Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A coca-colának van tudarmódisó...

A coca-colának van tudarmódisótí hatàsa túlzott menyiségben?

Figyelt kérdés

Tudom hogy régen tartalmazott kokaint, nem erre gondolom hanem ha a mai coca kólából sokat iszunk egyszerre akkor annak lehet e valamilyen tudatmódosító/eufóriius hatàsa, és ha igen mitől?

17/F vagyok és 13 évesen emlékszem hogy tapasztaltam mar vele egy bódító, zsibbasztó hatàst, kb 2 órán keresztül egy helyben maradtam ès leginkább az ítélőképességem lett nagyon èrzékeny (szeretet flashem volt)



2021. jan. 31. 19:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*tudatmódosító
2021. jan. 31. 19:51
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nincs tudatmódosító hatása. Én is gyakran iszok kólát, meg mondhatni sokat is és semmi bajom nem lesz tőle.
2021. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Igen, a kóla a nyugat ópiuma :)

Egyébként kár belelátni bármit is ebbe a túlhájpolt agyoncukrozott sz#rba

2021. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha arra érzékeny vagy,vészesen és hirtelen feltolja a cukrodat.

Na az tud jó kis dolgokat kutyulni hogy csillagokat láss akár.

2021. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Ja, a hatvanas években akkora dolog volt, hogy öregapád a házibulikban beállt tőle két dugás között meg kevert között. Vagyis inkább úgy érezte. :D


Na szóval, egy ilyenből lett anyád is.

2021. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nincs tudatmódosító hatása. Az, hogy téged kiskorodban a benne lévő cukor meg koffein megtolt, semmit nem jelent.

Semmi olyasmi nincs benne manapság (és ez a manapság, nem az elmúlt 10 évet jelenti) ami ilyet okoz. Mi, mikor még otthon laktam, liter számra ittuk naponta a kólát, és nem voltunk tőle benyomva.

2021. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A koffein és a cukor is feldob, a koffein a szívdobogást is begyorsíthatja, de túlzás lenne tudatmódosításnak nevezni.
2021. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat iszol belőle, pár év múlva elég tudatmódosító lehet majd ázott kenyeret rágni a protkóddal. Persze nem abban az értelemben amiben te szeretnéd, de az élet már csak ilyen ha a kólától szeretnél beállni.
2021. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az nem lehetséges hogy esetleg nem vagyok mentálisan egészséges és ilyen hatàssal van rám, esetleg sokkal èrzékenyebb vagyok rá pont emiatt? Kezdődő borderline, és skizoid személyiségzavarral küzdök emellet egy nárcisztikus és antiszociális személyiségjegyeim is vannak
2021. febr. 2. 00:25
 10/13 A kérdező kommentje:
Mármint ilyen személyiségjegyei mindenkinek vannak inkább úgy fogalmaznék hogy a határzavarom miatt valami inkább a nárcizmus jellemző ràm valamikor az antiszociális zavar valamikor mind a kettő egyszerre és van egy simán csak szarul èrzem magam
2021. febr. 2. 00:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!