Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A bolti gyümölcsleveknek...

A bolti gyümölcsleveknek miért van szirupos állaguk?

Figyelt kérdés
Hogyan csinálják? Házilag szeretném leutánozni ezt az állagot, de akárhogy facsarom, nem lesz ilyen sehogyan. Nekem az összes gyümölcslé vizes állagú lesz. Valamit hozzá kellene keverni? Süríteni valamivel?

2021. jan. 23. 19:58
 1/9 anonim válasza:
9%

A sok tartósítószer miatt ilyen az állaguk,persze tisztelet a kivételnek, rengeteg 100%-os ital van,de azoknak nagyon védett a receptjük.

Remélem tudtam segíteni

2021. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A bolti gyümölcslevek már ha a 100%-osakról beszélünk pasztőrözött sűrítményből lettek visszahígítva. Ha veszel rendes frissen facsart narancslevet pl annak 1200 litere és az tényleg olyan amit otthon magadnak facsarsz.
2021. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez van ráírva a dobozára.


Összetevők: víz, 25% gyümölcspüré, cukor, étkezési sav: citromsav; bodzalé sűrítmény, aroma, édesítőszerek: ciklamátok, szacharinok.

2021. jan. 23. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Az nem gyümölcslé hanem üdítő.
2021. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pedig az van ráírva, hogy gyümölcsital. De mindegy, mert ezzel nem vagyok előrébb.
2021. jan. 23. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Az eltarthatóság miatt besűrítik, kivesznek belőle csoportokat pl. O-t, hogy ne rohadjon és lorlátlan ideig tárolható legyen(pl az ízét is elveszíti). Ezt a sűrítményt vízezik vissza, vissza adják az oxidálgató csoportokat így lényegében az ízélmény is standardizálható. Adnak még hozzás savanyító anyagot, édesítőt és ennyi.
2021. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5

Ahhoz hogy reprodukálni tudd, kellenek ugyanazok a sűrítmények, pürék egyéb adalékanyagok, és a pontos recept, különben nem fogod rá hasonlítani.

2021. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az is megfelel nekem, ha hasonló állagú.
2021. jan. 23. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Ipari gepsorok kellenek es a recept sorrendek , ezek nelkül nem fog menni .
2021. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!