Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az üveges kólának miért van...

Az üveges kólának miért van más íze?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom sokkal jobb íze van az üvegesnek mint a műanyag üvegesnek vagy az aludobozosnak. Lehet, hogy beleoldódik valami az utóbbiakból?

2021. jún. 20. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert az is hozzáad az ízélményhez, amiből iszod.
2021. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, valami ízt átvesz. Más a műanyagos, más a dobozos és más az üveges.

Nem vagy egyedül a dologgal, én is az üvegest szeretem, és többekkel találkoztam, aki nem úri huncutságból, de csak üvegest iszik.


Persze hallottam ellenvéleményt is, de leginkább olyanoktól akinek az is mindegy, hogy coca vagy tesco csíkos cola.

2021. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok, nekem üveg-doboz-műanyag, ez a sorrend. Ez lemaradt.
2021. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert a műanyag tágul,az üveg nem ! Így a beletöltött szénsav megmarad benne. Míg a műanyagnál az anyaggal együtt változik a halmaza is .
2021. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ugyanolyan ízüek, még nem vettem észre különbséget
2021. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is ezt állította egy fiatal hölgy, hogy az üveges kólának jobb íze van.

Csináltunk több vak tesztet.

Üveges-, PET palackos-, és dobozos Colából töltöttem két-két mintát eldobható papír pohárba, műanyag pohárba, üveg pohárba és porcelán pohárba.

Ez 6x4 minta. Ebből 8 minta volt üveges Colából való. De csak 2 alkalommal találta el.

Szóval ha számozott poharakból iszod a Colát, már nem az üvegből kitöltöttet érzed a legfinomabbnak...

A teszt eredménye a hölgyet is meglepte. Kimondottan más ízűnek érezte korábban az üveges Colát. És a teszt után is megmaradt ez az érzése, amikor látta, hogy miben van eredetileg a Cola.

2021. jún. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az üveges és a dobozos egyforma, a műanyag palackos rosszabb. Aztán lehet hogy a vakteszten én is elbuknék.
2021. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de a 2 decis üveges Coca-Cola-ért én is nagyon odavagyok.
2021. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a kólát, tehát sehogy nem iszom. Viszont a Somersby ciderrel ugyanúgy érzek, az üveges sokkal jobban ízlik, mint a dobozos.
2021. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
87%
Nekem is jobban ízlik az üveges, azután a dobozos, és végül a műanyagos. Sőt a fél literes műanyagosnak borzasztó íze van néha, két korty után általában ilyen műmeggyes íz csap meg. De általában az akkor fordul elő, ha bevásárlóközpontokban veszem vagy valami kis diszkontból. Ki tudja mióta állnak ott. 😅
2021. jún. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!