ellentétben biz. drogériákban kapható pezsgőtabletták kombójával.


#5 voltam

2020. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-as soha nem szedtem amfetamint :D


Ezek szerint amiket boltban veszel italok azokban tényleg az van ami rá van írva?

Én a Monster Rehabnál és az Adrenalin energiaitaloknál éreztem élénkítő hatást

2020. júl. 5. 07:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel az van benne.


NÉBIH engedélyt kapott, úgyhogy ha csak nem nyúltak bele azóta ilyen módon az összetevőibe (és elfelejtették jelezni/ újra engedélyeztetni), nem tartalmazhatna illegális összetevőket.

2020. júl. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!