Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van itt, aki nem tejjel,...

Van itt, aki nem tejjel, hanem vízzel issza a kakaót? Hallottam ilyenről, kipróbáltam, undorító.

Figyelt kérdés

2021. jún. 7. 10:25
A kérdező szavazást indított:
Tejjel iszom a kakaót
Vízzel iszom a kakaót
48 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A másik. Fehérjepor. Azt is van, aki vízzel keveri ki. Az is borzalmas úgy. Meg bírjátok inni a mocsárvízszerű löttyöt, amit vízzel kaptok?
2021. jún. 7. 10:27
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Mármint az instantot?
2021. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az intantot. Szerintem szinte mindenki instantot iszik. Sokan a már agyoncukrozott instantot is felütik még cukorral :D.
2021. jún. 7. 10:39
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Én ittam már vízzel.

Ezt vízzel:

[link]

[link]

Ezt tejjel:

[link]

2021. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
a kakaó és a fehérjepor is ihatatlan vízzel
2021. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon ritkán szoktam autentikus forró csokoládét inni, de ahhoz megfelelő alapanyag szükségeltetik. Az ilyen-olyan, multikban kapható instant porokból ez lehetetlen.


Kis kakaótörténelem:

"Az aztékok a pörkölt vagy pirított kakaóbabból lisztté őrölt kukorica, vanília, cayenne-bors, némi só és víz hozzáadásával készítették fűszeres, de a mai ízlés számára igen különös ünnepi italukat, a csokoládét. (...) Igaz, hogy a századokig luxuscikknek számító folyékony csokoládé akkor lett igazán élvezetes, amikor nádcukor hozzáadásával édesíteni kezdték – szélesebb körben azonban csak a répacukor ipari gyártását követően, a 19. század elejétől kezdett elterjedni a világ számos országában. Európában a 17. században már tejjel készítették. Kivéve Casanovát, ő kizárólag eredeti recept szerint, tej nélkül itta."

2021. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted undorító. egyébként nem, nem mindenki instantat iszik, én például rendesen őrölt kakaóporból készítem a chillis-fahéjas-vanílis kakót, és még cukrot sem tezsek bele. Szerintem nem undorító.

A fehérjepor nekem tejjel is az, utálom az édesítőszer ízét, és nekem nagyon kiérződik.

2021. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A feherjepor kivalo vizzel, azzal is kell kikeverni csak nem mindegy, hogy milyen feherjeport veszel...
2021. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
tejporral kell, vízzel hígítottasan az igazi
2021. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
alapanyag kérdése.
2021. jún. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!