Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Van olyan kávé, ami egyáltalán...

Van olyan kávé, ami egyáltalán nem savanykás, hanem inkább keserű?

Figyelt kérdés
Tudtok ilyet? A boltokban kapható, megfizethető árkategóriájúak közül.:)

2021. júl. 27. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ne olyat keress, amit magyar piacra terveztek, hanem nyugati márkák közt keresd az enyhe aroma vagy hasonló elnevezésüt, és nem tömd meg a vele a kávéfözöt, hanem csak lazán tedd bele.
2021. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Miféle kávét iszol te, ami savanyú?
2021. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

persze, vegyél olyat, ami sötétre van pörkölve.

Milyen módszerrel fözöd a kávét?

2021. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kotyogóssal főzöm. Most épp aldis van, de szoktam nem sajátmárkásat is venni. De az automatás kávé is szokott savanyú lenni (tej nélkül). Bár ha nem is igazán tudjátok, miről beszélek, akkor lehet, hogy csak én érzem annak. :D
2021. júl. 27. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:

tl;dr: fözd kis lángon a kávét


Nem te érzed annak, ez egy létezö dolog, bár általában inkább 'savasság'-ként(acidity) szoktak rá hivatkozni.


Több oka van:

'Savanyú' lehet akkor a kávé, ha nincs eléggé kioldva belöle minden, aminek ki kell lennie oldva (underextracted-nek mondják külföldiül). Valószínüleg ez a te problémád is. Szerencsére ezt elég egyszerü orvosolni: Fözzd tovább a kávét. Na ne úgy értsd, hogy amikor már kijött a kotyogósból, akkor hagyd fent a rezsón, hanem kissebb lángon fözd a kávét. Én személy szerint a kotyogósnál igyekszem kb 3 percre löni a fözési idöt. Nekem az jött be a legjobban.



másrészt vannak ilyen kávék. Ha megnézed a csomagolást, fogsz találni rajta valami leírást, hogy kb milyen ízjegyeket tartalmaz. Ha nem szereted a savas kávékat, akkor kerüld el azokat, amikhez az ízjegyek közé gyümölcsök vannak írva.


Csökkenteni tudod a 'savanyúságot' úgy is, hogy finomabbra darálod a kávét. Bár gondolom elöre darált kávét veszel, szóval ez valószínüleg nem játszik.


Amivel még játszhatsz, hogy több kávét használsz ugyanannyi vízhez.

2021. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen az információkat, tippeket! :)
2021. júl. 27. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi Bravos kávét veszünk szarvasi elektromoshoz, néha kotyogóshoz, (mindkettő van).

Nem drága kávé, 1 kg 1800-1900, de soha senki nem érezte még savanyúnak.

2021. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
0%
Talán a teába tedd a citrompótlót, ne a kávéba.
2021. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!