Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem hat semmit a nyugtat...

Miért nem hat semmit a nyugtató tea ? Orbánc fű (1 nagy kanál), Golgotavirág (1 nagy kanál), 2 db. komló toboz kivonat kapszula tartalma egy nagy bögre vízben. Miért nem hat semmit ? Cseppet sem lettem álmosabb, lelassultabb-nyugodtabb.

Figyelt kérdés

A komló kapszulákat szedtem rendszeres(ebbe)n, a teákat csak néha.

Gondoltam, most így kombinálva, mint a teakeverékeknél is lenni szokott, kipróbálom.

Hát semmi, de semmi hatása.

Se nyugodtabb közérzetem nincs, se álmosabb nem vagyok, semmi.

Ha külön-külön használtam őket, akkor sem volt semmi (hiába huzamosabb ideig).

Mert olvastam azt, hogy van az úgy a teáknál, hogy nem elsőre hatnak, csak huzamosabb használat után.

De macskamentát, macskagyökeret, kamillát, citromfűt is próbáltam már, azok közül sem jött be egyik sem.

Pedig úgy csináltam ahogy olvastam: ezt legalább egy hétig, ezt egy hónapig kell használni, hogy észrevehetően hasson.

Ittam egyszerre több fajtát is.

De semmi...

Nyugtatót meg nem szándékoztam fogyasztani.


(Magamról ennyit röviden: egyetemista vagyok, tanulás mellett melózok, csomó projetkben vagyok a haverjaimmal, és azon is rajta vagyunk, hogy mi mindent kéne csinálni covid után, plusz zenekarunk is van és azzal így bíbelődök.

Tehát sokfelé vagyok, és jó lenne este aludni, nem minden mást helyette, és pihentetően aludni nem forogni és agyalni hajnali 2-3 óráig...)


Valakinek valami véleménye erről ?

Illetve valami alternatíva ? :D

Hogy mit csinálhatnék a tea helyett ?


(Ja még annyi, alkoholt, cigit, energia italt nem fogyasztok, tehát ezek sem hátráltatnának, és még tilalom előtt befejezem az esti futást :D)



2021. ápr. 21. 01:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi ilyesmi nem használt.

Próbálkoztál zenehallgatással, relaxációval, autogén tréninggel?

2021. ápr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ami tuti, de tényleg nagyon ütős, biztosan hat, az a Daedalon. Hányinger elleni gyógyszer, vény nélkül vásárolható. Nem jó minden nap szedni; mint minden gyógyszer, terheli a májat, de ha egyszer ki akarod magad aludni, akkor ezt ajánlom.


Egyébként nekem sem hatnak már régóta a gyógynövények, pedig ezzel foglalkoztam sokáig, tehát hitem van bennük. A szenna pl. hashajtó, arra persze nem vagyok immunis :D Szerintem lelki oka van annak, hogy ennyire nem tudsz aludni, jó lenne beszélned a benned lévő feszültségről egy pszichológusnak. Nem fogsz azonnal felszabadulni, de egy kicsit megkönnyíti az életed.

2021. ápr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami olyan növény, hogy hat is, az illegális.
2021. ápr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orbáncfű tea hatott egyedül anno, de az is csak úgy hogy 1,5 litert főztem kb 200grammból, baromi töményre, éjszakát hagyva ázni, és utána azt felhígitva napi szinten ittam egy ilyen adaggal. Picit ilyen nyugodtabb pszichedelikus érzésem volt tőle, de nagyon minimálisan. Abba is hagytam mert több idő ment el a főzésével mint amennyit használt. A probléma megoldása segít egyedul az ilyeneken, illetve esetleg a meditáció.
2021. ápr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tök véletlenül olvastam a bajkáli csucsókáról vagy csukókáról és kiderült, hogy kiváló altató hatása van. (Sok kozmetikumban van, így találtam rá.)

[link]

2021. ápr. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszedtem minden sz.rt ennyi idős koromban, hogy a hajsza után tudja aludni, de semmi kemikália nem hatott. csak egy dolog. De az hat azóta is. Dante Isteni színjátékának a Babits-féále verses fordítását kezdtem olvasni, hát két oldal után kiesett a kezemből, olyan monoton. Nem viccelek, tényleg ez segített.
2021. ápr. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az orbáncfű depresszió ellen jó, és hosszú távon fejti ki a hatását, ha kicsit le akarsz nyugodni, mert annyira feszült vagy, akkor citromfű teát igyál!
2021. ápr. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a citromfű segít egy kicsit. De nem úgy kell elképzelni, hogy iszok egy csészével és minden szipiszuper, csak enyhül annyit a bennem lévő sötét felhő, hogy képes vagyok nekiállni az ijesztő dolgoknak, amitől ténylegesen enyhül a szorongás.

N

2021. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
100%
Ezek mind gyenge nyugtatók. Amilyet te keresel, olyat nem lehet vény nélkül kapni.
2021. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!