Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Filteres teánál van annak...

Filteres teánál van annak jelentősége, hogy először a filtert tesszük a csészébe,és ráöntjük a forró vizet, vagy a forró vizet töltjük ki először, és belerakjuk a filtert? hallottam,hogy a második módszerrel jopbb az íze, de én nem érzek különbséget.

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Semmi
2022. jan. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Én filterre a forró vizet hallottam, de az jobbnak is tűnik. Szerintem úgy könnyebben kiázik. Az időre és hőmérsékletre kell fókuszálni.
2022. jan. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
én azért a filterre öntöm a vizet, mert maskülönben nehezebb beleerőltetni a száraz filtert a vízbe
2022. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a vízbe teszem a filtert, mert így kényelmes. Így is gyorsan kiázik és én nem is vágyom rá, hogy valami nagyon durva erős tea legyen, úgyhogy ennél jobban nem is kell áznia.
2022. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha a víz hőmérsékletének van szerepe a végeredményt tekintve, akkor nyilván a filterre kell ráönteni a forrásban levő vizet. Ha előbb a víz érintkezik a csészével, akkor a víz hőmérséklete még talán a 95°-ot sem éri el, amikor belekerül a filter, mert addig jelentősen lehűlhet.
2022. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, fekete teára 100 fokot és 3 percet írnak. De ennél hamarabb és nem pont 100 fokos vízben is nagyon gyorsan ázik.

Szerintem csinálja mindenki úgy, ahogyan szereti :D

2022. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ember nincs, aki meg tudná mondani, hogy két csésze tea közül melyik készült így és melyik úgy, szóval mindegy.
2022. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
7es. Ez amúgy nem igaz. Hatalmas kultúrája van a teázásnak. Jó nem itt.
2022. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
#8: Na jó, legyen: aki nem tudja megkülönböztetni az csinálja ahogy neki tetszik.
2022. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

95 °C ???! És ki a fene bírja azt meginni? Én soha nem szoktam csutára felforralni a vizet, kb. 65-70 °C-ra tippelem a hőmérsékletét, és úgy is könnyen kiázik pár perc alatt! Igaz, közben nyomogatom a kanállal, meg merízgetem, de ha nem lenne elég meleg hozzá, akkor úgy se érne semmit!

Cukor a bögrébe, rá a filter, amit a kanállal leszorítok, és a megfelelő hőmérséklet elérése után a vízforralóból már öntöm is közvetlenül a filterre. Kanállal néhányszor odanyomkodom a bögre falához, majd néhányszor mártogatom is, aztán elkeverem a cukrot, és már iszom is.

2022. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!