Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Írnátok jó ibolyaszörp recepte...

Írnátok jó ibolyaszörp recepteket?

Figyelt kérdés
Van a neten néhány, de elég hiányos leírásúak. Az lenne a legjobb, ha olyan válaszolna, aki már sikerrel készített szörpöt.

2021. márc. 13. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én receptem már nem tudom honnan van, lehet ez is netes, de nekem mindig jól sikerült még eddig.

Kb. 6 deci vizet felforralok 60 dkg cukrot feloldok benne. Ha már elhűlt, mehet bele a virág, és 1 napig benne hagyom ázni. Ezután leszűröm, és újra felforralom. Ízesítésnek 1 citrom levét használom. Kész is van, kisebb üvegekbe töltöm és ennyi. Pontosan nem tudom meddig áll el, nálunk pár hét alatt elfogy, úgyhogy gondolom ha teszel bele tartósítószert akkor tovább is jó.

Illetve egy nagyon jó tipp, a leszűrt virágokat tedd vízzel teli jégkockatartóba, és mehet a fagyasztóba. Istenien működik bármilyen itallal.

2021. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom
2021. márc. 15. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2021. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!