Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az instant kávét hogy jó...

Az instant kávét hogy jó elkészíteni?

Figyelt kérdés
Csak mert a kis kávéra kis víz és arra a tej az elég gusztustalannak tűnik,mert egyből a víz összekeverve tejjel jut eszembe,de ez lehet csak az én hülyeségem.:D de lehet hogy nem,és tényleg nem így kell finoman megcsinálni a különböző instant kávékat,szóval minden véleményt,praktikát előre is köszönök!:)

2021. ápr. 5. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Én csak tejjel szoktam. Amit a csomagoláson látsz az csak egy elkészítési javaslat.
2021. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3in1 instant kávéjban van tej. Vagyis utánzat. Azért 3in1, mert kávé, cukor és tej.


De ha zavar a víz és a tej keveredése, akkor a normál kávé is "fura".


Bogre, bele az instant, víz. Ha valaki tejesebben szereti, az tesz hozzá tejet. Vagy kávétejszínt....


Én nem szoktam pluszban tenni bele.

Mindenki máshogy szereti

2021. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább sehogy, ha tudok, akkor kotyogóst főzök. De a válasz: én úgy szoktam isteni ízűt készíteni, hogy leöntöm egy teáskanyálni forró vízzel, elkeverem a masszát, felöntöm még forró vízzel a bögre feléig. Elkeverek benne ízlés szerint cukrot, (hogy jó íze legyen többet szoktam tenni, nagyjából 1.5 teáskanálnyit), majd felöntöm tejjel (utóbbi időben már mandulatejjel) úgy a bögre 80%-ig. Nem tudom megmondani a helyes arányt, igazából színre tudom csak meghatározni. Ha nem vagy benne biztos, kóstolgass bele, miközben próbálod megtalálni a helyes arányt (én is így találtam meg a számomra "kellemes" ízvilágot). Sok sikert!
2021. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz, mint instant kávé? A sima, ízesítetlen kavepor? Azt forralt, kicsit lehűtött vízzel kell felönteni. Az ízesített kávékat szinten, bár ott van, aki tejet használ helyette.

Azt azért megsúgom, hogy a pasztőrözött tej is tej vízzel felöntve, hiszen a vízzel szabályozzák a tej zsírtartalmát.

2021. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Aki ennek a "forralt, majd kicsit lehűtött" víznek a híve, az árulja már el, hogy ebben mi a jó, mert egyszerűen nem értem.
2021. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5!


A kávé kB 85fokon ideális hőmérsékletű. Hacsak nincs olyan vizforralod, ami eddig melegít, a legegyszerubben úgy ered ezt el, ha felforralod a vizet, aztán vársz pár percet, amíg vissza hűl.

2021. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ki van zárva, hogy valaki a 85 fokos kávét meg tudja inni.
2021. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Már miért ne tudná? Az én vizforralom 80 fokozza is melegít, az pl pont iható hőmérséklet nekem. De amúgy meg nyugodtan fujkalhatod, ha meleg
2021. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

#2-es, a 3in1 és az instant kávé nem ugyanaz! A 3in1 hosszúkás tasakokban barnás-fehéres por. Az instant kávé üveges granulátum, és erősebb, mint a 3in1.

Amúgy én teszek a csészébe (nagy cappucino-s csésze) 3-4 mokkáskanál instant kávét és ugyanennyi cukrot. Fortyog a vízforraló, közben többször megfogom az oldalát, és amikor már nagyon meleg, majdnem forró, de még éppen iható hőmérsékletű, akkor öntöm fel vele a csésze tartalmát háromnegyedig. Jól elkeverem, hogy teljesen feloldódjon, és utána öntöm fel a csésze maradék negyed részében tejjel.

2021. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket,nagyon hasznosak!:)
2021. ápr. 8. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!