Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lehet valahogy ízeített vizet...

Lehet valahogy ízeített vizet csinálni házilag?

Figyelt kérdés

Nem smoothiera, limonádéra, vagy gyümölcslére gondolok, ezek nem szomjoltóak nekem. Ízesített vízre gondolok, mint a Jana (csak az nekem túl drága, hogy kartonokkal vegyek egy hónapra), vagy a Kubu (szintén drága és csak fél literes kapható, az egész házat meg nem akarom belepni PET palackokkal)


Házilag készíthetünk valahogy ízesített vizet? Minél levesebb cukorral kellene. Köszönöm mindenkinek. :)



2020. júl. 18. 13:10
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*kevesebb cukorral
2020. júl. 18. 13:10
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
híg limonádé...?
2020. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Már unom a limonádét. Én vizet szeretnék, ami ízesített.
2020. júl. 18. 13:25
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz bele citromot, narancsot, grapefruitot, mandarint (levet). Mentát, gyömbért, uborkát.
2020. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Hát akkor vegyél bármilyen színtelen aromát és tedd bele. H

A Jana-féle vizekben is az van.

2020. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Tessék.. szinte bármilyen gyümölcs ízében kapsz ilyet.


[link]


De mondjuk vannak kétségeim, hogy mennyire egészséges...

2020. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam csinálni. Egy karika citromot dobok egy befőttes üvegnyi vízbe, és a hűtőben tartom egy éjszakát. Másnap reggelre kész az új citromos ízű víz. (Más, mintha simán öntenél bele citromlevet.) Más gyümivel is működik, múltkor szedres vizet csináltam így. (Kicsit meg kellett nyomkodni a szedret villával, és sötét lila lett, de nagyon finom volt.) Bármit áztathatsz, a lényeg a hosszú áztatási idő hűvös helyen.
2020. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Fermentált üdítők

Bubis és a cukortartalom átalakul, szóval savanyú. Facebookon van egy csoport (Fermentálás - tippek, trükkök, receptek), ha szeretnél professzionális segítséget és ötleteket.


[link]

[link]

2020. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%
Az ízesített víz is gyenge limonádé. Veszel gyümölcsöket, aztán a levét belemnyomod sima vízbe és kész.
2020. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom egyszer uborkás vizet készített, meglepően finom és tényleg igazi szomjoltó. Nem tudom milyen recept alapján csinálta, keress rá ilyenre. Azt tudom hogy citromkarika ebben is ázott, és uborka szeletek. Majd a végeredmény egy kellemes, lágy enyhe uborkaízű hűsítő volt.
2020. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!