Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Cola-függőség okozhat ilyet?...

Cola-függőség okozhat ilyet? (lent)

Figyelt kérdés

Zero cola-t szoktam inni ebédhez és vacsihoz. Gyakran olcsóbb, sajátmárkásat. Kalóriamentes, így nem cukros vagy ilyesmi.


Viszont azt veszem észre magamon, hogy ha kimarad egy nap, akkor stresszesebb vagyok, fel-alá járkálok. Nehezebb koncentrálni és olyan mintha nem tudnám hogy mit kéne tennem.


Ez már függőség, vagy csak megszokás?

Ilyenkor a kávé sem segít jobban fókuszálni, max egy energiaital.



2021. okt. 23. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Koffeinhez is hozzá lehet szokni, igen. Szépen lassan csökkentsd a bevitt adagot és le tudsz róla szokni.
2021. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Csak megszokás, a kávé vagy energia ital sokkal több koffeint tartalmaz.

A problémád független ettől!

2021. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

#2 literre vetítve ez igaz. De kólából nagyságrendekkel többet megiszik az átlag fogyasztó.

Ettől függetlenül, igen, a kérdésben leírtak eléggé ráillenek a koffein függőség jeleire. Érdemes vagy fokozatosan csökkenteni, vagy egy olyan alkalommal, mikor pl szabadságon vagy és kevésbé van szükséged az éberségre, koncentrációra drasztikusan visszavágni.

2021. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
3-as 2 pohár zéró kóla semmi ilyesmit nem okoz. Leírta, ebédhez, vacsorához, nem víz helyett issza.
2021. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van amikor azért lemegy 2 liter is.

De azt vettem észre, hogy az éberséget már 3 dl is nagyon megdobja, ha pl kiránduláskor csak egy kisüveggel viszek magammal.


Szóval elég vegyes a hozzáállásom a kólákhoz. És persze tudom, hogy ez nem nyerő.

2021. okt. 23. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, nálam már a 3 decis doboz is függőség kategória.

Én nagyon érzékenyen reagálok minden serkentőszerre koffein, étcsoki, de még a fahéj is.

Szerintem ez függőség, én már rengetegszer leszoktam...

2021. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Jótanács: soha ne egyél/igyál olyan dolgot amiben aspartam van. Higgy nekem.
2021. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
ezt az érzést úgy hívják, hogy szorongás és érzékenyebb embereknél sajnos a koffein is előhozhatja. kevesebbet igyál, vagy ha elhagyod fokozatosan tedd.
2021. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!