Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Létező dolog a szénsav toleran...

Létező dolog a szénsav tolerancia kialakulása?

Figyelt kérdés

Tehát ha sokszor iszik az ember kólát/üditőt egy idő után már alig érzi a szénsavat és hiába ugyanolyan savas hiányzik a hatása.

Azt vettem észre hogy kénytelen vagyok korlátozni magam,különben már hiába ugyanaz az üditő mégis savmentesnek tünik pedig csak hozzászoktam és unalmassá válik.



2021. máj. 11. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Igen,tapasztaltam én is
Nem,mindig ugyanolyan savas érzet marad rendszeres fogyasztás mellett is
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még mindig meg van a szénsavas üdítőt élvező receptorom, és a teljesen friss, jéghideg üdítőkre egész rendesen reagál.
2021. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem gyengévé válik ha többet iszom naponta mint 3dl.

Volt hogy 2 héten át napi 2liter, utána már gyengének éreztem

2021. máj. 11. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az ellenkezőjét tapasztaltam: régen simán ittam a szénsavas üdítőket, de aztán abbahagytam. Mostanában ha néha-néha veszek, akkor alig bírom meginni a szénsav miatt, iszonyatosan soknak érzem.

De nem tudom, hogy én lettem érzékenyebb vagy tényleg többet raknak bele.

2021. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes akkor csak én vagyok így,nagyon lehűtve szeretem de már úgysem elég savas ha nem tartom be a limitet.
2021. máj. 11. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy ezt két deciliteresekből iszod, vagy egy két literes flakonból. Ha két liter kétdecinként iszol, mindig elég szénsavas lesz, mert egyből megiszod. Csak a pénztárcád jobban soványodik.

Ha ellenben egy kétliteres nagyflaskát megbontasz reggel, azt még elég szénsavasnak érzed. Aztán visszatekered a kupakot, és a újra megnő a belső légtérben a széndioxid nyomás. Aztán mikor egy óra múlva iszol belőle, akkor ebből szökik a szisszenéssel. És rázkódik a kitöltéssel, ami szintén a széndioxid üdítőből való távozását segíti. Mire megéri az estét a palack, a 2 literből csak 2 deci maradva - no az a valóságban is csak egy gyenge lötty. Bontsd ki a következő behűtött flakont frissen, és abba belekortyolva mond, hogy a nap folyamán szénsav toleranciás lett. Nyugi nem fogod. Másrészt ha nem rendesen teered vissza a kupakot, akkor egész álló nap szökik belőle a széndioxid!

2021. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!