Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Minek fújják fel annyira ezt...

Minek fújják fel annyira ezt a "minőségi" kávé dolgot? Kávétabletta, meg méregdrága kávéfőző gépek?

Figyelt kérdés
Állandóan ilyen hülye reklámokat kell nézni. Jó hogy nem már krumplikapszulát reklámoznak. Nem lehet csak természetes módon, kávébabból, kotyogós kávéfőzővel egy jó kávét főzni? Ahogy mezei krumpliból tudunk finom rakottkrumplit csinálni? Ez a sznobok lehúzása?

2020. nov. 21. 22:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Ok, ezek szerint félre értettem.
2020. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%
Na, még egyszer : senki ne vegye sértésnek a kommentet, a tudatos vásárlást én mindenben pártolom, ha valaki megengedheti magának, akkor nyugodtan vehet magasabb árfekvésű gépet. A kommentek pusztán a túlfogyasztásra, értelmetlen vásárlásokra, pazarlásra vonatkoznak, illetve arra, hogy elődeink is nagyon egyszerű eszközökkel oldottak meg sok mindent, nem kell mindenre gépeket vásárolni, sokszor olcsó és egyszerű módszerek vannak arra, hogy ugyanazt az ételt, italt magunknak elkészitsük.
2020. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
78%

De mi a francnak vásároljak külön kávéfőzőt (drágábban, mint egy alap kapszulás), tejhabosítót, megfelelő kávét, szirupot meg tököm tudja mit, ha a kapszulában ott van egyben minden?

Pont az a lényege ennek, hogy ne kelljen otthon elkészíteni magamnak "egyszerűbb eszközökkel".

Drága a kapszulás kávé, igen, nem is iszom minden nap. Én pont az a kategória vagyok, hogy ez amúgy luxus, de ha egyszer szeretem. :D De ha meg azt nézem, hogy egy doboz kapszulát veszek kb. 1300-400 Ft-ért, akkor kb 200 Ftra jön ki egy kávé. A sarki pékségben ugyanez 400+, és sokszor még nem is finom.

Így akkor mégiscsak megéri, még ha a kotyogóshoz képest orbitálisan drága is.


Én ezért nem értem az újratölthetös kapszulákat sem, pont azt veszíti el ezzel, ami a lényege lenne a kapszulásnak, hogy ne kelljen pepecselni vele.

2020. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, nekünk itthon 10 éve van egy párszáz forintos elektromos tejhabositónk. Aromákat, szirupokat meg édességek, desszertek miatt is tart az ember, csomó mindent beletehetsz a kávédba. Mostanában alkoholt is szoktam, a mellettünk lévő kávézóban tonikeszpresszót árulnak, én is kipróbáltam. Miért kéne felesleges dolgokba beruházni ? A kapszula pedig épp azért sz-r, mert rengeteg szemetet termel.Egy ismerpöm pl. évek óta készit kapszulaékszereket, annyi felhalmozott kapszula volt náluk és a munkahelyén, hogy kitalálta, hogy ékszereket csinál belőle. De ez persze vihar a biliben ahhoz képest, amit kidobnak a kukába. Az lehet, hogy számodra ez a kapszula előnye, számomra viszont ez a hátránya.
2020. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként amiről most beszélünk, hogy összehasonlitjuk pl. a 10 másodperces kapszulás kávét, meg a kotyogóst ,amibe tejhabot és karamellszirupot teszel , az ugye pár perc. Ezzel az erővel csinálhatnánk mi is azt, mint a németek, náluk van kész bolti ránottta, főtt tojás...stb. Minek törjük magunkat azzal, hogy pár percig főzzünk egy tojást, ha a boltban készen is van főtt tojás ?


Ezt csak arra fel mondom, hogy azért azt a pár mozdulatot, pár percet, amivel egy kavét össze lehet állitani vagy hogy forró vizbe teszed a tojást és leveszed a héját, azért erős túlzásnak érzem, hogy befektetett munkának tekintsük. Ennyi ideje mindenkinek van napi szinten.

2020. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
63%

Ékszereket pl a nespressós kapszulákból lehet csinálni, elég nagy divatja is van, de ők üzletben vissza is veszik a kapszuláikat újrahasznosítás céljából, amennyire tudom, kb az elejétől. :)


A dolce gustonál nincs ilyen, viszont ők meg vmi speckó műanyagból gyártják a kapszulákat, ami jobban újrahasznosítható.


Más márkákat nem ismerek. Ellenben a kapszulás kávé is önmagában kevésbé pazarlás, mert mindenből pontosan annyi van benne, amennyi elfogy. Lehet, hogy szemét szempontjából gáz, de energiával, vízzel, egyebekkel spórolsz.


Nyilván erről a végtelenségig lehetne vitatkozni, hogy mennyire jó vagy rossz környezet szempontjából, mert igen, a szeméttel igazad van.

2020. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%

"Ellenben a kapszulás kávé is önmagában kevésbé pazarlás, mert mindenből pontosan annyi van benne, amennyi elfogy.:


Huh. Ez ám az érv... Minden kávéfőzőbe annyi kávét kell használni, amennyi elfogy...

2020. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
A vizzel miért spórolok ?
2020. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekünk automata eszpresszógépünk van, ugyanúgy gombnyomásra kapok kávét, mintha kapszulás lenne, csak ez sokkal finomabb.

ĺzlés kérdése, valakinek a kapszulás ízlik, valakinek a kotyogós, valakinek a gépi eszpresszó.

2020. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nálam a minőség nem a készítés módját, hanem az alapanyagot jelenti :-)

Kotyogós kávét főzök párezer forintos kávéfőzővel, de kizárólag jó minőségű arabica kávéból. Mivel tisztán, minden ízesítés nélkül iszom és a cremát nem szeretem, nekem a csepegtetett és a kotyogós lefőzés adja a legjobb ízt.

2021. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!