Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek a kávé inkább jó,...

Szerintetek a kávé inkább jó, vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy rátok milyen hatással van, esetleg milyen pozitív/negatív hatásáról tudtok többet? Megéri-e fogyasztani akár napi szinten? Vélemények, kutatások, tapasztalatokat várok. Nagyon szépen köszönöm!

2021. júl. 12. 15:23
A kérdező szavazást indított:
Több pozitívum van benne.
Több negatívum van benne.
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább jó, ha keveset fogyasztasz.
2021. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
28%
Nem egészséges kiszárítja a szervezetet.
2021. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keveset, cukor nélkül még egészséges is. viszont Napi 3 csésze, tele nyoomva tejszínnel és cukorral, már kevésbé. A nagy mennyiség kikészíti a szivet, és persze könnyen rá lehet függni
2021. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai "divatos kávék", tele tejjel, tejszínhabbal, cukorral, stb sokkal inkább desszert kategória, annak megfelelően hizlaló és egészségtelen.

Egy sima fekete cukor nélkül egészséges, sok benne az antioxidáns hatású anyag. Persze csak mértékkel, napi 3-4 azért már a koffein miatt nem egészséges így sem.

Az persze egy más kérdés, hogy ha valakinek vérnyomás vagy szív problémája van, akkor nyilván sehogy nem ajánlott. De ez nem a "kávé hibája".

2021. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Az étkezésben nincs olyan (máshol sem), hogy jó, vagy rossz.
2021. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt így kijelenteni, én azt gondolom, hogy mértékkel fogyasztva kifejezetten hasznos lehet.

Mindenképpen nagy előnye, hogy megdobja az energiaszintet. Én például akkor kezdtem el napi szinten fogyasztani, mikor diétázni kezdtem és a dietetikusom az étkezés és a sport mellé ajánlotta. Nyilván nem tudom, hogy mekkora szerepe volt a fogyásomban, de 20 kg lement, azóta is iszom és nem jött eddig vissza semmi kiló, pedig az étkezési szabályokból már picit engedtem.

2021. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
69%

Alattomos ital, amit nem tudod hogyan,

nem tudod hol gyártanak, csak hallasz róla ezt azt ami vagy igaz,

vagy nem.


"Nyilván nem tudom, hogy mekkora szerepe volt a fogyásomban, de 20 kg lement"


A bepangott nyirokkeringést meg a vizet kihajtotta, gátolta a kálcium felszívódást, így a lemeszesedett hajszálerek újra indulhattak.


Befolyásolta az inzulinszintet, és kiütötte a gyomorenzimeket.

2021. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha keveset iszol belőle pozitívum,de ha sokat akkor az felpörget,szédülsz,magas lesz a vérnyomásod,az meg negatívum....
2021. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!