Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hol vehetek minőségi vizet...

Hol vehetek minőségi vizet tea/kávé főzéshez?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég egy ismerősőmnél voltam vendégségben és amit ott kaptam tea valami isteni volt. Azóta utána jártam a dolgoknak, kiderült, hogy a jó víz az oka. (Eddig mindig palackos ásványvizet használtam)

Az ismerősőm pécsi, igy van olyan szerencsés helyzetben, hogy egy helyi forgalmazó termékeit fogyassza, amit azonban nem szállítanak csak Pécsett.

A másik amit találtam, az a Nestle Vera ásványvíz, aminek sajnos megszüntették a forgalmazását, írta ma reggel a Szentkirályi.

Eddig sikertelenül kerestem, hátha ti tudok valami jó megoldást.

Az otthoni vízszűrű nem kivitelezhető anyagi háttér miatt, a kancsó nem tudom mennyire egészséges, megbízható.

A válaszokat köszönöm!


2021. ápr. 12. 09:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

A csapvíz nem jó?

Most minden gúny nélkül kérdem, nálunk kimondottan finom a csapvíz.

2021. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem rosszul jártál utána, mert víz-víz között nincs akkora különbség, hogy ilyen szinten befolyásolja egy tea ízét. De amúgy ezt nagyon könnyen kipróbálhatod te is. Főzz le 2 egyforma teát, egyiket csapvízben, másikat ásványvízben. Ugyanolyan íze lesz.
2021. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha jó teát akarsz inni, - nincs más megoldás - le kell költöznöd Pécsre.
2021. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
48%
De igen, a tea főzés esetében (meg amúgy a kávénál is) nagyon fontos a jó minőségű víz. Viszont inkább vegyél egy vízszűrő kancsót (ilyen 8 ezer forint körül vettem legutóbb) és akkor minden gondod meg lesz oldva. A nagy baristák (jó-jó tudom az kávé) is ilyenekkel dolgoznak.
2021. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
Palackos ásványvíz? Evian pl?
2021. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Én azt vettem észre, a tea mindig finomabb, ha máshol iszom. :D (nem gúny) Szerintem a környezet és az élmény is hozzáad ahhoz, hogy milyen finomnak érzem. Amúgy a víz hőmérséklete is fontos, nem minden teát kell forralni. Illetve az edény/csésze anyaga.
2021. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
12%
mi a vichy catalan ásványvizet szeretjük hasonló célokra, azt tudom ajánlani. webshopokban és egy-két boltban kapni. 1300 forint körül szoktunk fizetni egy literért.
2021. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Engedd meg a csapot.

Tudod hol van rossz minőségű víz?

Ahol a pocsolyából isznak, na az tényleg rossz.

2021. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

#6-nál a PONT! :-)


A kaja is finomabb, ha vendégségben, vagy étteremben esszük... :)

2021. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%

ezerháromért egy liter ásványvíz..... ti aztán tudtok élni...! :-DDD


Nagy a mélyszegénység Mo-on.... :-D

2021. ápr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!