Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Minek fújják fel annyira ezt...

Minek fújják fel annyira ezt a "minőségi" kávé dolgot? Kávétabletta, meg méregdrága kávéfőző gépek?

Figyelt kérdés
Állandóan ilyen hülye reklámokat kell nézni. Jó hogy nem már krumplikapszulát reklámoznak. Nem lehet csak természetes módon, kávébabból, kotyogós kávéfőzővel egy jó kávét főzni? Ahogy mezei krumpliból tudunk finom rakottkrumplit csinálni? Ez a sznobok lehúzása?

2020. nov. 21. 22:53
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%
Én olyan vagyok a kávéval, mint Gombóc Artúr a csokival. Szeretem bármilyen módon.
2020. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
76%
Az sem lenne létszükséglet, hogy minden témánál kinullázzák azokat, akiknek más a véleményüket, mégis megteszik a nagyrészt felnőtt (hahaha), azaz csak nagykorú emberek.
2020. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
82%

Nincs baj a draga gepekkel es kapszulakkal, ha valakinek ez jon be, hat legyen.

Amit en nem ertek meg soha, az az, hogy miert hasznalnak ilyet azok, akiknek nyilvanvaloan nincs keretuk erre, es ilyenkor olvasom azt, hogy miert ilyen dragak a kapszulak, hol lehet oket olcson venni, heti ketszer kaveznak csak, mert tul draga 😀 stb

Hat akkor mar inkabb hasznalok egy kotyogost, meg valami jobb minosegu kavet, es annyit es akkor iszom amikor akarok, sot meg almatlan ejszakaim sem lesznek a “tul sok penzt koltottem a kavera” dolog miatt

2020. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
78%
A multik, média, net, reklámok által sugallt illúziónak semmilyen termék esetében nincs köze a valósághoz. Múltkor láttam pár horribilis olasz videót, hogy milyen középkori szintet sem elérő körülmények között tartanak olasz farmerek sertéseket (rengetegen betegek, szenvednek, gyógyszert, segitséget nem kapnak, üszkösödik a lábuk, nagy kinövéseik, sebeik vannak) és belőlük készül a világhírű pármai sonka. Mikor megláttam, hogy ők a pármai sonka alapanyagai, majdnem lefejeltem a monitort. A kávéval is ugyanez van, nyilván a termesztése során is kizsákmányolják a munkásokat, nem jutunk hozzá öko-biokávéhoz, ezek a kávégépek is párévente megújulnak, az elmúlt évtizedekben megszámlálhatatlanul sok újgenerációs gépet dobtak piacra. Rengeteg háztartásban sorakoznak a kávéfőzők (a kávékapszula eleve csomó felesleges szemetet termel)...stb. De ezekre az emberek nem gondolnak, ők a vásárlás élményére fókuszálnak. Karamell lattet összeüthetsz otthon úgy is, hogy veszel egy egyszerű kis tejhabosítót és párféle öntetet, amivel variálhatod a kávédat. Totál felesleges ez a sok rongyrázás, technikai fejlesztés. ösztönzés az embereknek a pénzük kidobására , miközben az unokáink jövőjét fenyegeti a környezetszennyezés. Jövőre biztos kitalálják a beszélő kávéautomatát. Ja, bocs. Az is van már, az egyik régi munkahelyemen beszélt hozzánk az autoamata.
2020. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
40%
23, én is mindig erre gondolok. Jópárszor láttam már, hogy facebookon, fórumokon írják, hogy mióta kapszulással főzik a kávét, napi max 1 a keret meg hogy hol lehet venni olcsó kapszulát. Arról ne beszéljünk, mennyi felesleges szemetet termelnek a kapszulák egyszer használatosan. Ez olyan, mint amikor volt olyan devizahiteles, aki LCD tévé miatt adósodott el :) Szerintem ha körbekérdezi az ismerőseit, régi típusú tévéből ingyen is kapott volna használtat, nem is egyet, rengetegen rakják úgy ki a tévéjüket, hogy még 5-10 évig megy akár alkatrészcsere nélkül is. De inkább felvették a hitelt a tévére. Ilyen a "drága a kapszula, de megveszem, mert azt hallottam a reklámban, hogy finomabb az elavult kotyogóshoz képest" mentalitás is.
2020. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
70%
És a "drága a kapszula, de szerintem finomabb, ezért inkább iszom kevesebbet de jobb ízzel" az ér? Tényleg az ízlés miatt kell lehúzni meg leprolizni egymást?
2020. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
41%

“ És a "drága a kapszula, de szerintem finomabb, ezért inkább iszom kevesebbet de jobb ízzel" az ér? Tényleg az ízlés miatt kell lehúzni meg leprolizni egymást?”


De, persze, hogy ér. Én például senkit sem proliztam le, csak lehülyéztem.

2020. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
65%

Nem az izlés miatt, hanem amiatt, hogy sokan divatból, a reklámok és más fogyasztok által generált vásárlási vágytól hajtva vesznek ilyen termékeket. És nem mondjuk azért, mert egy darab kávéfőző nincs már nekik otthon, régen az emberek mindent addig használtak, amik végleg tönkre nem ment, próbáltak mindent megjavitani. A kapszulás gép felesleges környezetszenyezése (sok sok felesleges egyszer használatos kapszula ) is ciki szerintem, ahhoz képest, hogy egy 21. századi találmányről beszélünk, drágák, de arra se voltak képesek a fejlesztők gondolni ,hogy kiküszöböljék a felesleges pazarlást. Az ár is abszurd ,egy átlagmagyar pénztárcáját megviseli.


Az izlésről sehol nem irtam, ettől még persze lehet,hogy valakinek finomabb az, másnka meg a cappucino a finom. De ezeket tök egyszerűen meg lehet otthon csinálni plusz alapanyagokkal, egyszerű eszközökkel is.


Illetve ne engem "kérj számon" (tudom, hogy nem úgy értetted, de az én megjegyzésemre reagáltál), hanem azokat kéne megkérdezni, akik befektetnek egy ilyen gépbe és két hőnap után ráébrednke, fentarthatatlan számukra anyagilag és ott áll a konyhájukban évekig kihasználatlanul. Ezekkel miért nme számoltak a vásárlás hevében ?


Ez ugyanolyan, mint a hitelre vett LCDtévé miatti eladósodás, miközben ingyen is lehet működőképes használt tévékhez jutni manapság.

2020. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
60%

28!


De van, akinek LCD tv-re van igénye és nem egy ingyen kapott fekete fehér őskori darabra.

Pl én evtizedek óta vágytam egy Jura gépre. Több százezres árkategóriáról beszelunk. Atlag ember azt mondja, elmebeteg aki ennyi penzt kifizet egy kavefozore, hiszen lehet kapni olcsóbban is, sőt.... De én mindig erre vágytam és mivel semmi más szenvedélyem nincs és amúgy sem költök sokat magamra, megvettem. Szemetet nem sokat termel, hiszen automata darálós, így szemes kávé kell bele. Amire anno nem gondoltam, hiszen sosem használtam és erről nem találtam anno információt - amit eleve nem is kerestem, ugye- hogy maga a fenntartás is pénzbe kerül. Napin tisztitas tej használata eseten speciális folyadékkal, alkalmankénti tisztítás speciális tablettával, heti vizfilter csere vagy alkalmankénti vizkotelenites. Ezek olyan költségek, amik anno fel sem merültek bennem. Hogy őszinte legyek, kicsit sziven ütött, amikor radobbentem, mert alapjaraton nem kis összegről van szó.

Tudod az ember nem mindig gondol mindenre, mert mondjuk az addig tapasztalatai nem vezetők rá. Anno a sima presszó gépemet ecettel kellett vizkoteleniteni, mosogatoszerrel elmosni is kész. Semmi extra költsége nem volt így, hiszen ecet, mosogatószer van itthon.

Más kérdés, hogy én nem bántam meg, hogy megvettem a gépet, folyamatos használatban van és még mindig imádom

2020. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a kommentem nem neked szolt. Lehet tudatos vásárlo az is, aki eg konkrét gépet preferál magasabb árkaetoriában. Nem értem a kommentedet, én nem rolad beszéltem. Azokrol, akik hirtelen indittatásbol, ész nélkül vesznek sok mindent (ők egyébként sokkal többen vannak). Az LCD tévé miatti devizahitelt meg ne tekintsük már legitimnek- hiába van valakinek erre igénye, ha pénze nincs rá ,hitelbe veri magát és eladosodik. Meg azt se, ha valaki nem keres annyit, hogy drága háztartási eszkozoket fenntartson. Az őskori tévé pedig érdekes mod sokkal tovább szokott működni, mint a tervezett elavulás korában konstruált új darabok. A mi tágabb családunkban már kb 5 régi tipusú tévé jutott INGYEN hozzánk, mert a tulajnak nem kellett, 6-10 évig birják még úgy is, hogy alkatrészt sem kell cserélni. Az egyikben kellett egy tizenpárezres alkatrész csak. Ezzel szemben már a második LCD tévé ment tönkre, a legkésőbb ezek voltak vásárolva és gyártva és mégis ezek mentek hamarabb tönkre. (Nem nekem van ennyi tévém, mielőtt valaki kérdezi, a rokonságban összesen). Nem tudom, mi a gond az "őskori tévével". Baromi hosszú az élettartamuk.
2020. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!