Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős kortól normális kávét inni?

Figyelt kérdés
Van előzménye a kérdésnek, de persze nem befolyásolt semmiben: egyszer erről volt szó az asztalnál, és apám halál komolyan megkérdezte (19 évesen), hogy nem vagyok-e fiatal a kávéhoz? Szégyen meg szánalom, de én úgy leálltam, mint egy gép amit kihúztak az áramból, tehát nem válaszoltam. Ugye ezt nem kell komolyan vennem? Nem vagyok koffeinérzékeny természetesen, ha valaki ezen gondolkodna.

2020. júl. 8. 19:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Én kb 16-17 éves korom óta iszom kávét. Egyet reggel, egyet ebéd után. Voltak időszakok, amikor naponta többet is, de napi kettő a normál adagom. Szerintem nincs ezzel probléma, ha nem viszed túlzásba, de persze egészségesebb lenne, ha egyáltalán nem innál.
2020. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Semmilyen korban nem "normális" kávét inni. Szerintem 16 éves kortól lehet, de macis kávét gyerekek is isznak, az íz megvan koffein nélkül abban is. Apukád valószínűleg úgy értette, hogy szerinte nincs szükséged rá, holott rengetegen csak az ízéért isszák, illetve nem is érzik különösebb hatását.
2020. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért tartjátok egészségtelennek.?

Ha valaki, én nem viszem túlzásba..csak akkor kávézok ha tényleg kell, pl. korán reggel kell vezetnem vagy más komolyabb dolgot csinálnom.

2020. júl. 8. 19:45
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Én 35 éves koromra szét csesztem a szívem a koffeinnal. Hajlamos voltam amúgy is az ilyen jellegű betegségre, de már bánom, hogy felgyorsítottam a ketyegőm pusztulását. Irdatlan módon. A kérdésedre válaszolva amúgy 19 évesen erre nyilván nem kell engedélyt kérni.
2020. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
66%
15-16 éves korom óta, de nem rendszeresen. Szombatonként reggel ittam, meg ha valahol voltunk, szállodában, ilyenek. És akkor sem mindig kávét, hanem cappucinot.
2020. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Tinédzser éveimben kezdtem kávét inni, de ritka alkalmakat leszámítva csak egyet iszok, azt reggel. Nem is annyira amiatt, hogy felébresztene (ilyen hatást alig érzek) inkább a reggeli wc miatt van rá szükségem.
2020. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
15-16 évesen tanulás miatt már nekem kellett valami. Tudom nem egészséges, de az iskolai teljesítményemen meglátszott ha nem ittam reggel kávét.
2020. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
Én 16 évesen kezdtem 3 az 1-el ,utána jött a kapszulás kávé.
2020. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem kipróbálás szintjén 15-16 éves kortól már lehet alkalmilag kávézni. A napi fogyasztását én viszont senkinek nem ajánlanám. Ha mégis, akkor legalább cukor nélkül.
2020. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk nem mindegy, hogy mennyire koffeintartalmú az a kávé. Én 15 éves koromtól iszok kávét, viszont akkor csak 3 az 1 bent. 17 évesen váltottam a Nescafé-ra és azóta azt iszom.
2020. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!