Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tej helyett milyen alternatíva...

Tej helyett milyen alternatíva létezik,hogy ha a kávét szeretném felhígítani,és mégsem méregdrága?

Figyelt kérdés

A mandula,kókusz tejek ugye 600-900 forint között mozognak literenként,azért gondoltam hogy megkérdezem hátha van erre más megoldás is

A válaszokat ,véleményeket előre is köszönöm!



2021. máj. 4. 16:14
 1/10 anonim válasza:
84%

A egy csomó növényi tejet el lehet készíteni otthon.

Rizs,zab,kókusz stb...

Én kókusztejet csináltam és szerintem jó lett és nem kell hozzá más csak egy csomag kókuszreszelék és forralt víz.


[link]

2021. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Milyen okból? Tejport, vagy kávétejszínt javasolnék, de ha laktózérzékeny vagy akkor ezeket a hajadra kenheted.
2021. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok laktózérzékeny,csak sokat lehet hallani arról hogy a napi rendszerességü tejfogyasztás egyáltalán nem egészséges...

A házi készítésű kókusztejnek utánanézek!:)

2021. máj. 4. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

"csak sokat lehet hallani arról hogy a napi rendszerességü tejfogyasztás egyáltalán nem egészséges..."


Sokat lehet hallani mindenféléről és annak az ellenkezőjéről is, ha az internet megfelelően idióta sarkaiban nézelődik az ember. Azt a napi 50-100ml tejet, ami a kávédhoz kell nem érzi meg a szervezeted (és ezzel azt se szeretném mondani, hogy igaznak sejtem a kiindulási állítást).

2021. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aldiban 500 ft általában a rizstej, de már egy ideje akciósan 400ft. És nekem az ízlik a legjobban.
2021. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

ha csak a kávéba teszed van még egy alternatíva:

idd feketén a kávét. Elsöre nem olyan jó, de meg lehet szeretni. Két évvel ezelött csak tejjel cukorral tudtam meginni a kávét, ma már csak üresen tudom...

2021. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lencsefőzelék ***** válasza:
63%
5: a Lidl-ben akció nélkül 400 már jó ideje. Én is rizs"tejet" használok tej helyett, ha kell valamibe, de magában nem iszom, úgy nekem nem jön be.
2021. máj. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Semmi bajod nem lesz napi pár deci tejtől.


Én diéta miatt próbálkoztam növényi tejekkel, szerintem borzasztóak, utóíze van az összesnek, miközben az alacsony zsírtartalom miatt kb mintha vízzel hígítottam volna a kávét. Nem találtam más alternatívát, esetleg kecsketej, de az horribilis árú szintén. Azonban ha csak az ára zavar, én is a Lidlt ajánlom, ott baráti áron van növényi tej, ami pont ugyanolyan f.s mint a márkás, drága testvére:-) az otthoni készítésről nem tudok nyilatkozni, de az egy út lehet.

2021. máj. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Rohadt drágák a növényi tejek,és tápérték szempontjából 0.


Pl happy UHT mandulatej: 1% (!) mandula, a többi víz és tartósítószer :D alpro: 2% mandula-> ez 900ft eredeti áron......


Tej(200ft): zsír+fehérje+szénhidràt, vitaminok,ásványi anyagok.


Én a tejre voksolok, annak ellenére hogy bizonyos diéták miatt hasznosnak találom a növényi tej létezését.

De aki megteheti, ne költsön már 900ft-ot egy liter víz+cukor+tartósítószerre.

2021. máj. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vehetsz kókusztejport, azt pici vízzel keverve kóksuztejet kapsz és jobb árban van
2021. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!